Lokomotíva 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
paluso | 47
Príspevky: 570
Meno: Pavol
Bydlisko: Hlohovec

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa paluso » 23 Feb 2013 12:49

Tak s tými viečkami si ma odrovnal. Výborný nápad! Páči sa mi to.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo | --
Príspevky: 192
Meno: Eduard
Bydlisko: Nitra-Rišňovce

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa eduardo » 23 Feb 2013 15:23

Škoda že si nešiel do verzie E 499.2 potom by si nemusel riešiť tie perforácie v diskoch kolies tieto ich mali plné. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jene » 24 Feb 2013 22:33

S tými viečkami je to dobrý nápad,len škoda,že nechceš urobiť lúče. V tejto mierke by to bola paráda. Nerozmýšľal si nad vyrezaním stredu víčok,urobiť lúče a na ne nasunúť okolesník? :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 25 Feb 2013 21:28

až po niekoľkých prečítaniach mi doplo ako si to myslel s tými lúčmi :bad smile: no skúsim niečo vymyslieť ale neviem :-( pouvažujem ešte

opäť jedna náladovka na odľahčenie :wink:



Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 842
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa balu11 » 27 Feb 2013 00:05

Ahojky. Interier máš pěkně udělaný. Jurro, popřemýšlej nad těmi koly. Ty víčka sice není špatný nápad, ale je to velké měřítko. Nemusíš to třeba tak detailovat, ale kola jsou poměrně dominantním dílem, a myslím si, že to stojí za to je udělat tak, jak jsou na lokomotivě. Ten Jeneho nápad by stál za to. Držím palce do další stavby. :big smile:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 25 Dec 2015 00:11

Zdravím Vás,...Po neviem akom dlhom čase čo som sa gorily ani nechytil som začal premýšľať ako zhotoviť podvozky keďže nemám skúsenosťami s podvozkami tohto typu rušňa. Najviac ma ale zatiaľ trápia vyššie spomínané a pomerne diskutované dvojkolia, ktoré majú typické hviezdicové disky :scorn: . Pred časom som už na dvojkoliach pracoval no pôvodný plán bol spraviť ich plné a lúče iba naznačiť farbou. Uvedomil som si však že taký model nezaboduje vzhľadom na veľkosť mierky. Ako písal Jene, bolo by dobré tie viečka použiť ale stred vyrezať a disk urobiť zvlášť. Z tých kolies čo už boli medzitým hotové to už vyrezať nešlo, keďže vnútorná strana viečok je zaliata epoxidom. Siahol som teda do skladu v šuplíku po ďalšie viečka a skúsil som to vyrezať, resp. krkolomne vystrihnúť manikúrovými nožničkami ( mám také ktoré niesu zahnuté a ani tenké) takže to celkom išlo. iný nástroj som po ruke nemal. ostrú vnútornú hranu obruče kolesa som následne prebrúsil guľatým pilníkom a myslím si že som dosiahol celkom prijateľný výsledok čo sa týka samotnej obruče. Nasledovať budú teda u len zložitejšie disky :dribble: :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 28 Dec 2015 10:20

Tuším by sme mali začať hodnotiť aj "nápad mesiaca" , toto sa mi veľmi páči :wink:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Marcin Jakubiec | 49
Príspevky: 177
Meno: Viking_BB
Bydlisko: Rychvald; CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marcin Jakubiec » 28 Dec 2015 23:03

Hahahha I'd give you a Nobel's Award for those weels :)
S pozdravom z Českej republiky :)
Hrdý majiteľ kartonowakolej.pl
Hrdý účastník Bielska Strefa Modelarska

Užívateľov profilový obrázok
Jurro754 | 30
Príspevky: 144
Meno: Juraj
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa Jurro754 » 30 Dec 2015 15:26

Ďakujem za pozitívne ohlasy, dúfam že sa mi podarí 350ku prepracovať na najvyššiu úroveň. Už je to 4 roky čo som ju začal skladať, bolo by pekné ju na piaty rok mať hotovú, ale nepredbiehajme :P Medzitým som sa z chuti pustil do mnou veľmi obávaných diskov. Hviezdicové disky som si najskôr narysoval na 1 mm hrubú lepenku, vyrezal otvory a vystrihol do tvaru kruhu a nalepil do spomínaných obručí. nasledovala os ktorou som spojil dve takto pripravené kolesá. Bolo to však veľmi labilné a hviezdicové disky bolo treba vystužiť aby držali pevnosť. Posúďte sami či sa mi to podarilo. s Výsledkom som spokojný. Neskôr pridám fotky ako to vyzerá vo farbe :wink:

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: 350.020-4 /Jurro754/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 30 Dec 2015 17:56

halo :victory:

jedna technicka... skus tie luce spravit silnejsie. tieto su velmi tenke a kolesa sa ti po case zdeformuju. mozno keby si ich naimpregnoval sekundakom, ale ani to neni istota, zesa to nepoohyna... :victory:
robis zaujimavu robotu - nieco ako roman :big smile: drzim palce pri dalsom postupe :victory:

edit : luce mas vystuzene :red: pardon :red:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných