Pluh snehový šípový SP 113 /braintech/ 1:25

Moderátori: Fito, jozkin

Užívateľov profilový obrázok
braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)
Meno: Miro

Pluh snehový šípový SP 113 /braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 06 Dec 2014 00:09

Caute,

zajtra je Mikulas, a na Mikulasa sa dava nadielka do topanok.
Vramci upratovania v archive a v pocitaci, som slubil, ze takeho Mikulasa spravim na fore.
Takze tu ho mate, plny nazov: Pluh snehový šípový tlačný pre dvojkoľajnú trať SP 113, zo stranky MDC a teda aj s nasledovnym popisom

Snehový pluh SP 113 je jednostranný pluh šípový tlačný. Patrí do kategórie zariadení pre zimnú údržbu tratí. Slúžil pre odstraňovanie vyšších vrstiev snehu (až do výšky 2 m), ktorý odhŕňal na pravú stranu v smere jazdy – bol preto vhodný pre prácu na dvojkoľajných tratiach s pravostrannou prevádzkou. Pri práci ho tlačil rušeň rýchlosťou 10 - 30 km/hod. Predmetný pluh vznikol úpravou z rušňového trojnápravového tendra rakúskej konštrukcie niekedy medzi druhou svetovou vojnou a rokom 1954. Používal sa pravdepodobne ešte v 70. rokoch 20. stor. Podobných zariadení bolo roku 1954 na sieti ČSD používaných 11 ks, z toho na Slovensku 6 ks. Pôsobiskom predmetného pluhu boli Vrútky
Doplnime obrazovu informaciu

Rucne pomerane, pofotene a zdokumentovane

aby z toho pocitac vyplul toto

ako vidiet, chyba vrchna strieska, narazniky, hak a nejake to nitovanie.
V tomto bode musim podakovat Trak-torovi a HlaveXXII za pomoc pri rieseni oplastenia vo forme 2x zakrivenych ploch, bez nich by to tu nebolo.

A kedysi davno som uz aj nieco polepil

Model vznikal paralelne so zeriavom, po zisteni ze popri zeriave uz ine robit nepojde, som to odlozil. A pomaly nastal cas to oprasit.
Vramci kontroly som zistil ze musim konstrukcne prerobit loziskove domceky a ich uchytenie, zvysok moze byt.
Dekaly mam na neho uz nachystane, takze ostava pokracovat.
Dolezita info, model sa nechystam dat free, zatial naivne verim ze oslovi nejakeho vydavatela.
Ak nie, tak to prehodnotim.
A ano, na zeriave sa este pracuje.

Prajem bohateho Mikulasa.

Miro

Štefan Húska | 36
2K+
Meno: Štefan Húska

Re: Pluh snehový šípový SP 113/braintech/1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 06 Dec 2014 00:18

Máš to dobré len si to neškrab :haha: toto by sa mi zišlo pred moju lokomotívku ale niekto je koťuha a nedá to freeee :too sad:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

draccus | 37
Meno: Krzysztof
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa draccus » 06 Dec 2014 16:38

Ciekawy model. Kibicuję w budowie :)

balu11 | --
Meno: Milan Martinec

Príspevokod užívateľa balu11 » 07 Dec 2014 23:27

Tohle by stálo za to, udělat model parní lokomotivy, nebo i jiné, pak podložku se zimní tématikou a ten pluh posadit před tu lokomotivu. Myslím, že by to vypadalo dost dobře. :wink:
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)

Príspevokod užívateľa braintech » 07 Dec 2014 23:33

balu11 napísal:Tohle by stálo za to, udělat model parní lokomotivy, nebo i jiné, pak podložku se zimní tématikou a ten pluh posadit před tu lokomotivu. Myslím, že by to vypadalo dost dobře. :wink:

Let the dreams come true ...
just pick the locomotive
kocky su hodene :wink: :victory:

Miro

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)

Príspevokod užívateľa braintech » 09 Dec 2014 00:59

Caute,

premohol som sa a pribudli narazniky, samomozrejme kreslenie podla rozmerov z nacrtov, vyzva.

Este trochu tomu pomoct co a haku tyka a tuto cast by sme mali.

Miro

Jene | 51
Meno: Jano
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jene » 10 Dec 2014 17:36

Ani som nečakal, že sa tak skoro pustíš do ďalšieho zaujímavého modelu. Ak mám pravdu povedať, tak tento menší pluh som ešte nemvidel. V Podberozovej stojí jeho väčší kamarát. Tak nech ti to zdarne odsýpa :victory:
Dokončené: Jeneho mašinky
Aktuálne: príprava na stavbu ďalšieho modelu

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)

Príspevokod užívateľa braintech » 14 Dec 2014 10:54

Caute

Jene napísal:Ani som nečakal, že sa tak skoro pustíš do ďalšieho zaujímavého modelu. Ak mám pravdu povedať, tak tento menší pluh som ešte nemvidel. V Podberozovej stojí jeho väčší kamarát. Tak nech ti to zdarne odsýpa :victory:

Ako som spominal na zaciatku vlakna, tak model vznikal so zeriavom, a akosi som dostal chut ho aspon dokreslit aby som mal co lepit. Dakujem, z kresliaceho hladiska by malo byt o chvilu odsypane.
Vcera som sa venoval 'strieske' , okrem ineho som tam vlozil 3 rebra aby sa to neprebaralo, predsa len celkova dlzka je cca 21cm, to uz chce nejaku podporu a zaroven si tym budem kontrolovat tvar. A bol pokus vymodelovat nejake 'dvere' v hornej casti kt tam nasypali kamene/strk kvoli zatazi.

Zostava spravit reviziu nitov z vnutornej casti ramu, hak a oprava loziskoveho domceku.
A hadam aj pojdeme do papiera :victory:

Miro

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)

Re: Pluh snehový šípový SP 113 /braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 26 Apr 2016 07:09

Caute,

nasiel som, oprasil som, trochu lepim....

Report

.... rozrobenych modelov nikdy nieje dost....
trochu jarneho upratovania

Miro

braintech | 36
Kral Papiru (Brno '15)

Re: Pluh snehový šípový SP 113 /braintech/ 1:25

Príspevokod užívateľa braintech » 29 Apr 2016 22:11

Caute,

seriova vyroba bezi, cas ukazat nejake vysledky
Report
Rozne fazy rozpracovania loziskovych domcekov

Kryt s napisom sluzi aj ako uzaver pre osku - osadia sa kolesa z vnutornej strany ramu, prevlecie sa oska, zaisti sa to a finito
Tato fotka ma ukazat ze sa budu nasuvat na postranicu cim sa da korigovat vyska umiestnenia

Celkovy pohlad osadenia na postranici

A jedna s kolesami

Biele valcove profily su Evergreen, som zistil ze sa s nim robi o dost lepsie ako s drotom - hlavne lepenie prierezom na papier sekundakom. Este pridu stuple na matky samozrejme. Pokracujem pruzenim - hlavne uchyty, samotne pruzenie je hotove - niekde na fotke vyssie.
Dufam ze kriza skoncila a vraciam sa k lepeniu.

Miro

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný