Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

pravopysne pysaňe

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa maaaslo » 14 Jan 2010 22:55

nie, nie, a este raz nie. absolutne nechcem nic davat do pravidiel. bola to len otazka. som si vedomy toho, ze nik nieje dokonaly. ja tiez vyplodim haldu hluposti. prosim vsetkych, aby nebrali moje navrhy vazne. je to len namet na diskusiu...
a dalsia vec: neberte si osobne ani to ze som poukazal na zly pravopis. uz ma to prosto dozralo.
a uz vobec nie BANan. kvoli takymto veciam som prestal navstevovat pm.sk a uz takmer nenavstevujem cpm.cz. pravdepodobne tu rozduchavam zle emocie, na pociatku vsak bol, je a aj bude len DOBRY umysel... :nothing to say:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa serpens » 14 Jan 2010 23:48

Tak co to tu mame - pravopis. Veru veru tazka vec najme pre mladsich userov, azet ich prvopis zdegeneroval do velmi zlej formy (cest vynimkam).

Spominal som to uz v inom vlakne, ale momentalne som mimo Slovenska. Takze sa nejdem pustat do nejakych dlhsich prispevkov, lebo k internetu sa dostanem len vecer na par minut, ale ano, uz je nas tu pomerne dost a budeme musiet tuto problematiku prediskutovat hlbsie.
Verim tomu, ze spolocne najdeme rozumne riesenie.

Poprosim vas o trochu trpezlivosti, vratim sa ku tomuto ked budem spat na Slovensku.

Diki
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa iconmaster » 15 Jan 2010 00:07

Ako to ste asi vsetci vsimli, narodnostou nie som Slovak, ale nejake tie roky na skolach mi ucili aj Slovensku gramatiku vedla materinskeho a cudzieho jazyka. Netvrdim ze pisem bez chyby, hlavne co sa tyka sklonovania, ale co vidim na internete (a tu nemyslim iba na toto forum) je uz trosku huste. Nielen fora, ale aj inzeraty alebo webstranky su plne chyb, a ked uz piseme digitalne aspon nech je to ako-tak bez chyb. A keby len i-y alebo predlozky pisane podla vyslovnosti, ale vela ludi vobec nepouziva ani znamienka. A to je uz vazne na ukor prispevku, ked clovek nevie kde sa konci jedna myslienka a kde sa zacina ta druha.

Namiesto pravidla by bol lepsi napad nejaky topic s gramatickymi pouckami, aj ked sme papieracke forum. :wink:

Takze vazeni nic zo zla, ale ked tie chyby mi pichaju do oci, viem si predstavit ako je s tym clovek Slovenskej narodnosti. Nie je zle si precitat prispevok predtym, nez to poslem..

Užívateľov profilový obrázok
Ali | 53
Príspevky: 203
Meno: Ali
Bydlisko: BA

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Ali » 15 Jan 2010 00:22

iconmaster napísal: Nie je zle si precitat prispevok predtym, nez to poslem..

Niekdy ani viacnásobné prečítanie nepomôže.... :P

maaaslo, ale veď si oslovoval všetkých používateľov fóra, predpokladám, že si neoslovoval iba jedného. :eyes bleed:

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Burton » 15 Jan 2010 00:41

AD A.... (a niektori dalsi): Ak toto este citas, vedz, ze by som bol velmi nerad, keby si teraz na toto forum zanevrel. Minimalne mas u mna plusove body za to, ze si sa nebal sem hodit fotky tvojich modelov, aj ked nie su dokonale... (na rozdiel odo mna :red: )
Ale vedz: to ako ovladas a pouzivas svoj rodny jazyk, je vizitka svedciaca o tvojej kulturnosti a vyspelosti. Uvedomujem si, ze momentalne si vo veku, ked ti je "svet gombička, peniaze papierik", ale tento stav uz nepotrva dlho. Skus si predstavit, ze by si tymto svojim stylom napisal zivotopis pre potencialneho zamestnavatela. Skoncis pri lopate a peniaze budu pre teba tazko vydretym a vzacnym papierikom... Mozno denne cheatujes s kamaratmi tymto stylom, mozno si na Facebooku v dakej skupinke, kde vam nevadi pisat "o5 som tu, 1ducho fasa..." Kazda generacia ma svoj slang, ktory sa zamerne lisi od slangu ostatnych generacii. No na tomto fore sa zisli rozne generacie a aby sme si rozumeli a zili v zhode, musime dodrziavat iste standardy komunikacie - a tou je aj ta "nestastna" (ci stastna?) gramatika.
Bol by som nerad, keby si si myslel, ze su tu zrazu voci tebe vsetci zaujati a nepriatelski. Keby sme stali zoci-voci a ja by som ti hovoril tieto slova, vedel by si z tonu hlasu posudit, ci je to priatelske karhanie alebo nepriatelske sycanie. Bohuzial, tato forma komunikacie neprenasa zvuk, takze ak si nahodou na nas nasrdeny, skus na to chvilu zabudnut a predstav si, ze je to take uprimne priatelske dohovaranie - aj ked priznavam, tvrde...

AD Maaaslo:
maaaslo napísal:pravdepodobne tu rozduchavam zle emocie, na pociatku vsak bol, je a aj bude len DOBRY umysel... :nothing to say:

... :: Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. :: ... :wink:

Ad vsetci: Nielen gramatika ale aj cistota a slusnost jazykoveho prejavu...
Ked som sa prihlasil na toto forum, zacal som ho pomaly citat takpovediac od zaciatku. V prispevkoch z poslednych dvoch - troch mesiacov badam jeden pre mna znepokojujuci jav - pomaly ale isto sa tu zacinaju udomacnovat expresivne slova a sem tam sa objavi aj vulgarizmus, aj ked vybodkovany. Mozno so mnou nebudete suhlasit, ale takymto tempom a benevolenciou si o pol roka, rok na slova typu prd, nasralo ma to, k...a a podobne zvykneme a aby sme dodali nasim slovam vahu, zacneme nebodkovat tie ostrejsie. Mne osobne sa to ani "za mak" nepaci...

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 15 Jan 2010 11:22

Zdravím všechny,samozřejmě o nutnosti trochu spisovného psaní a slušných výrazu souhlasím.Tímto bychom měli tuto tému uzavřít,abychom uklidnili mírně rozbouřené vody.Mohlo by se to zvrtnout a věřte ,že vím o čem mluvím.Patlu zdar

Užívateľov profilový obrázok
maaaslo | 42
Príspevky: 578
Meno: pavol
Bydlisko: wickford, UK. alebo Tomášov, SK.
Kontaktovať užívateľa:

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa maaaslo » 15 Jan 2010 12:48

ok, navrhujem zamknut temu.
ale pred tym by som rad navrhol este jednu vec.
VELKYMI CERVENYMI literami napisat na zaciatok kazdej kategorie: Ludia, aspon sa snazte pisat spisovne...

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Patero » 15 Jan 2010 13:35

Zamknutie témy problém nevyrieši. A pravopis je vizitka každého jedného pisateľa. Samozrejme vizitkou nie je len pravopis. Vizitkou je tiež myšlienka sprostredkovaná formou textu. A toto žiadne pravidlá nevyriešia a ani zamknutie témy.

Pokial má niekto problém s pravopisom, má možnosť to jednoducho vyriešiť cez nejaký textový editor, ktorý pravopis kontroluje. Pokial však má niekto problém s myšlienkami, tak to už žiadny editor a bohužial ani žiadne fórum nevyrieši.

Môj pohľad na vec je asi takýto. Pokial niekomu nevadí jeho pravopis, prečo by to malo vadiť mne? Pre mňa je dôležitejšia tá myšlienka vyjadrená textom. Ak by sa mi pravopisné chyby zdali neúnosné, tak by som to tomu dotičnému naznačil a to, či už nápravu urobí, alebo nie, je už len jeho vec. Seba prezentujem textom, model obrazom. O tom to je. A ľudia ma vidia len takého, aký sa im ukážem.

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Fifco | --
Príspevky: 80

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Fifco » 15 Jan 2010 15:28

Casto sa ale stava, ze clovek z tej spleti pismen a znakov prispevku nepochopi to, co nim chcel autor povedat... :too sad:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: pravopysne pysaňe

Príspevokod užívateľa Patero » 15 Jan 2010 15:45

to je sice pravda, ale ja si zase na druhej strane hovorím: Čo ma môže naučiť niekto, kto nevie písať? :wink:

toto je samozrejme rečnícka otázka. Človek ktorý nevie písať ma nemôže nič naučiť, preto mu nevenujem svoju pozornosť. Niesom jeho rodič a ani učitel, aby som ho vychovával. A tiež, akú námahu si môže dať taký modelár s modelom, keď nevie rozmiestniť medzery medzi slovami tak, aby veta dávala zmysel....
:P

pre mňa toto fórum znamená v prvom rade miesto na prezentovanie seba a mojich modelov. V druhom rade tu zbieram rozumi od ostatných čítaním ich príspevkov a sledovaním ich obrázkov. No a v tretom rade sa sem chodím zabaviť. Ak nejaký príspevok, alebo celá téma neobsahuje ani jeden faktor z tých troch uvedených, tak to nesledujem.

to že niektoré texty sú len zmes medzier, písmen a číslic (s5 o5 a pod.) je len realita dnešnej doby. Ja osobne v tom zmysel nevidím, ale tí, čo to používajú ho tam asi vidia, tak prečo im to vyhovárať. Nečítam ani anglické texti, lebo neviem po anglicky.

Návrat na "Kniha prianí [Requests Book]"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní