Invicta /balu11/ 1:16

Moderátori: Fito, jozkin

Užívateľov profilový obrázok
automat | --
Meno: Tomáš

Invicta /balu11/ 1:16

Príspevokod užívateľa automat » 30 Jan 2015 00:01

Tak som sa pustil do veľmi veľkého projektu - aspoň čo sa mňa týka, je to riadne sústo. Ale neodolal som kráse tejto mašinky
Je to prvý model, ktorý budem sám farbiť a patinovať. Veľa som si o tom prečítal, ale samozrejme prax je prax. Tak teraz hurá do skúšania...
Začal som cez vianočné sviatky, teraz som sa po týždni znovu do toho pustil.
Priebežne budem pridávať ďalšie fotky...

automat | --

Re: Invicta (Balu) 1:16

Príspevokod užívateľa automat » 30 Jan 2015 00:41

Fotky z dnešného dňa. Pustil som sa do ozubených koliesok. Ešte šťastie, že sú tam len štyri... :dribble:

petopato | 46
Gulášmajster!
Meno: Peter Židuliak
Kontaktovať užívateľa:

Re: Invicta (Balu) 1:16

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Jan 2015 07:26

Super povrchovka :wink: ,ako si to robil?
Obrázok

automat | --

Re: Invicta /balu11/ 1:16

Príspevokod užívateľa automat » 30 Jan 2015 08:43

Podľa návodu od mato78 (uverejnený 11.2.2010 v tipoch a trikoch na tomto fóre - "Patinovanie")
Citujem:
Ešte by som rád pridal jeden vlastný postup, čo by sa mohol využiť aj pri bojovej technike: osobne to používam na imitovanie nánosov hrdze a prachu na koľajniciach: Zmiešam olejku(burnt sienna, nie je podmienkou) terpentínový olej a riedidlo na syntetiku v pomere cca 1:1:1. Konzistencia musí byť riedka. Olejová farba vytvorí farebný podklad pod pastel, terpentín zabezpečí vyššiu lepkavosť pre následné tupovanie pastelom a riedidlo tam je len na zriedenie čím tú zmes rovnomernejšie môžem natrieť kam chcem. Toto natriem na povrch dielcu. Následne na čerstvo natretý podklad husto natupujem naškrabaný pastelo "burnt sienna a hneď potom čiernym pastelom (doslovne to tam nasypem. Jemne to po pár sekundách schnutia jednosmerne začnem stierať mekkým štetcom. Výsledný efekt v závislosti od zloženia a času schnutia môže byť imitácia nánosov prachu a špiny, ak tam dám viac terpentínu tak to imituje zašpinený zamastený povrch.

Keďže som chcel dosiahnuť "poriadnu hrdzu", tak som vynechal to riedidlo. Ešte to nie je final, ešte nity a skrutky čakajú na dorobenie...
T.

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 30 Jan 2015 08:53

Velmi pekna hrdza, akurat pri tom komine by pri takomto stupni korozie zrejme zacali vznikat uz aj diery, ten nebol z takeho masivneho materialu ako zvysok.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

automat | --

Príspevokod užívateľa automat » 30 Jan 2015 09:55

Ešte pridám môj postup.
Po nástreku tmelu som si zamiešal olejovku burnt sienna s terpentínovým olejom, cca 1:1, tak, aby farba bola tekutá.
Následne som štetcom olejovku naniesol na model.
Naškrabaný suchý pastel burnt sienna som štetcom rozprašoval na natretú časť. V tejto fáze som to netupoval, ale najskôr som to zasypal čiernym suchým pastelom (hódne veľa).
Ešte za mokra som štetcom jednosmerne, ako Matej, stieral. Následne som tupoval iba v miestach, kde som chcel mať hrubú hrdzu. A na záver som ešte sem tam zaprášil pastelom burnt sienna časti, ktoré som chcel mať svetlejšie. Nakoniec som to zastriekal fixatívom.

P.S.: K tej prehrdzavenosti. Môj zámer je taký, aby to vyzeralo ako opustený vrak, ktorý už dlho odoláva poveternostným vplyvom.
Ale prehrdzavené diery neplánujem :)
Sám som zvedavý, ako to dopadne...
T.

Sumec | 24
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 30 Jan 2015 13:59

Tá hrdza je ako živá :haha: Len tak ďalej :big smile:
Na stole: KV-2 /free/ 1:25, Jak-3 /Orlik/ 1:33
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 30 Jan 2015 18:53

halo :victory:

ja si myslim, ze toto mozes pridat aj do typov-trikov :victory: dalsi sikovny modelar :big smile:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

automat | --

Príspevokod užívateľa automat » 31 Jan 2015 15:34

OK, pripravím do tipov-trikov postup aj s fotkami, keď budem mastiť kolieska...

automat | --

Príspevokod užívateľa automat » 03 Feb 2015 01:01

Kolieska dokončené a pripravené na nástrek surfaceru. (Keby mi niekto dal teraz nakreliť štvorec, tak nakreslím koliesko :) )
Druhá fotka je detail piestnice so skrutkami a s pripraveným potrubím.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný