smetný koš R2D2 zo Star Wars

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa Roman » 11 Mar 2018 18:25

-keby sa tie tenke ciary natlacili na priesvitnu samolepkovu foliu,nepomohlo by to?
-modre plochy by sa tiez mohli tlacit na priesvitnu samolepku,odtien si nastavis v pc aky potrebujes,nemusis zhanat modru foliu.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Mar 2018 20:43

hmm, neviem, trochu pracné mi to pripadá na smetiak, v robote pozriem odtiene farieb fólií a uvidím,
zatiaľ mám diely na krabicu, ak sa zadarí, cez týždeň to dám vyrezať



teraz pozerám originál plány na výrobu robota 1:1 a tam sú obyčajné čiary, takže tie panely by mohli byť plastické rovno z bielej fólie

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Mar 2018 21:06

Moreee, pravítko, modrú centro fixku a linka ako z filmu neeeeee?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Mar 2018 14:02

Image

pravítkom kresliť čiaru vodorovne na zvislý valec, no neviem, ako dá sa spraviť otočný stôl, držiak na fixku, ale jednoduchšie
to bude z fólie, tá modrá v robote je fakt dosť svetlá, ale vraj v Hornbachu majú farebné fólie, tak možno tam bude aj tmavší odtieň

večer som zistil, že som zabudol na jeden výrez po bokoch, tak som to ešte prerobil, snáď zajtra to bude vyrezané
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Mar 2018 14:23

tak rezanie sa odkladá na neurčito, sľubuje mi to celý týždeň, ale majú veľa roboty, tak som sa vrhol na tie fólie a prečo by som to celé neprekreslil znova, veď načo brať rozmery z plánov 1:1, keď môžem zo šmikajdy, ktorá je nepresná a iná, tak som to začal nochajnmal



teraz som preklopil a zase ma trhá modrú nastriekať, ale pripravím všetky fóliové diely, jednoduchšie vyrežem a zbytok uvidím, či tiež vyrežem, alebo to dám spraviť

a napadlo ma, po Pištíkovej pripomienke, že by som všetky panelové biele diely obtiahol čiernou centrofixkou, uvidím, až to nalepím
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa marcello » 17 Mar 2018 20:29

Toudi, vždy keď vidím postup v tomto vlákne, napadnú ma hneď dve myšlienky, vďaka ktorým som takpovediac rozpoltená osobnosť:

1. Moje zlé, lenivé ja hovorí - "A nedalo by sa to proste kúpiť?" http://shutupandtakemymoney.com/r2d2-trash-can/

2. Moje dobré, modelárske ja hovorí - "Je to super, každý modelár predsa vie, že vlastnoručne vyrobený model je najlepší!"

Pokračuj do úspešného konca, aby som už nebol na pochybách a zabudol som na ľahkú cestu :)

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Mar 2018 20:59

tak jasné, dá sa aj tak (ale ak už, tak radšej tie projekčná hodiny), no predsa nevyhodím smetlák,
čo som kúpil vo výpredaji za necelé 2 éčka, okrem toho toto bude originál :bad smile:

trochu som popojel



medzitým zisťujem, že teda šmikajda je síce odlišná od originálu, ale niektoré veci sú tam dobré, napr tie dvojité čiary na niektorých paneloch, čo je prelis, uvidím, čo a ako budem vlastne rezať, len keď si spomeniem na "hrúbku" (zhruba 3.5mm široký pásik), tak ma to zase prechádza

:haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Mar 2018 22:48

to som si zase niečo naložil, vyfarbil som trup, podklad je biely trup, farebné sú diely z fólie



preklopil som zasa na striekanie farbou, ale vyzerá to, že budem potrebovať 2 odtiene šedej (svetlá/strieborná na rámiky), čiže buď striekať aj modrú, aj šedú, alebo keď mám pozrieť v obchode tmavošedú, tak rovno aj tmavomodrú, čiže zase som tam, kde predtým, takže idem zháňať fólie, ak nezoženiem, budem striekať... asi

:haha:

príprava na diely kupoly, buď fóliové diely, alebo šablóna na farbu

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Mar 2018 19:36

sľúbená fotka kýbla



konečne mi dnes vyrezal diely na krabičku, po pripasovaní to celkom sedí



otázka do pléna, čím by bolo najlepšie prilepiť HPS k nerezu, mám použiť sekunďák, kvalitný sekunďák, dvojzložkové (5 min) lepidlo, tavnú pištoľ, alebo rovno stavebné/ polyuretánové lepidlo do tlačnej pištole (niečo ako tmel)?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: smetný koš R2D2 zo Star Wars

Príspevokod užívateľa iconmaster » 21 Mar 2018 21:05

Konecne si dal fotku originalu!! :haha:

Ja by som to asi lepil epoxydom alebo tym stavebnym/PU lepidlom v kartusi. Tieto su asi najpruznejsie a najodolnejsie razom, pri stalom pouziti..

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný