Tw29 /Modelik/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 13 Júl 2018 23:21

Fakt velmi dobre sa citaju reporty z tvojich stavieb! Nielen slusne spisane, ale aj fotodokumentacia na urovni (a vobec sa nemas za co ospravedlnovat). Paci sa mi, ze vzdy napises aktualne skusenosti, ci uz pozitivne alebo negatvine a tiez sposob, ako si vyriesil jednotlive problemy.

S Revell Plasto tmelom mam podobnu skusenost, ako ty - je to dobre na tmelenie vacsich nerovnosti alebo spar, ale na jemnu robotu nie. Resp. ak rozriedis acetonom alebo lepidlom, je to kusok lepsie. No ked som prvy krat skusil tmel Tamiya, velmi ma to prekvapilo, ako krasne sa to da nanasat v tenkych vrstvach. S tym Revellom som sa proste darmo snazil, vzdy som vsetko zagebril viac, ako som povodne chcel..

Ku stavbe ako takej nemam co dodat, kvalitna praca a som presvedceny, ze to potvrdi aj farbenie. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 14 Júl 2018 06:10

ahoj
mas to super
- ta tmelena zaoblena suciastka to je zvonec?
- narazniky: jeden naraznik je vzdy rovny a jeden vypukly,na obidvoch stranach lokomotivy
- cervene kolecko ventilu: vyrez si stredovy kriz kolecka,vonkajsi kruh sprav z drotu,je to rychlejsie a jednoduchsie.menej sa narobis

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Júl 2018 07:13

Vďaka Ico, to čo píšeš potešilo. Budem sa snažiť pokračovať v tomto spôsobe. Mne osobne takéto reporty pomáhajú, a preto sa snažím robiť aj ja také, z ktorých sa človek niečo dozvie, min. postup lepenia.
K tomu tmelu asi len toľko, že na lokálne použitie je Plasto OK, ale pre použitie vo väčšom rozsahu je Tamiya Putty vhodnejší.

Roman: tak isto ďakujem za slová aj postrehy.
Zvonec je na štvrtej fotke odspodu len zachytený. Je umiestnený na tom evergreene (tej tyčke) hneď za komínom. Samozrejme naň ešte idú nalepiť dva diely, ale ťažko sa to fotí neprilepené spolu. Navyše je kuželovitého tvaru, ktoré doteraz moc neviem robiť. Po skušobnom natretí sa uvidí či budem robiť nový alebo ešte upravím tento.
Nárazníky: o tom som čítal v inej téme ako si písal, aj mi to napadlo, ale som si nebol istý či to spraviť aj pri tejto mašinke. Nikde na nete som to nenašiel. Ale teda napravím to.

K tým koliečkam: s krížom bolo len toto jedno. Ďalsie už majú iný tvar. Ale asi to vyskúšam. :-)
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 14 Júl 2018 10:09

vyzerá to zatial super , už sa teším na finálny nástrek ! :victory:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 15 Júl 2018 13:10

Pěkná práce, těším se na barvení. :)

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 16 Júl 2018 08:11

Toto vyzerá perfektne aj pred farbením, ide ti to parádne.
Teším sa na pokračovanie a píšem si do poznámok "toto je ten, čo robí kvalitné reporty" :victory:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 16 Júl 2018 21:02

Vďaka páni. Zatiaľ to celkom ide, no to najťažšie mám ešte len pred sebou. :big smile:

Report
Malé pokračovanie na dnes ..
Ako som spomínal v poslednom príspevku s progresom, vydal som sa smerom do vnútra kabíny, a preto som spracoval všetky exteriérové diely na segmente 47 (diel s pecou).


Nejak sa mi nechcelo ísť zrovna na všetky tie detaily vo vnútri, a preto som sa rozhodol spracovať nazvime to "bočnice". Oboje .. až na stupienky nad svetlami a pár drobných detailov (záverečných) sú vo finálnej podobe. Na ich konce (z vnútornej strany) idú po 2 diely z interiéru, ale ako som spomínal, ten som zatiaľ nechal tak. Samozrejmosťou sú tiež chýbajúce nity. Ktoré ako tak vidím sa mi pekne kopia a keď sa k nim dostanem bude to brutal ..

Čo ja preferejem a považujem za obrovskú výhodu týchto kartónových skeletov je to, že v prípade ak sa človek rozhodne model prefarbiť sa nemusí moc hrať s vizuálnou stránkou celku. Akákoľvek pretŕčajúca časť dielu bude zbrúsená a konečný výsledok bude hladký rovný povrch. Do tohto bodu je práca relatívne rýchla. Po zarovnaní všetkých rovín som postupne pristúpil k lepeniu "obšívky". Najprv som lepil čelný a zadný diel, potom obvodové. Následne som všetky hrany pretiahol sekunďákom a zbrúsil. Snahou bolo (hoci niekedy som sa tomu nevyhol), aby som si nezoškrábal znázornené umiestnenia nitov. Samotné lepenie a následné brúsenie obšívky je dobré nepodceniť a venovať mu patričnú pozornosť.


Aj keď vyzerávanie väčšieho množstva dielov z 1mm kartónu je náročnejšie, stojí to za to a má to svoj význam. Teraz sa človek nemusí báť, že by sa niečo pretlačí dnu. Oba celky sa stavali asi najlepšie zo všetkých častí a segmentov, ktoré mi doteraz prešli rukami. Zostaviť jeden mi trvalo asi 3,5 hodiny (so všetkým čo k tomu patrí), ale tá presnosť .. je neuveriteľná! Na druhej fotke je možné vidieť, že pri brúsení plochy sa mi zošuchla vrchná vrstva papiera. Pri prefarbovaní to nie je žiaden problém .. oblial som celú plochu s menším presahom sekunďákom a povrch prebrúsil (zarovnal). Navyše je to z vnútornej strany, tak som tomu viac pozornosti už nevenoval.
Vo výsledku z oboch strán:


Tiež som sa snažil znázorniť vypuklé nárazníky, no nespravil som ich tak vypuklé ako MIO pri svojom vlaku. Nevravím, že toto je finálna podoba, ale mne sa to tak celkom páči.


No a nakoniec som neodolal a musel som všetko zložiť nasucho dohromady.


Zatiaľ sa to páči aj mne, len dúfam, že to farbením nepohnojím!
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 18 Júl 2018 22:14

Môže byť. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Beny | 50
Príspevky: 42
Meno: Vladislav

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Beny » 27 Júl 2018 17:19

Perfektní práce, už začíná mít ty správné tvary :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 28 Júl 2018 11:03

Ďakujem za pochvaly páni. :victory:
Report
Pokračujeme ďalej.
Pod ruky sa mi dostali menšie celky, ktorých spracovanie mi zabralo dosť času, ale najmä trpezlivosti. Preto som netrávil naraz toľko času za stolom ako možno doteraz.
Mobil fotky pridávam postupne tak, ako som jednotlivé segmenty lepil.

Ako prvé som spravil dva "stupienky" na zadnú stranu mašiny.


Nasledovali všetky diely, na povrchu ktorých je znázornený plech. Peťo (tatra813) mi vypálil kúsok rovnakého plechu, ktorý je žiaľ malinko väčší ako by sa žiadalo. Ale myslím, že to nebude problém.


Ďalej som robil podlahu. Keďže som chcel aby vyzerala naozaj ako z dreva, použil som balzu v patričnej hrúbke. Rozumej 1,2mm hrubú balzu, pretože samotný diel bolo potrebné podlepil 1mm kartónom.


Ďalej dva malé budíky. Momentálne ich mám rozobraté, len základ budem farbiť. Zbytok dnu nalepím na záver.


Tak isto aj ďalšie diely do interiéru..


Tiež som sa chcel vyhnúť prácnemu maskovaniu okien, a tak som si vymyslel spôsob, ako okná do namaľovanej kabíny vložiť. Z podlepeného dielu som jednu vrstvu papiera vyrezal a obdobný tvar (ako ten vyrezaný) som si vyrezal z fólie, ktorú som vložil na svoje miesto. Následne som opatrne prilepil druhý diel steny s tým, aby som si neprilepil fóliu. Následne som všetky hrany (pri oknách opatrne) pretiahol sekunďákom a vybrúsil. Myšlienka je taká, že po zhotovení všetkých 4 stien budem strechu robiť samostatne. Pred jej prilepením len jednoducho dnu vložím fólie ako okná.


Ventily a všetko okolo nich som sa snažil malinko vylepšiť podľa fotiek z ruského fóra. Tak isto som sa zapotil pri výrobe kovových obručí ventilov. Pri štvrtom som už získal prax a išlo to lepšie. Okrem dvoch drôtov mám v tejto hornej a bočných častiach spravené všetko.


A ostávalo mi dorobiť pec a veci okolo.


Takže predná časť interiéru je (až na tie dva drôty) hotová. Momentálne sa nezamýšľam moc nad tým, ako to budem dávať dokopy, ale už teraz viem, že to bude hardcore..
Večer som ešte niektoré diely natrel čiernou, aby som si zistil či postupujem dobre a dnes ráno kabínu lepšie nafotil.


Takže asi toľko. Viac k tomu nemám čo dodať. Rozprávať o tom, ako všetko presne sedí je už asi zbytočné ..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný