Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Jan 2018 16:58

Dovolím si založiť topic pre projekty alebo námety dopravných lietadiel z plastu. Po prvom plasťáku civilného lietadla mám v pláne stavbu ďalších (samozrejme paralelne s papierovými projektami) :wink:
Existuje viacero výrobcov dekálov (vodolepiek) a niektoré sú už aj dosť okukané. Mojim cieľom je postaviť lietadlo za použitia základnej stavebnice a všetko ostatné robiť vo vlastnej réžii podľa možností samozrejme.

Budem sem pridávať podklady, ktoré ma zajali s tzv. "livery" (=kamufláž leteckej spoločnosti) a vidím aj možnosť realizácie, resp. šancu vyskúšať nejakú novú techniku..
Malo by to slúžiť aj mne pri rozhodovaní, ktorým projektom pokračovať.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Airbus A350-900 Finnair

Príspevokod užívateľa iconmaster » 20 Jan 2018 17:29

Airbus A350-900 Finnair (stavebnica Revell A350XWB / 1:144 / c. 03989)

Ide o lietadlo, ktoré ma natoľko oslovilo, že som si objednal plastové stavebnice. Vlani som s týmto lietadlom absolvoval 2-krát let medzi Helsinkami a Shanghai tam a späť. Dovtedy som ešte neletel väčším lietadlom, a takýmto moderným už vôbec, ale bol to naozaj skvelý zážitok.

Finnair patrí medzi prvých v Európe, ktorí začali lietať týmto novým Airbusom a momentálne vlastnia 11 lietadiel tohto typu. Livery je pomerne jednoduché, no o to krajšie. Chcel by som skúsiť nastriekať modrý nápis a logo pomocou šablón vyrezaných na plotri. Na farbenie použijem autolaky a ešte sa rozhodujem, aký typ číreho laku by som použil. Po skúsenostiach so Sidoluxom možno bude autolak.

Keďže sa jedná o väčší model, na rozcvičku som skúsil najprv A320-ku. A350-ku mám kúpenú od Revell - jedná sa o prvú stavebnicu tohto lietadla vo farbách Airbus. Obsahuje číre diely na všetky okná, takže budem musieť skúsiť aj túto vec. Nakoľko je to pomerne nový kit, spracovanie je na dobrej úrovni: motory sú detailne spracované, akurát sa mi moc nepáčia až príliš jemné panelové linky a drsný povrch. Takže bude to aj tréning prerývania a brúsenia..

Stavbu plánujem začať onedlho :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 20 Jan 2018 18:31

Ak je ten lak a farba na auto syntetická, daj pozor aby ti nerozleptal plast alebo základovku či čo.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Boeing 737-800 KLM

Príspevokod užívateľa iconmaster » 27 Jan 2018 20:14

Pista - neboj, uz ich mam odskusane na lufthansackej A320 :wink: (Inac aj revellky su synteticke a neublizia plastu. Skor by som povedal ze toulenova zlozka riedidla lepta plast)

Boeing 737-800 KLM (stavebnica Zvezda B738 / 1:144 / c. 7019)


Boeing 737 nie je nielen jedna z najdhlsie vyrabanych (tento rok bude mat 50. vyrocie), ale aj najviac rozsirenych civilnych lietadiel (tvori 25% celosvetovej flotily civilnych jetlinerov). Preto po A320-ke je to dalsie "must be"..

Aj ked som nikdy neletel spolocnostou KLM, vzdy som obdivoval ich lietadla aspon z priletovej haly. Farebna kombinacia livery je velmi jedinecna a ja som si vybral sucasnu verziu na 737-ke so zakrivenou konturou medzi modrou a bielou. Podla mna to pojde nastriekat vymaskovanim. Tmavomodru linku by uz bolo pracnejsie vymaskovat (aj ked nie je to nemozne) ale vidim moznost realizacie aj ako vodolepkovy pas.

Stavebnicu este nemam ani kupenu, ale vlani vysiel na trh kit najnovsej verzie 737-800 od ruskej Zvezdy a tu by som si chcel zadovazit. Tento rok navyse planuju vydat aj modernizovanu variantu s oznacenim 737 MAX.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 27 Jan 2018 20:34

s KLM sme leteli do Škótska s Bubo, vraj majú Holanďania v priemere najvyššiu populáciu na svete a preto aj najviac miesta na sedačke... ehm, ehm, teda neviem, ako by som sa napratal do menšieho priestoru, už tu som mal kolená otlačené

:beat plaster:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Feb 2018 20:55

odvez sa z 737-600, ten bude ako papierový model

Image
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Feb 2018 13:51

1:50 - hm, to musi byt celkom riadny kus. Bol by som zvedavy na spracovanie, ale nenasiel som fotky testovacieho modelu..

toudi_sk napísal:s KLM sme leteli do Škótska s Bubo, vraj majú Holanďania v priemere najvyššiu populáciu na svete a preto aj najviac miesta na sedačke... ehm, ehm, teda neviem, ako by som sa napratal do menšieho priestoru, už tu som mal kolená otlačené

Ano, to som aj ja pocul ze najvyssi v Europe su prave Holandania.. No ale to netrapi sudruhov v Boeing, interier lietadiel robia rovnako ako do Ciny :haha:

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa mimapnd » 23 Feb 2018 15:20

iconmaster napísal:1:50 - hm, to musi byt celkom riadny kus. Bol by som zvedavy na spracovanie, ale nenasiel som fotky testovacieho modelu...

a asi ani nenajdes, lebo MPModel je odnoz Angrafu/Answeru ... a od nich malokedy najdes beta stavby...
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dopravné lietadlá /plast/ 1:144

Príspevokod užívateľa Fito » 23 Feb 2018 15:37

...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Boeing 737-800 KLM

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Sep 2018 19:54

iconmaster napísal:Boeing 737-800 KLM (stavebnica Zvezda B738 / 1:144 / c. 7019)


Boeing 737 nie je nielen jedna z najdhlsie vyrabanych (tento rok bude mat 50. vyrocie), ale aj najviac rozsirenych civilnych lietadiel (tvori 25% celosvetovej flotily civilnych jetlinerov). Preto po A320-ke je to dalsie "must be"..

Aj ked som nikdy neletel spolocnostou KLM, vzdy som obdivoval ich lietadla aspon z priletovej haly. Farebna kombinacia livery je velmi jedinecna a ja som si vybral sucasnu verziu na 737-ke so zakrivenou konturou medzi modrou a bielou. Podla mna to pojde nastriekat vymaskovanim. Tmavomodru linku by uz bolo pracnejsie vymaskovat (aj ked nie je to nemozne) ale vidim moznost realizacie aj ako vodolepkovy pas.

Stavebnicu este nemam ani kupenu, ale vlani vysiel na trh kit najnovsej verzie 737-800 od ruskej Zvezdy a tu by som si chcel zadovazit. Tento rok navyse planuju vydat aj modernizovanu variantu s oznacenim 737 MAX.


Zistil som, ze hned pri prvej fotke som sa sekol - nejedna sa totiz o verziu -800 ale o kratsiu, -700 (vsimnite si napr. ze su len jedny unikove dvierka nad kridlom). No vyzeraju celkom pekne, a ako som zistoval, okrem dlzky ostatne rozmery (rozpatie, vyska) su identicke s dlhsou veriou. Medzitym stavebnicu od Zvezdy mam kupenu, a zvazujem, ze by som ju mozno obetoval na taky pokus o konverziu. Nemal by byt velky problem vyrezat kus z trupu pred a za kridlom.. :look down:

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný