Šach

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Jún 2018 10:45

uvidel som minimalistický šach a skúsil som ho urobiť, teda farebne som to asi úplne prestrelil, asi budú čiernobiele jak figúrky, tak krabica a šachovnica



ale ide mi o figúrky kráľa a kráľovnú, ktorá sa viac hodí na kráľa?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Šach

Príspevokod užívateľa marcello » 10 Jún 2018 18:30

Štýlovo to vyzerá. :)

Ja by som bral asi tú variantu najviac vpravo - kráľ s "rožkami" a vyššou figúrkou (ale je to čisto subjektívne).

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 10 Jún 2018 19:13

hej, to sa pozdávalo najprv aj mne, preto som to tak spravil, opačne, ako na obrázku, ale potom som pozeral nejaké obrázky a asi to nechám tak, ako to má originál, pretože na schémach sa kráľovná značí korunkou Obrázok a kráľ takým skôr "turbanom" s vyvýšeným stredom Obrázok

prerobené, ale šachovnica je malá, alebo figúrky veľké, budem to určite ešte prerábať



dokonca sa mi podaril export a figúrky sú celé, nedelené násilne (no dobre, na druhý pokus, pretože som ich najprv mal "nafarbené" a pepakura mi rozložila každú jednu plochu samostatne a navyše obojstranne), potom som to "vyfarbil" default farbou a už to bolo OK



až ich zlepím, zmerám ich, o koľko sú väčšie, ako predpokladaný rozmer, aby som vedel korigovať veľkosť škatule, respektíve otvoru pre figúrky
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 11 Jún 2018 15:07

šachovnica zväčšená, takže sa mi zmestili všetky figúrky do jednej polovice, chvíľku som špekuloval, ako tam dať ešte 8 pešiakov navyše, aby sa dala hrať aj dáma, ale nevychádzalo mi to, tak som tam dal 12 kameňov polovičnej výšky, čo je len 6 pešiakov a v strede mi zostalo jedno políčko voľné, to dá použiť ako výstuha, aby sa šachovnica neprehýbala



nevylučujem ale, že ak by som ešte dorobil okraj šachovnice, kde budú čísla a písmena, tak sa to rozšíri natoľko, aby sa mi tam zmestili po 4 plnohodnotné figúrky z každej farby navyše
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
xavi | --
Príspevky: 157

Re: Šach

Príspevokod užívateľa xavi » 12 Jún 2018 00:00

Figurka krala by mala by vyssia ako dama a zvacsa ma "na hlave" nejaku ozdobu napr kriz aby bolo zrejme ze je to najdolezitejsia fugra na sachovnici. tak to ucia deti rozpoznavat ked zacinaju so sachom :) takze za mna krat spicaty a trosku vyssi a dama s rozkami

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa Fito » 12 Jún 2018 07:51

Toudi na toto ti budem rád robiť betatestera :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 12 Jún 2018 13:09

pridaním rámiku s číslami a písmenkami sa to zväčšilo, takže sa mi tam zmestilo 2x 12 plnotučných figúrok pešiakov aj na dámu
a zavretá krabica je položená na hárku A4, na tlačiteľnej ploche



Fito napísal:Toudi na toto ti budem rád robiť betatestera :P

a chceš to aj farebné s komplet popiskami a umiestnením figúrok v škatuli? :haha:

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Jún 2018 13:37

naozaj tomu systému exportu nerozumiem, rozložím, zlé, zmažem čiaru, nakreslím ju znova, nový export a už dobré...
teda relatívne dobré, ale na alfa stavbu stačí

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Jún 2018 09:32

dajme si tipovačku, mám kocku s projektovanou šírkou 20mm, akú dĺžku bude mať 12 kociek uložených v rade za sebou? :bad smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Šach

Príspevokod užívateľa Fito » 14 Jún 2018 15:45

288mm, lebo si ZASE nerátal z hrúbkou papiera :victory:
:girl:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Projekty // Projects"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný