BN2T Freudenstein/ Modelik / 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: BN2T Freudenstein/ Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 22 Máj 2018 14:54

Veľmi pekne ďakujem za vaše vinšovačky.
Našlo sa pár otázok, tak idem postupne na odpovede.

Martin1807 - farba sa veru teraz nepozdáva ani mne, chcel som si vyskúšať ako robiť opotrebenie farby, a zrovna na lokomotívu sa to veľmi nehodí.

Oliver - kukuricu ako kríček vyskúšam, to ma veru nenapadlo. A máš pravdu, podložka sa mi niekoľkokrát skrútila, chcelo by to pevnejšiu spodnú dosku, lebo pri natieraní lepidlom sa predsa len zvlnila.
K tomu samozrejme ešte patrí aj to, že som sa s tým moc neondial, tá podložka sa vyvíjala postupne z takej "demo" podložky až na hotovú vec.
Mal som si dať lepší pozor na geometriu veru, keby som vedel že to dopadne takto, dal by som si viacej záležať.

Pišta, tieto fotky sú už fotené vonku, viacej fotiek neplánujem.

pisho66 kríčky som chcel dať tiež, ale nenašiel som nič vhodné. Skúsim tú Oliverovu© kukuricu.

Sony, Buldogfestu držím palce, veľmi rád by som sa konečne zúčastnil, ale jednak je to pre nás dosť ďaleko, a druhak v sobotu ideme na požiarnicku súťaž...

Ešte raz vďaka, hádam ideme lepiť niečo ďaľšie :P
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: BN2T Freudenstein/ Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Máj 2018 14:58

Fito napísal:Oliver - kukuricu ako kríček vyskúšam, to ma veru nenapadlo. A máš pravdu, podložka sa mi niekoľkokrát skrútila, chcelo by to pevnejšiu spodnú dosku, lebo pri natieraní lepidlom sa predsa len zvlnila.
K tomu samozrejme ešte patrí aj to, že som sa s tým moc neondial, tá podložka sa vyvíjala postupne z takej "demo" podložky až na hotovú vec.
Mal som si dať lepší pozor na geometriu veru, keby som vedel že to dopadne takto, dal by som si viacej záležať.


Prejdi sa lesom a nájdeš kopec užitočných vecí, rôzne korienky a podobne. Stačí sa len pozerať na zem. :big smile:
Tento neželaný efekt sa sem tam "podarí" aj mne .. :scorn:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
pisho66 | 39
Príspevky: 1421
Meno: Martin
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BN2T Freudenstein/ Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa pisho66 » 22 Máj 2018 19:07

Na kríky by ti stačil aj pekne rozrastený korienok z vytiahnutého ihličnanu, alebo nejaká vhodne urastená rastlinka, ktorá svojím tvarom bude pripomínať krík. Ak máš doma posypový materiál ako drvený molitan a niečo podobné, dá sa to ľahko urobiť.

https://youtu.be/sAcMSz2P7qA?t=48 a https://www.youtube.com/watch?v=K0wps1_K--M
Nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: BN2T Freudenstein/ Modelik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 22 Máj 2018 19:45

pisho66 napísal:... ak máš doma posypový materiál ako drvený molitan a niečo podobné, dá sa to ľahko urobiť.


Len tam treba brať do úvahy to, že oni nerobia mierku 1:25 ale menšie, pri ktorých drvený molitán je ako imitácia lístia postačujúca. Ja si myslím, že do našej mierky treba vymyslieť niečo väčšie, vierohodnejšie. Ak máš veľkú trpezlivosť môžeš skúsiť lepiť lístočky po jednom, napríklad z majoránky a podobných korenín. Ako bonus bude tvoja podložka aj pekne voňať. :P
Ja som sa žiaľ ešte k stromom a kríkom (ich výrobe) nedostal, tak som nešpekuloval čo použiť ako imitáciu lístia.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní