Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Tw29 /Modelik/ 1:25

Moderátori: Fito, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 16 Dec 2018 15:29

Report
Malý upgrade posledného veľkého celku - dal som do farby kotol. Bolo to hodne brúsenia. Tým ako som brúsil papier ešte v surovom stave sa po surfe objavili dovtedy okom neviditeľné čiastočky vyčnievajúce nad povrch. Tie bolo jednoznačne potrebné zbrúsiť (btw, čím viac som pri lepení brúsil papier, tak tým väčšmi sa po surfe objavoval tento jav na tých konkrétnych miestach). V podstate ale s týmto úkazom bojujem pri celej mašinke. Najbližšie pravdepodobne naozaj zvážim a vyskúšam celý model ešte v zošite natrieť nitrolakom. Možno sa tento problém týmto spôsobom eliminuje.


Ináč postup je stále rovnaký, preto ho ani nejdem písať. Ešte mi chýba niečo spraviť s vnútrom komína a hlavne odskúšať GPM dekály na túto mašinku (či sa budu lesknúť atď.).


Samozrejme neodolal som a všetko odskúšal nasucho.

Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 16 Dec 2018 15:54

Ako pozeram tie prve dve fotky, tipujem ze tie gulicky na povrchu vznikli tak, ze striekana farba sa nabalovala na vlakna trciace z povrchu. Ako si impregnoval papier pred nastrekom? Iba sekundakom? Nitrolak by mal zabranit tomtuto javu, ale lepsie je natierat tesne pred zakladovkou a ked uz je vsetko prebrusene.

Inak velmi pekne si dal aj ten kotol, tesim sa na finalnu montaz :wink:

Užívateľov profilový obrázok
DareckiIV | --
Príspevky: 27
Meno: Darek

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa DareckiIV » 23 Dec 2018 09:30

Super ! :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Jan 2019 13:15

iconmaster napísal:Ako pozeram tie prve dve fotky, tipujem ze tie gulicky na povrchu vznikli tak, ze striekana farba sa nabalovala na vlakna trciace z povrchu. Ako si impregnoval papier pred nastrekom? Iba sekundakom? Nitrolak by mal zabranit tomtuto javu, ale lepsie je natierat tesne pred zakladovkou a ked uz je vsetko prebrusene.

Inak velmi pekne si dal aj ten kotol, tesim sa na finalnu montaz :wink:


Je to možné. Ja som totiž povrch pred základom neošetroval celý, len lokálne a to sekundovým lepidlom. A mám pocit, že práve na miestach, kde som papier brúsil šmirglom tak sa tieto guľôčky ukazujú. Na miestach, kde som papier neopracovával sa tento jav neukazuje. Každopádne už zvažujem do budúcna skúsiť ten nitrolak.
Ja sa na ňu až tak moc neteším, bude to najzložitejšia časť stavby (akože dať to celé dohromady bez škôd).

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Jan 2019 13:42

Tak moc som sa tešil na voľno na prelome rokov, že budem konečne sedieť nad modelom, ale realita bola úplne iná .. každopádne som dal do farby a ako takej finálnej podoby väčšiu porciu malých častí (dielov), takú predposlednú várku.

Report
Ako prvé diely čiernej farby:


A pár červených, najmä na podvozok:


Postup stále rovnaký ..
Čo mi ale robí starosti sú dekály. Kúpil som si tieto ..
Sranki ale aj modelár z Ruska majú na svojich mašinkách viditeľne lesklé nálepky, dokonca je vidieť aj tú priehladnú fóliu (pekne všetky jej hrany). Ešte pred ich priamou aplikáciou na model som si radšej tie moje odskúšal. Keďže nemám dekál navyše, skúsil som len nalepiť tú vrchnú fóliu na miesto, kde to nebude vidieť. Použil som Revell Decal Soft a následne po vyschnutí aj zalakoval tento kúsok fólie, ale výsledok je stále viditeľný štvorec. Takže sa to odskúšať oplatilo.


Teraz mám kopec otáznikov ako tomu zabrániť, resp. či vôbec tie dekály použiť. Predpokladám, že použitie iných vodičiek by bolo zbytočné a chyba je práve v menej kvalitných nálepkách. Viem, že sa vyrábajú aj také, ktorých vrchná fólia sa dá po aplikácii z povrchu strhnúť bez poškodenia povrchu modelu i nálepky, a to práve za účelom odstránenia lesku. Lenže neviem, či zrovna tie moje sa dajú takto použiť, resp. nemám dekál navyše na odskúšanie .. :scorn:


Ináč sa dnes vrhnem na menšiu opravu nárazníkov. Potom mi už ostane len malá kôpka dielov, predovšetkým brzdový systém a nejaké drôty. Pomaly ale isto sa blížim k finálnej montáži, z ktorej mám tak trochu bobky. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 04 Jan 2019 19:05

plochu kde chces lepit nalepku treba nastriekat tenkou vrstvou leskleho laku,potom nalepit nalepku,pouzit nalepkove vodicky. ked uschne nastriekat matnym lakom. alebo mozes natierat lesklymi farbami,nemus pouzivat leskly lak

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 04 Jan 2019 19:27

Roman, to všetko som už urobil, nerobím s dekálmi prvýkrát. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 04 Jan 2019 21:56

Oliver napísal:Tak moc som sa tešil na voľno na prelome rokov, že budem konečne sedieť nad modelom, ale realita bola úplne iná ..

Potom sme na tom rovnako. Nejak sa mi do toho vobec nechce.. :bad smile:

S tou vodolepkou by som tiez tipoval na nedostatocne leskly podklad, ale ked vravis ze si to daval na leskly lak, potom je to zvlastne - hlavne ta struktura. Bolo to riadne preschnute?
Inac podla mna jemnou vrstvou matneho laku sa to uplne nestrati a stale bude vystupovat ten dekal. Hrubsia vrstva a prebrusenie/prelestenie by zjemnilo tie prechody.

Inac drobnosti pekne, vratane povrchovky. Drzim palce a hlavne nech ta ta chut neopusta :wink:

Užívateľov profilový obrázok
klint | --
Príspevky: 445

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa klint » 05 Jan 2019 19:11

Bardzo fajnie się prezentuje ,ale efekt psują nity na skrzyniach wodnych. Tak po mojemu.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2952
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Tw29 /Modelik/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 11 Jan 2019 12:25

S těma obtiskama těžko řict. Já používám obtiskové vodičky od Agamy, stojí tak 2,5 eura. Ono je možné že ty obtisky jsou vytištěné na papíře který má tlustou tu vrstvu laku a s tím se asi úplně nedá moc co dělat. Já bych ty obtisky asi i tak použil, jinou možnost asi nemáš a jen bych je vícekrát přelakoval.

Návrat na "Železničná technika // Railway"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných