Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Máj 2018 09:47

vzhľadom na to, že som začal hrať Fallout of Nevada, čo je jedna ruská modifikácia starého Fallouta, ktorú konečne preložili do angličtiny, tak som si spravil aj mapu, potom som zmastil aj ostatné mapy (Fallout 1, Fallout 1.5 Resurrection, Fallout 2 a Fallout Tactics) a začal som špekulovať, ako im dať nejaký jednotný okraj/ rámik, začal som tým, že som nadstavil pôvodný rámik z hry, natiahol ho na výšku a dal tam všetky názvy lokácií a zbytok tlačítok zostal voľný (pre predstavu, mapa z hry Fallout of Nevada, to sú len základné lokácie, čo sa dajú objaviť túlaním po mape, ďalšie lokácie sa dozviete iba z rozhovorov), no potom ma napadlo, že spravím rámik iba tak vysoký, aby sa tam zmestili všetky tlačítka lokácií, zväčším to podľa potreby a na obrazovku umiestnim celú mapu v kuse

no a keďže už mám vymodelovaný kalendár/ hodiny na PipBoy 2000, napadlo ma zmastiť aj menu mapy z Falloutu 1 ako obraz na stenu



tá je špecifická tým, že na mape samotnej nie sú nápisy lokácií, iba zelené krúžky (obrátený trojuholník je vaša pozícia na mape a keď na to nabehnete kurzorom, tak sa objaví názov lokácie) a všetky nápisy majú na boku svoje miesta aj s tlačítkami, teda zelené kolečká sa a mape ukážu časom, keď ich objavíte, alebo vám o nich ostatné postavy povedia a ukážu sa na mape, na začiatku je celá mapa čierna, ďalšie diely mali lokácií viac a preto aj okno s posuvnými tlačítkami, takže nieje vidieť všetky tlačítka naraz



toto by sa dalo spraviť aj ako reálna funkčná vec, keď stlačím tlačítko, rozsvieti sa dané kolečko na mape, aby človek vedel, čo kde je, ale musel som prejsť celú mapu, aby sa odokryla a poskladať z toho celé územie



to potom jemne orezať a umiestniť na obrazovku nebude problém
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa marcello » 16 Máj 2018 21:28

Toudi, páčia sa mi tieto tvoje vlastné projekty, a nielen preto, že som tiež Fallout pozitív (mám všetky už veľakrát odohrané, okrem 4rky, k tej som sa ešte nedostal). Chválim túto pracnú robotu tvorby funkčných "hračiek" z papiera (A predpokladám, že nielen z neho).

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Máj 2018 07:15

ahoj
kde sa da stiahnut fallout of nevada? je na to aj cestina? rad by som to skusil hrat

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 17 Máj 2018 09:56

takže bednička predbežne hotová, ale kolečká kalendára pretŕčajú dozadu, čo je škoda, bolo by úžasné, ak by sa to dalo používať aj
ako nástenné hodiny a kalendár, jedine tam dať nejaké zobrazovacie jednotky na čísla, ale to by asi nebolo to pravé

tlačítka som tiež obšľahol z PipBoya a kým nenájdem nejaké tvarovo vhodné, tak nemôžem začať robiť vnútro v mierke 1:1



predstavujem si to tak, že mapa bude zalaminovaná, pod každým každým kolečkom mapy bude trubka, v ktorej bude dióda
a nebolo by od veci dať ešte cez mapu tenké plexisklo, v ktorom by boli vyryté súradnicové čiary, je to trochu vidieť na druhom
obrázku, sú to tenké modré čiary ako sieť a po nasvietení (asi modrou diódou) by jemne svietili

marcello napísal:Toudi, páčia sa mi tieto tvoje vlastné projekty, a nielen preto, že som tiež Fallout pozitív (mám všetky už veľakrát odohrané,
okrem 4rky, k tej som sa ešte nedostal). Chválim túto pracnú robotu tvorby funkčných "hračiek" z papiera
(A predpokladám, že nielen z neho).

dík, uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne, ale ak to bude ako darček, tak to bude určite z HPS plastu, ale to až v ďalšej fáze modelovania

Fallout 4 je dosť dobrý, teda na to, že je to 3D záležitosť, aj engine je vylepšený, na vianoce som si dal pod stromček "GOTY" verziu,
v úvodzovkách preto, lebo to nebola hra roka, ale boli v tom všetky add-ony, Automatron je dobrý a Nuka World tiež, ale najlepší bol
jednoznačne Far Harbor

:victory:

Roman napísal:ahoj
kde sa da stiahnut fallout of nevada? je na to aj cestina? rad by som to skusil hrat


rok trvalo, kým to chalani preložili z ruštiny do angličtiny a to sú vývojári, do češtiny sa ešte nepustil asi vôbec nikto,
jeden výkrik do tmy 4- 5 rokov dozadu nerátam

snáď sa to bude dať stiahnuť odtiaľto
(NMA fórum, ale odkaz je na externé úložisko google drive, pretože tam prskli aj plný Fallout 2... proste rusi :D )

Fallout of Nevada - ruská verzia
Fallout of Nevada - anglický patch

inak je to naozaj veľká modifikácia, rozsahom sa blíži plnohodnotnej hre, rozhodne je oveľa väčšia ako Resurrection,
obsahuje rôzne vylepšenia a aj nové herné mechanizmy, vyrábaš si veci na ponku, laboratórnom stole, či ohnisku,
môžeš hľadať veci detektorom kovov, ktorému môžeš aj vylepšiť dosah apod., časom sa prevezieš na aute, ktoré
sa dá tiež vylepšovať a na konci sa zvezieš dokonca aj v lokomotíve, akurát som nenarazil na žiadneho týpka do partie

je tam síce pár nedorobkov, vety, čo sú v ruštine, sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky, nejaké zamenené "talking heads",
ktoré sú ale úplne nové (taktiež viac ako 10 nových špeciálnych náhodných stretnutí), hra sa odohráva od Vault City,
cez New Reno, New Vegas až po Salt Lake City, situované to je do obdobia ešte pred Fallout 1 a je tam aj pár upravených
starých lokácií, rozhodne je to obrovský kus práce a až to dohrám, s kľudom to môžem rozohrať nanovo
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Máj 2018 12:33

tak som to aspoň vyfarbil, pretože texturovanie mi stále nejde



a anglická verzia



pozeral som na e-bay aj gombíky, tieto by boli celkom dobré
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Jún 2018 14:34

Prinesies na Hvezdaren?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mapa sveta- Fallout 1/ 1:1

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Jún 2018 15:03

nemám čo, všetko je zatiaľ iba zhluk núl a jednotiek na disku v PC

iba vo štvrtok mi prišli gombíky, čo mi objednával z e-bay kamarát a musím mapu napasovať na ich rozmer :big smile:

aspoň som zatiaľ spravil 3D gombíky



to druhé tlačítko je jediné, čo mali u nás v GM Electronic, 13ks by vyšlo na 22.70€, týchto 20ks ma vyšlo na 170kč, čo je nejakých 6.60€, navyše sú skoro dokonalé
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný