Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Zoznam zmien

Moderátor: Fito

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa serpens » 08 Sep 2015 07:20

S blížiacim sa updatom fóra začínajú pribúdať nové veci. Po nedávno pridanom tagu "Tip" pribudol teraz ďaľší tag tento krát nazvaný "Report".
Jedná sa o tag, ktorý bude slúžiť na zvýraznenie časti príspevku, ktorá obsabuje informácie o novom postupe v stavbe modelu.
Pre použitie tagu počas vytvárania/editovania vlákna je k dispozícii tlačídlo "Report", skúsenejší prispievatelia môžu použiť priamo tag (viď. nižšie).

Kód: Vybrať všetko

[Report]Časť textu, ktorá obsahuje informácie o novom postupe/progrese v stavbe daneho modelu.[/Report]


Ukážka:
Report
Časť textu, ktorá obsahuje informácie o novom postupe/progrese v stavbe daneho modelu.


Tagy "Report", "Edit" a "Tip" sú postavené na rovnakom základe a je možné ich vzájomné vnorenie. Aj ked je to možné tak by som chcel apelovať na to, aby sa nepoužívalo príliš veľa vnorení.


Ukážka:
Report
Motor (vačky)
Celá časť stavby ohľadom tejto časti motora bola z mojej strany dosť komédia. Keď som sa po premyslení postupu do nich konečne pustil išlo to celkom rýchlo. Dokončil som poslednú s dobrým svedomým, že ako to šlo rýchlo a ľahko. Hneď na to som ich šiel nalepiť na blok motora a uvedomil som si, že ich potrebujem osem nie štyri, ako som ich pôvodne sprvil. To bol prvý fail. Keď som dorobil zvyšok, rovno som ich nalepil na motor, aby som zistil, že som medzi ne zabudol vlepit drťžiaky. Nebol by to moc veľký problém, keby...

Chladič (základ)
Myslel som si, že ho zlepím v priebehu 2-3 dní, na koniec z toho bolo niečo viac ako týždeň. Začal som hornou a dolnou "prírubou", lepilo sa to celkom dobre až na tie vybrania pre matice, ale ani to nebolo nič strašného. Potom nasledovala stredová časť s výmenníkom tepla. Chcelom som ju spraviť inak, ja som to mal v hlave vymyslené, ale keď prišlo na samotnú realizáciu, tak som zistil, že je to moc malé a upustil som od pôvodného zámeru. Možno keby to bolo v 1:16, tak by sa výmenník dal spraviť realnejšie.

Tip: Nakoniec som si prácu uľahčil a pomohol som si s gitarovu strunou...


Edit: Ukážka vnorenej editácie.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa serpens » 11 Sep 2015 13:27

V kategórii Akcie a výstavy prišlo ku zmene formátu. Vypadlo vlákno pre nemodelárske akcie a tak isto postupne zaniknú vlákna pre malé akcie (také ku ktorým nebýva diskusia).
Hlavnou zmenou je vytvorenie vlákna Informačný kalendár, v ktorom sa nachádza služba kalendára, ktorá združuje jednotlivé akcie do jedného prehľadného celku.

Pre lepšiu predstavu je najlepšie navštívíť samotné vlákno. Možete tak urobiť na tomto linku.


Akcie a výstavy
  • Informačný kalendár
  • Nemodelárske akcie

  • Jednotlivé vlákna s akciami
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa serpens » 09 Dec 2015 15:31

S platnosťou od dnes boli z technických príčin upravené dva tagy "col" a "vcol=" a to tak, že použitý separátor "|" bol zmenený na "%|"

Edit: Presiel som cele forum, malo by to byt vsade opravene.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa serpens » 03 Feb 2016 16:39

Upravil sa spôsob pridávania akcií do Informačného kelendára. Viac info je možné nájsť priamo vo vlákne s kalendárom - link
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Okt 2016 12:58

dali by sa sem nafliaskať všetky použiteľné tagy prosím aj s príkladom, ako to vyzerá?
prípadne to dať všetko aj do Custom BBCodes, keď tam ten chlievik už je

z hlavy poznám akurát 2 verzie spoilera a preškrtnutie textu, ale to sa neráta, lebo to je v chlieviku

žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa Fito » 17 Okt 2016 09:27

Dávať všetko do custom codes, to by bolo neprehľadné, tých custom kódov je tak 40, z takých používanejších vyberám tieto (niektoré som aj kombinoval, vždy pod tagom je v "CODE" cely výpis):
Pre prehľadnosť som ich oddelil hrubou čiarou. Neuvadzam kody, ktore uz su pod tlacitkom BBcodes (report, tip, ...)

Hruba cierna ciara


Kód: Vybrať všetko

[hrc=black]3[/hrc]




ZOZNAM POLOZIEK
  • prva polozka
  • druha polozka
  • ...

Kód: Vybrať všetko

[list]
[*]prva polozka
[*]druha polozka
[*] ... [/list]


Automaticky cislovany zoznam


  1. toto spravim
  2. toto neskor
  3. a toto mozno

Kód: Vybrať všetko

[list=1]
[*]toto spravim
[*]toto neskor
[*]a toto mozno[/list]

podobne sa automaticky da zoznam cislovat malymi pismenami (list=a), prípadne rímskymi (list=I), ...




Ramik
volajaky nazov ramikua totok je v ramiku napisane

Kód: Vybrať všetko

[legend=volajaky nazov ramiku]a totok je v ramiku napisane[/legend]




Biely ramik
velky text v strede bieleho ramika

Kód: Vybrať všetko

[txt][size=150][center] velky text v strede bieleho ramika [/center][/size][/txt]




Tabuľka
Namecount
201522.000
201445.300
201342.800
201290.300
2011100.500
Total300.900

Kód: Vybrať všetko

[table][tr][td]Name[/td][td]count[/td][/tr][tr][td]2015[/td][td]22.000[/td][/tr][tr][td]2014[/td][td]45.300[/td][/tr][tr][td]2013[/td][td]42.800[/td][/tr][tr][td]2012[/td][td]90.300[/td][/tr][tr][td]2011[/td][td]100.500[/td][/tr][tr][td][b]Total[/b][/td][td][b]300.900[/b][/td][/tr][/table]



...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa Fito » 11 Jan 2017 14:49

Ako ste si už určite všimli, pokusne na fóre pribudla kategória Plastikové modely.
Mnohí z nás lepia aj plastikové modely, tak prečo sa z ich stavbou nepochváliť aj na našom fóre.

Svoje pripomienky a návrhy k téme môžete vyjadriť v diskusii
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa Fito » 06 Máj 2022 10:21

1. Dnes bolo zrušené obmedzenie v sekcii akcie - každý užívateľ môže pridávať akcie bez schválenia moderátorom - pridávajte prosím iba modelárske akcie.
2. Bol nastavený nový limit na premazávanie príspevkov v sekcii Burza ( kúpim, predám, darujem) - inzeráty sa premazávajú po 90tich dňoch nečinnosti (pôvodne 60 dní)
3. do 30.5.2022 môžte zahlasovať v súťaži foto roka 2022
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zoznam zmien

Príspevokod užívateľa iconmaster » 06 Máj 2022 21:03

Bod č. 1 som aj chel minule navrhnúť, ďakujeme za kus dobrej roboty :P

Návrat na "Novinky a oznamy // News & Announcements"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný