ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Richibox » 01 Máj 2018 14:47

Čaute, Po Jeneho ukážkovom okuliarniku som sa rozhodol, že si ho zlepím tak isto. Model je voľne dostupný na stránkach p. Sléšku. Model bude vo farbách ŽSR z rokov 1993 - 2002. Ak sa mi stavba podarí, časom možno pribudne aj iný náter. Myslím že tento motorový rušeň netreba veľmi predstavovať. Na rozdiel od Jeneho by mal model obsahovať aj hnacú jednotku ČKD K12 V230 DR, aspoň v hrubom prevedení. Aj tak ho cez tie malé okienka nebude vidno. Ďalej samozrejme interiér kabín, a ak sa podarí aj nejakú jednoduchú podložku. Keďže ide o môj prvý vlak, uvítam každú radu a samozrejme aj kritiku. Pridávam pár fotiek zo začiatku stavby:

Naposledy upravil/-a Richibox v 02 Jún 2018 22:14, upravené celkom 1 krát.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Marosina | 30
Príspevky: 187
Meno: Maroš Lesňák
Bydlisko: Smižany

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Marosina » 03 Máj 2018 13:18

Zdravím,
Pozerám, že sa tu rozbehol rovnaký projekt ako ten môj. Akurát ja prekopávam model celkovo. Prekreslená je zatiaľ celá skriňa (zatiaľ 754.055, v budúcnosti budú aj ďalšie), rozkreslený mám motor a budem dokresľovať ešte interiér stanovíšť + pár vecí v strojovni. Okrem toho by mali byť prekreslené aj podvozky. Pred týmto projektom však má prednosť projekt prekreslenia 810 na 812.

Inak teda držím palce :victory:
Vlaky - ZSSK, ZS Cargo, ČD - Najviac

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Richibox » 06 Máj 2018 23:23

Čaute,
pokračoval som opäť na okuliarniku. Po dlhom rozhodovaní som motor nakoniec zavrhol. Do strojovne som len dorobil pár "krabíc" tak, ako to mal Jene. Doplnil som pulty oboch kabín, uzavrel to priečkami medzi strojovňou a kabínami a následne obe kabíny uzatvoril. Chýbajú ešte reflektory na strechách. Prekryt strojovne som si rozdelil na 3 časti. Následne mi tam vznikli nie príliš pozerateľné spoje, tak som to prelepil pásikmi. Pokračovať budem ďalej vrchnou časťou strechy, doplním reflektory a pustím sa do podvozkov.
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Richibox » 17 Máj 2018 00:13

Ahojte, po pár dňoch nečinnosti prinášam menší progres. Dokončil som vrchnú časť strojovne. Doplnil reflektory na obe búdky a začal som výrobu podvozku. Detaily v podobe drôtariny budem realizovať až na záver. A ešte som medzičasom vyrobil provizórnu podložku. Je to čisto len moja fantázia. Skúsim ešte odobrať štrk z podvalov. Nejako som to neodhadol lepidlom a je ho tam príliš veľa. Snažil som sa aj napodobniť trošku hrdze. Je to farbené akvarelovými ceruzkami s minimom vody na štetci. Efekt aj farba sa mi celkom pozdáva:
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Máj 2018 20:25

Zatial pekne, vratane podlozky! Take hrdzave flaky mozes urobit aj na vonkajsie strany nasypu, posobi to realne.

Užívateľov profilový obrázok
Jene | 57
Príspevky: 880
Meno: Jano
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Jene » 18 Máj 2018 14:59

Pekná mašinka z toho vzniká. Ten motor od Marosinu vyzerá tiež perfektne, škoda,že nebol skôr hotový, v strojovni by sa pekne vynímal... :)

Užívateľov profilový obrázok
Richibox | 33
Príspevky: 218
Meno: Richard
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa Richibox » 02 Jún 2018 19:56

Tak ešte pridám pár exteriérových fotiek. Model bol hotový už minulý týždeň a bolo možné ho vidieť aj na Bulldogfeste 2018
Drawing: Илью́шин Ил-18 ČSA
Constructing: TATRA 815 CAS 32

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ZSSK 754 004-0 /Sléška + scratch/ 1:87

Príspevokod užívateľa tatra813 » 02 Jún 2018 22:19

pekne zlepený a fotky su krásne tak isto :P gratulujem k dokončeniu :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní