Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 13 Jan 2016 16:21

Ahojte,
po dlhšom čase som opäť zarezal do papiera a teraz je to lokomotíva T448 od Modeliku. Model staviam zo skenu a v polovičnej mierke, ako je u mňa už zvykom. Pár dielov mám od Atlona, plech na pochôdznych plochách a stúpačky. Ten plech je v mierke 1:32, kde ešte celkom vidno jednotlivé dieliky. Celý model bude prestriekaný a preto sa s niektorými dielmi veľmi nezabávam. Skúsil som aj či by mi to šlo spraviť ako čisto stavbu, ale musel by som pracovať opatrnejšie, hlavne s lepidlom. Lokomotíva nebude poľská ako je pôvodne, ale v jednoduchšom svetlošedo - červenom sfarbený. Konkrétne podklady si ešte musím pohľadať. Bude aj zopár doplnkov a detailov navyše, ale to bude závisieť od toho čo sa mi podarí nájsť.



Info o predlohe:
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002581-Lokomotivy-rady-740-T-4480/

Report
Zatiaľ som dal dokopy rám lokomotívy a nádrž. Na rám pribudne ešte zopár dielov a nasledujú podvozky. Zatiaľ všetko nesedelo presne ako som očakával, a to sa snažím vždy rezať presne. Vrstvy rámu sa lepia z dvoch dielov (čo v 1:25 je z dôvodu veľkosti) a treba ich striedať kratší s dlhším. Niektoré otvory na spoje nesedeli presne a na pár miestach obšívky vpredu boli malé medzierky, ktoré sadli až po namasírovaný. Príde mi však, že diely nie sú úplne pravouhlé. Do vnútra rámu som nalepil hrubší kartón, pre vystuženie a väčšiu hmotnosť a pár dní schol pod 18 kg olova, takže je pekne rovný.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Jan 2016 11:28

Hm 1:50, to si pozriem :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa sony » 15 Jan 2016 11:57

taktiež toto budem sledovať!
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
martin1807 | 29
2K+
Príspevky: 2538
Meno: Martin Bilý
Bydlisko: Medzilaborce/ Praha

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa martin1807 » 16 Jan 2016 03:07

veru v tej mierke a v tvojom podaní sa bude načo pozerať a rád si to tu pozriem.. :P
Na stole: Tatra 815 Dakar 86, Tatra 148 AM-368
Naposledy dokončené: Praga S5T-2 3S + Praga S5T-3 3S, Tatra 815 Agro + Tatra 148 Agro, Praga V3S AD 080

Martin1807

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa Jene » 16 Jan 2016 23:16

Mašinka v tvojom podaní k tým plošinovým vagónom, noo bude to super... :)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Jan 2016 13:14

Startujes dalsiu stavbu? Dufam, ze nie na ukor tych dalsich, ktore by som tiez rad videl dokoncene :P
Ale aj tak ti drzim palce a budem sledovat :wink:

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 17 Jan 2016 14:04

Vďaka chlapci za úvodný elán a samozrejme, že štartujem ďalší model popri ostatných rozrobených. Nebudem vyčnievať z radu :P, ale tento by som teraz chcel spraviť na komplet.

Report
Na spodnej strane podvozku som dolepil ešte niekoľko dielov a nosné časti podvozkov sú vystužené kúskami kartónu. Všetky diely chcem napúšťať nitrolakom pre spevnenie povrchu, aby na nich pri brúsený neboli chlpy. Začal som s kolesami, po napustení v nitrolaku sa vybrúsia, lebo teraz sú trošku neforemné.
Všetky malé dieliky zatiaľ pasujú pekne čo sa žiaľ nedá povedať o tých dlhších ako konštrukcia pre strojovňu. Diely nevychádzajú úplne pravouhlé, pri tej strednej najdlhšej časti bol rozdiel medzi stenami okolo 0,5mm. Musel som všetko mierne upraviť.
Odmeral som model a scan a vyšlo mi, že pri scanovaný v copicentre sa to akýmsi zázrakom posunulo.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 31 Dec 2016 15:33

Ahojte
keďže je dnes posledný deň v roku tak ešte stihnem pridať pár fotiek toho, čo som pomaly počas roka na tejto lokomotíve porobil. Posledný príspevok bol ešte v januári, takže je to vlastne skoro rok :bad smile: .

Report
Na ráme pribudli rozvody s pár drobnosťami a nárazníky, tie som si trochu upravil podľa fotiek. Upravený oproti šmikajde je aj pluh.



Pokračovali podvozky, kde vonkajšie obšívky nesadli úplne presne, vidno to pri vrchných dierach, kde budú pružiny.



Na trakčných motoroch som si zjednodušil nádobky na mazanie, (alebo čo to je), pôvodné nesedeli presne.



No a aby lokomotíva aj s vagónmi mala na čom stáť, začal som robiť aj na podložke, kde použijem most, ktorý som kedysi zlepil ako pokusný objekt na patinovanie. Pod mostom bude malý potôčik, kde chcem vyskúšať modelovú vodu. Na väčšom boku sa bude svah mierne zvažovať a mohlo by tam byť zopár kríkov.

Dnes som narezal diely na koľajnice, čo je vlastne najpracnejšia robota na tejto podložke. Našťastie tu treba len dva diely koľajníc aj s podvalmi, takže to nebude také dlhé ako pri prekladisku :big smile: .

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa iconmaster » 01 Jan 2017 19:21

Ten koncept dioramy sa mi velmi paci, navyse mozes si "zrecyklovat" svoj most :victory:
A podvozok lokomotivy tiez pekne rastie, neodkladaj ani v novom roku!

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lokomotíva T 448 /MODELIK/ 1:50

Príspevokod užívateľa pisho66 » 01 Jún 2017 18:05

Po polroku aspoň takto. Nalepená koľajnica aj so štrkom.

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný