ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Jene » 22 Máj 2014 22:10

Dlho som bez lepenia namvydržal (absťák), tak som sa pustil do ďašieho modelu a to do dieselovej lokomotívy ŽSSK 750 300-6.
Predloha tohoto modelu lokomotívy bola vyrobená v r. 1975 pod v.č. 9536. Asi ju ani netreba bližšie popisovať, lebo je tak rozšírená na československých železniciach, že sa s ňou už asi každý stretol všade tam, kde nie sú elektrifikované koľaje. Podrobnejší popis s technickými dátami nájdete na stránke atlasu lokomotív http://www.atlaslokomotiv.net/loko-753.html .
Lokomotíva si vyslúžila prezývku „Okuliarnik“ kvôli presahujúcej a farebným lemovaním zvýraznenej obrube čelných skiel.
Lokomotíva stále slúži v RD Zvolen, ale už v retro nátere. Lokomotíva vozí osobné vlaky na tratiach smerom na Lučenec, Žilinu a Brezno.
Model by mal predstavovať lokomotívu v nátere okolo roku 2010,ktorý sa mne osobne páčil.

(Foto použité z http://www.brejlovecfoto.cz/)
Ako základ pre stavbu modelu mi poslúžil model lokomotívy ŽSR 754 004 od Ing. Sléšku v mierke 1:87, ktorá kedysi vyšla v abc a keďže mne sa ju odtiaľ nepodarilo zohnať, tak ju mám kúpenú priamo od p. Sléšku
Náhľad originálu vystrihovačky:

Celú vystrihovačku som zväčšil do mierky 1:45 aby pasovala k Sergejovi a rovnako ako na Sergejovi aj tu bude väčšina detailov vlastný tuning podľa fotiek a použité časti z iných modelov. Najťažší oriešok asi bude interiér kabiny, ktorý si musím urobiť sám s využitím skúsenosti zo stavby Sergeja. Strojovňa nebude detailná, bo cez tie malé okná aj tak mnoho nevidieť, tak to asi aj tak ostane. Patiny bude tiež pomenej, len tak decentne, lebo je to zvolenská „leštenka“. Dúfam,že sa mi model podarí postaviť za kratšiu dobu ako Sergeja a trochen kvalitnejšie. Dúfam, že sa mi model podarí dotiahnuť do zdarného konca a bude všetko pasovať.
Pár fotiek náhľadu na upravenú vystrihovačku

Stavbu som začal rámom. Zatiaľ podlepený rám s rebrami a skúška na sucho s obšívkou:
Naposledy upravil/-a Jene v 16 Okt 2014 18:51, upravené celkom 4 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Gebulak | --
Príspevky: 56
Meno: Ľuboš

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Gebulak » 26 Máj 2014 22:52

Jene, dá sa snáď niečo postaviť kvalitnejšie ako ten tvoj sergej? Som na tvoju stavbu rozhodne zvedavý a držím palce pri tuningovaní.. Ešte by ma zaujímalo ako si dostal od pána Šléšku daný model, v diditálnej podobe či vytlačený? A na stránke je možnosť si model objednať alebo si to riešil nejako osobne?

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Jene » 26 Máj 2014 23:40

Od p.Sléšku som objednával viacero modelov mašiniek v tlačenej forme cez stránku mailom a myslím,že to bolo na dobierku a bez problémov...

Užívateľov profilový obrázok
štefíno | 31
Príspevky: 612
Meno: Mirek
Bydlisko: Brno / Zlín
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa štefíno » 04 Jún 2014 10:16

S chutí do toho! Už se těším :) Já se taky za pár týdnů vrhnu směr 478 abych ji konečně dodělal :victory:

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa jozkin » 05 Jún 2014 00:00

Super spravy, uz sa na to tesime ;-) Po vrutockom MDD, kde bolo 8 zamracenych (T478.1001, T478.1008, T478.1010, T478.1037 (751 037-3), T478.1131, T478.2011 a T478.012), sa mi zamracene pacia este viac :) Len skoda, ze som nemal cas si ich detailne nafotit... (mam akurat nejake fotky T478.1001, ale nie je to ktovie co...)
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Jene » 09 Jún 2014 23:51

Štefíno: Ja sa rovnako teším na Bardorku... už aby bola hotová. Pravdepodobne, teda na 90% použijem tvoje podvozky z Bardotky (dúfam,že to nevadí) a určite aj ďalšie časti, ktoré pasujú, lebo poľské podvozky z T448p sú trochu mimo mierku...
Niečo k stavbe... základ rámu je ako tak hotový, ešte som ho trochu spevnil krajnými výstuhami, lebo som sa trochen obával pevnosti, ale po prilepení vrchnej časti je to pevné ako drevo

...a ešte zopár foto po nalepení základnej obšívky... na šiesty pokus sa mi ju podarilo ako tak nalepiť

...a ideme pokračovať na ďalších detailoch. Tentokrát asi začnem stavbu rámom a podvozkami a až potom príde na rad skriňa...

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa terenkoza » 10 Jún 2014 08:27

halo :victory:

no vidis a bal si sa... myslim, ze to udrzi aj obezne dieta :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Jene » 09 Okt 2014 21:43

Pridám aj ja trochen niečo aby mi to tu nemzapadlo prachom... po menších peripetiách s rámom (pôvodný bol menší asi tak v mierke 1:50 na foto ten väčší je správne)

pokračujem podvozkami od Štefína. Zatiaľ všetko presne pasuje, problém bol s kolesami, ako som už niekde písal, mám pálené k T448p a všetky sú malé,asi tak 1:50 tak som si veľmi nepomohol,skôr som si len narobil roboty.Ešte ich treba kus upraviť, ale nemvadí,ideme ďalej

jeden zložený na skúšku na sucho

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Okt 2014 21:46

budes to cele farbit?

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 750 300-6 /Sléška + scratch/ 1:45

Príspevokod užívateľa Jene » 09 Okt 2014 21:59

Pôvodne som to nechcel celé farbiť tak ako na sergejovi,ale je tam dosť matiek a všeličoho iného,tak ak sa zadarí okrem vrchu a bokov rámu, kasne bude asi všetko streknuté surfom, potom farbou a nejaká patina...teda aspoň by som si to tak prial... :big smile:

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný