Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Mars20 | 36
Príspevky: 115
Meno: Jakub
Bydlisko: Považská Bystrica

Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Mars20 » 29 Sep 2017 13:52

Pozdravujem všetkých fanúšikov železničnej techniky a papierového modelárstva! :D

Pred nejakým časom, už je to skoro dva a pol roka, som začal so stavbou tohto vláčiku. Popravde stavba by netrvala tak dlho, ale striedali sa u mňa obdobia nadšenia a zápalu pre stavbu s obdobiami stagnácie. Druhým dôvodom dlhého trvania stavby bol fakt, že som sa rozhodol vlak komplet premaľovať. Keďže s modelárskou chémiou nie som veľký kamarát, trvalo mi maľovanie-striekanie modelu o to dlhšie. Ale ako sa hovorí, keď sa chce, všetko sa dá a ja som tento zaujímavý model dokončil. Pôvodne mal byť venovaný môjmu otcovi k šesťdesiatke podľa čísla vlaku, ale stavba sa "trošičku" natiahla a otec dostal vlak takmer k 63 :D Nevadí, lepšie neskoro ako nikdy. :)

:arrow: Históriu predlohy nebudem písať, nakoľko sa na tomto fóre už jeden vyčerpávajúci popis k tejto lokomotíve nachádza (áno, som lenivý :P ).

:arrow: Môžete sa práve teraz pýtať prečo som nedal celý popis stavby. Dôvod je možno trochu úsmevný. Vždy keď som tu na fóre začal zverejňovať postup stavby nejakého modelu, niečo som pokazil alebo bolo niečo zlé na vystrihovačke (treba sa na niečo vyhovoriť :D ) a tak som stavbu nedokončil. V tomto smere som asi naozaj poverčivý a preto tu zverejňujem už iba fotky dokončených stavieb.

A aby som netáral, tak tu sú fotografie.

Report
1:


PS.: Moja veľká vďaka patrí Petrovi alias tatra813 za vypálenie životne dôležitých doplnkov na model. Ďakujem!

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 29 Sep 2017 16:15

mas to velmi pekne spravene. otec sa urcite tesil.
- cislo 60 je cislo lokomotivy alebo vek oslavenca?
- hentie lokomotivy nemali vzadu narazniky?

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa marcello » 29 Sep 2017 19:43

Wau, takéto mašinky na našich "domácich" CZ&SK fórach často nevidieť. Zaujímavá stavba. Prešiel som všetky fotky a to pekne podrobne, čo sa mi u vlakov veľmi často nestáva.

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 30 Sep 2017 20:29

wow :P gratulujem k modelu vyzerá ďaleko lepšie keď si ho takto premloval :wink: a konečne mám tu česť vidieť naco boli tie malé piďi diely :haha: som rád že som pomohol :wink: nech sa darí aj ďalej .
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Mars20 | 36
Príspevky: 115
Meno: Jakub
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Central Pacific 60 Jupiter /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Mars20 » 01 Okt 2017 01:31

cislo 60 je cislo lokomotivy alebo vek oslavenca?

To číslo je originál číslo lokomotívy, ale vyšlo to práve tak, že sa to krylo s vekom oslávenca :)

hentie lokomotivy nemali vzadu narazniky?

Originál lokomotívy z 19. storočia sa nezachoval. Tento model bol vytvorený na základe repliky, ktorá bola vyrobená v sedemdesiatych rokoch minulého storočia v USA. Ale originál rovnako ako replika zadný nárazník nemal - aspoň podľa dokumentácie, z ktorej vychádzali stavitelia repliky.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný