Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Dec 2015 09:57

ahoj
tak som znovu v zeleznici. na vyrobnej linke je v sucastnosti protilietadlovy vlak. vykresy na vagony mi zohnal toudi za co mu dakujem. vyuzival sa na ochranu vagonov osobnych ,cisternovych,nakladnych pred lietadlami.obvikle sa zapajal jeden vagon za kolomotivu a jeden na konec celeho vlaku.u municnich a cisternovych vlakov sa zapajali po dva vagony. vagony boli 12 m dlhe plosinove ,typ stuttgart.prezyvali sa fischbauch / rybie brucho/.nastavby na vagonoch boli 4 zakladne druhy.vyzbroj boli flaky 30,38,vierlingsflak,mg 151 drilling.

buda a dve betonove skuze:na vagon existu fotky zvonku a vykres- rez budou. buda bola pre 6 ludi,natlaceny boli ako sardinky.

nater bude tehlovy s zltymi hadmi.kanony budem robit vsetky naraz celkom nakonec.

psaca buda s vybehom: nater bude trojfarebny maskac. na vagon su fotky zvonu,znutra,a aj vnutorne rozlozenie nabytku v bude.buda bola pre 4 osoby.
Naposledy upravil/-a Roman v 23 Okt 2016 10:54, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: eisenbahntransportflak 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa atlon » 13 Dec 2015 10:18

:jawbone: parádne to je zatiaľ , super predloha, už sa teším na pokračovanie :victory:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: eisenbahntransportflak 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa terenkoza » 13 Dec 2015 10:28

halo :victory:

si sa rozbehol :victory: ta slamka je dobry napad :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Dec 2015 15:46

ahoj
montaz pokracuje. podvozky su skoro hotove. vnutro korby tiez. nasleduju detaily na boku vagona.

Užívateľov profilový obrázok
draccus | 43
Príspevky: 149
Meno: Krzysztof
Bydlisko: Poland
Kontaktovať užívateľa:

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa draccus » 20 Dec 2015 16:28

Świetna robota. Roman jak zwykle pokazuje warsztat na wysokim poziomie. :dribble:
DraccusModels

Pozdrawiam

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Marmat » 20 Dec 2015 17:21

Ahoj,
máš to parádne, teším sa keď to bude vo farbe. A už vopred si objednávam hrdzu, opršanie (či ako sa tomu nadáva) a vôbec nejaké to prevádzkové opotrebenie. :victory:
Ad slamka: Je to dobrý nápad, to hej, len obávam sa, či ti na tom bude držať farba. Ja som si tiež z dôvodu výroby podobného potrubia pred časom zadovážil niekoľko slamiek s tým "otočným kolienkom" no a ako som ich mal na stole, tak som jednu pokusne striekol farbou v spreji a nechal som ju schnúť až do druhého dňa. Keď som ju potom chytil do rúk, div že ma nevystrelo, všetka farba sa odlúpila a zostala mi v rukách. Doteraz neviem, kde sa stala chyba; či som mal použiť inú farbu, či iný spôsob nanášania, proste neviem.
Ale neodrádzam ťa od toho, skúsiť to môžeš, možno na niečo prídeš a ja si potom rád nechám od teba poradiť. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Dec 2015 17:34

v cechach sa dochovali betonove skruze z vlaku.na dva vagony .uz 10 rokov sa o ne zeru muzeum kraliky a muzeum lesany
http://www.valka.cz/11244-Ukradeny-vlak
http://www.zelpage.cz/clanky/nemecky-ze ... -kralikach

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Dec 2015 21:06

Marmat napísal: ... tak som jednu pokusne striekol farbou v spreji a nechal som ju schnúť až do druhého dňa. Keď som ju potom chytil do rúk, div že ma nevystrelo, všetka farba sa odlúpila a zostala mi v rukách ...

aj si slamku odmasťoval?
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Marmat » 21 Dec 2015 09:14

Off topic: Nie toudi, neodmasťoval som ju. Čosi som o tom počul aj čítal, že sa majú plastové diely pred použitým najprv odmastiť v jarovej vode, ale v súvislosti s touto slamkou ma to nenapadlo. Vďaka za typ, určite vyskúšam.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: eisenbahntransportflak /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa atlon » 21 Dec 2015 16:16

škoda že tieto tvoje "VEĽDIELA" nearchivuješ v podobe výkresov. určite by stáli za spracovanie v PC :victory:

parádne to je
Armin is the best

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní