Lokomotiva 555.0 /Angraf + scratch/ 1:25

Moderátori: Fito, jozkin

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Meno: Milan Martinec

Lokomotiva 555.0 /Angraf + scratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 03 Okt 2011 21:09

Zdravím kamarádi a přátelé šmikajd. Konečně nastal podzim, lodě si dávají oraz, práce okolo domku skončeny, dřevo na zimu narubané, tak je konečně chvíle na šmikajdy.
Na jaře jsem psal o tom, že bych chtěl udělat vlastní projekt a to M 131 Hurvínek. Zdá se že jsem hluboce podcenil stavbu tohoto motoráčku, je to neskutečné kreslení a počítání. :death: Mám hotových 13 stránek šmikajdy, ale těch stran bude cca mezi 27 až 30, návodovka je zatím na 5 stranách, počet stran si však netroufám odhadnout. Ale abyste viděli, že nekecám, tak alespoň malá ukázka ze šmikajdy M 131,

Nu ale k věci, rozhodl jdsm si od Hurvínka odpočinout a postavit si z TY-2-jky přestavbou naši 555-ku "Němku". Abych se přiznal nakopnula mě prohlídka modelu pana Nadrchala, opravdu skvostný model a vyborná fotodokumentace ze stavby modelu. Samozřejmě jsem si prostudoval i model z polského modelářského fora. Začal jsem stavět tendr, přeci jen je jednodušší a po tak dlouhé přestávce ve šmikání je potřeba se zase dostat do cvrkotu. Technické parametry, a uvádět tento model snad ani nemá cenu, je zde dost vláken, které se tímto modelem zabývají. Tak dám jen fotku šmikajdy, aby bylo vidět, že vlastním originál, tak jak to požaduje paraelka.

Chtěl bych poznamenat v počátku stavby, že tendr dozná určitých změn o proti polské verzi, proto je velice obtížné zpracovat model jako čistou stavbu, nehledě k tomu, že barva je pro mne pořád ještě milosrdnější řešení. Při stavbě tendru jsem přidal navíc žebra, přeci jen je to poměrně velká stavba a na můj vkus těch žeber je ve šmikajdě málo, sice to je pár hodin práce navíc, ale přeci jen se ten tvar pak lépe tvoří a nehrozí tolik zborcení pláště tendru mezi žebry. Ale těd už nějaké fotky ze stavby:

Zde bych chtěl poznamenat, že ty hnědé žebra jsou ty žebra navíc, jen jsem je obkreslil z hotových žeber ze šmikajdy, ty hustší žebra jsem převzal od stavitele z polského fora.

Jinak ještě malou poznámku na konec, pořídil jsem si od pana Litomyskýho otočnou podložku na šmikání, je to ta modrá v pozadí, mohu ji směle doporučit, perfektně se na ní vyřezává, hlavně když potřebujete pootáčet dílem, sice to vyšlo na pětistovku, ale stojí to za to. :wink:
Naposledy upravil/-a balu11 v 03 Máj 2013 19:47, upravené celkom 3 krát.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

paluso | 42
Meno: Pavol

Re: BR 52 / TY-2 Angraf/ Přestavba na 555.0 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 03 Okt 2011 21:16

No paráda. Ďalší odvážlivec. Držím palce a prajem výdrž!

RoboTY | 28
Meno: Róbert

Príspevokod užívateľa RoboTY » 03 Okt 2011 21:17

vela stastia pri lepeni :) ja sa budem zanedlho pokusat o TY2, uz sa neviem dockat :) inac, zacinas velmi dobre :P
[vcol=80]Hotovo - Raketoplán Endeavour 1:100
Na stole - Lokomotíva TY2|
Obrázok
[/vcol]

Jene | 51
Meno: Jano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jene » 03 Okt 2011 23:29

Toto budem sledovať, bo sa rovnako na toto chystám,len odvahy zatiaľ málo a hlavne ma potešil Hurvínek....veľa zdaru..
Dokončené: Jeneho mašinky
Aktuálne: príprava na stavbu ďalšieho modelu

Fito | 43
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 04 Okt 2011 07:47

Drzim palce, budem sledovat, takuto verziu tu tusim este nemame.

Vašek | --

Príspevokod užívateľa Vašek » 04 Okt 2011 22:11

Ahoj, vidím, že si taky odskakuješ k jiným modelům. Ze stajného důvodu zatím stojí moje práce na tvojí rozkošné Invictě. Ale určitě se k ní vrátím.
Držím palce při stavbě Němky.

balu11 | --

Príspevokod užívateľa balu11 » 05 Okt 2011 22:17

"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Vašek | --

Príspevokod užívateľa Vašek » 05 Okt 2011 22:29

Jedeš pěkně, já zatím ještě pár roků zůstanu u menších předloh ...

balu11 | --

Príspevokod užívateľa balu11 » 07 Okt 2011 22:25

Ahojky.
Václave, mne nakopl k tomu to projektu pan Nadrchal, díky jeho fotoreportu ze stavby jeho modelu jsem našel odvahu do téhle šmikajdy říznout. V neposlední ředě to byl i Elefant a nyní i Paluso, krásně tento model zpracovali, i když dělali či dělají lokomotivy z období války. Nu a chtěl jsem trochu oživit i tu paraelku.
Tak, dnes jsem dodělal předek neboli čelo tentru, ještě mi tam chybějí dodělat panceřované hadice k napaječům na lokomotivě a musím to ještě přebrousit nějakou tou šestistovkou brusným papírem. Takže k této chvíli je stav stavby modelu následovný:

JInak se to zatím vcelku patlá dobře, ale je fakt, a opět se jen opakuji, že ta návodovka je hodně stručná a bez nějaké další dokumentace, ať už ze stavby modelů této lokomotivy či fotodokumentace skutečné lokomotivy, by díky té návodovce se strávilo hodně času s přemyšlením jak komponovat jednotlivé díly této šmikajdy. A nebo jsem zmlsaný návodovkama jiných šmikajd. :wink:

Jene | 51
Meno: Jano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jene » 07 Okt 2011 22:28

Pekne ideš...paráda. Aj spávaš???? :)
Dokončené: Jeneho mašinky
Aktuálne: príprava na stavbu ďalšieho modelu

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný