Ikarie XB-1

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Feb 2018 23:29

hrám vesmírny simulátor Oolite, ktorý je spravený na motívy hry Elite, výhodou je, že sa dá dobre modifikovať a existuje cez 500 modifikácií (súbor OXP, Oolite Expansion Pack), ktoré sa tam dajú nahrať, samozrejme si môže každý spraviť vlastný OXP, mne sa páči raketoplán Oogle (čo je v podstate Eagle zo seriálu Space 1999), akurát som si kúpil konečne asi najlepšiu loď v celej hre a Oogle sa jej bohužiaľ nevyrovná

Obrázok

tak ma napadlo, že by nebolo od veci mať tam našu sci-fi klasiku, hviezdolet Ikarie XB-1, alien 99 ho nakreslil, tak prečo by som ho
nemohol previesť naspäť do 3D podoby a možno sa niekto zľutuje a zmastí ho do Oolite

prvá vec bola naťahať plány v mierke 1:1, loď je v skutočnosti dlhá 270m, široká 62m a vysoká 42.5m, budem to kresliť zjednodušené, krivky apod.
v rozmeroch čo najbližších celým číslam, napr. zaoblenie špičky lode som dal 100m

Naposledy upravil/-a toudi_sk v 18 Feb 2018 16:58, upravené celkom 1 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa petopato » 18 Feb 2018 09:06

Niekedy začiatkom 80-ich rokov išiel ČS film, kde bola IKARIE XB-1. Je to ono, alebo si to s niečim mýlim? Sci-fi nie je moja šálka kávy, preto neviem presne....

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Feb 2018 09:32

-serial space 1999 isiel na rakuskej televizii asi koncom 70 rokov,volalo sa to moondbasis alpha 1
- ked ti modelovanie dobre pojde mozes spravit aj tu opstenu kozmicku lod na ktoru sa kozmonauti z ikarie isli pozret vybuchli v nej
https://www.youtube.com/watch?v=hyraLxGHgzo

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Feb 2018 10:54

to by som musel mať niečo viac, ako pár nezreteľných záberov z filmu :-(

petopato napísal:Niekedy začiatkom 80-ich rokov išiel ČS film, kde bola IKARIE XB-1. Je to ono, alebo si to s niečim mýlim? Sci-fi nie je moja šálka kávy, preto neviem presne....

určite to v telke išlo, ale film Ikarie XB-1 natočili v roku 1963, pred votrelcami, startrekom a vesmírnou odyseou

spodok trupu, škoda, že neviem natiahnuť plášť bez tých čiar, respektíve spraviť neviditeľné hrany, funkcia follow dokáže kopírovať iba jednu krivku, nie dve, takto som musel ťahať čiary ručne ceruzkou

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Feb 2018 14:05

tak som nad tým trochu špekuloval a možno to bude aj s neviditeľnými hranami, zatiaľ vrch, vysvietil som zaoblenie a sprosto ho posunul



musím ešte porozmýšľať, čo s trupom, spodok je len zdeformovaný poloblúk, to by malo ísť tiež takto ofajať, ale uvidím, čo s vrchom trupu,
ten je totiž do špičky a nie do oblúka, dám si gin s tonicom a ešte nad tým porozmýšľam
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Feb 2018 21:42

tak som to nejako zmastil, tu je na porovnanie so siluetou upratovačky



základ je zapnúť neviditeľné hrany, potom som rozbil krivku, vysvietil ju (spodnú), potočil spodok, aby sa rozbili steny na trojuholníky a potom idú poposúvať jednotlivé body, tak som ich prikladal k oblúku a vybavené, nechal som si o jeden "uholník" viac a ten som potom natiahol na bočnú stenu, keďže hrana je neviditeľná, nieje vidieť spoj, ono je to v podstate jedno, ale tu ide o princíp

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ikarie XB-1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Feb 2018 22:20

trup okrúžkovaný a aj odierovaný



uvidím, či sa pustím aj do rebrovania, ktoré je na modeli len naznačené a potom ma čaká ešte výsadkový modul, to bude tiež chuťovečka
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní