Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Sep 2018 21:04

Airbus A321-231 Wizz Air (stavebnica Zvezda A321 / 1:144 / c. 7017 + BOA Decals 14497)


Dalsia klasika na letiskach, s ktorou som uz viackrat letel. Jedna sa o predlzenu variantu A320-ky, ktora je velmi uspesnym typom a ktoru momentalne pripravuju uz aj vo verzii LR (na dlhsie lety, trebars aj transatlanticke).

Nizkonakladovu spolocnost Wizz Air z Madarska tiez asi netreba predstavovat, kedze letia aj z troch nasich letisk (BA, KE, PP). Takisto som s nimi aj viackrat letel a vo vacsine pripadov to bola prave A321-ka. Aktualne livery uz obsahuje viac bielej farby na prednej casti lietadla, avsak je stale dostatocne do oci bijuce a velmi lahko rozlisitelne dokonca aj v niekolko kilometrovej vyske :)

Kedze momentalne na trhu su Revellacke stavebnice A321-ky nedostupne, siahol som po alternativu od Rusov z produkcie Zvezdy. Ta je v porovnani s Revellom novsieho vydania a prepracovanejsie - napr. ma oddelene klapky, ponuka postavit verziu s otvorenymi dverami a tiez balenie obsahuje stojancek na lietadlo. Jeden detail, ktory nesedi s podkladom su konce kridiel - kym Zvezda obsahuje len stare winglety, Wizz Air ma asi vsetky lietadla s tzv. sharklet-mi, teda vyhnutymi koncami kridiel, podobne ako Boeing 737 vyssie. Tie by som skusil vyrobit ci uz z plastu alebo papiera, uvidim.
Pre livery Wizz Air sa predavaju aj dekaly z ceskej produkcie BOA Decals za celkom normalnu cenu, takze som si to aj objednal.

Trosku som hladal aj farby, ktore sa najviac podobaju originalnym. Davat miesat autolak asi nema zmysel na taku malu plochu, inde by som ruzovu aj tak nevyuzil.. No zial vacsina vyrobcov ponuka iba svetlejsie odtiene ruzovej. Nasiel som od Vallejo farbu s nazvom Fluorescent magenta (jeden zo serie Model Color a druhy Mecha Color), co vyzera celkom nadejne:


Aj modru farbu je trochu zlozite najst vhodnu. Zatial som nasiel blizku Tamiyu X-4 (podla fotky aj Revell 51) a resp. ultamarinovu modru od Vallejo (no ta mi pride byt uz trochu svetla):


Ak niekto z vas ma odskusane tie odtiene, mohol by poradit ci hladam v spravnom smere alebo nie. Ono tie farby cez obrazovku a vzorkovniky vyzeraju asi dost inac..

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní