Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 02 Nov 2018 17:25

to Oliver: Nie som až tak zbehnutý v kamufláži ale mam pocit, že tento typ kamo nemá ostrí prechod medzi farbami ale taký jemný na malej "šírke" (neviem ako to nazvať :P ) a to by pomocou Tack-itu nedosiahol, jedine že by to potom nejako doplnil.
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Nov 2018 18:00

super.
ake farby si pouzil? vodovky alebo synteticke?
moze to tak byt, maskac sa casto striekal v polnej dielni,striekali to ako vedeli.dokonca existuje farebny kinozurnal kde je videt ze striekaju maskac na spinavy tank,pod pistolou odletuju od tanku kusy spiny,nejake ihlicie,

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 02 Nov 2018 19:26

Dakujem za rady chlopi :big smile: , ono používam farby akrylové Tamiya, riedidlo je každopádne originál Tamiya, pištolka je dvojčinná Fengda BD 130, tryska 0,25. Musím každopádne ešte niečo vykúmať, napozeraných mnoho videí a ani dvojnásobné prečítanie knižky ´´Jak na modely technikou airbrush´´ nepomohlo :D Pozeral som napríklad Panterov Maus, tam je to krásne vidieť, ako sa mu podarili prechody. Nechcel som ostré hrany ako píše Sumec, tie mám na všetkých mojich 4 tankoch doma, tak som skúšal niečo nové. Bol by v tom čert keď krásne vedia urobiť prechody na mierke 1/35 plasťáci. Chce to asi experimentovať aj ďalej, a ten spomalovač schnutia, aj keď nevime čo mi to spraví.
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 05 Nov 2018 22:24

Trošku sa dostávame k weatheringu, konečne :big smile: Prvé prišli na rad pojazdové napínacie a hnacie kolesá, zatiaľ len metóda chipping, neskôr príde snáď nejaký ten wash a pigmenty.

Začal som aj s konštrukciou veže, všetko treba nakresliť a niekedy to nieje vôbec podľa predstáv, takže sa začalo tmeliť tmeliť tmeliť. Zaoblené časti mi vôbec nejdu :beat plaster: Tmel plasto a šmirgel však vyriešia každú mojuvsebaväčšiu neschopnosť :bad smile: :bad smile: Takisto som sa snažil urobiť aj autentickú hrúbku panciera, niekde bolo treba nalepiť na seba aj 10 vrstiev :P

Pásy budú asi chuťovka nakoniec, keďže sa mi s tým nechce paprať, nechám si to na dlhý zimný večer :victory:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Nov 2018 20:26

kolesa su super,ked budem potrebovat spravit kolesa uz viem na koho sa obratim :haha:

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 06 Nov 2018 22:17

To ani nevrav Roman, vieš ako dlho mi trvalo kým som prišiel na tie uhly a obvody na pojazdovych kolesách pri tých komolých kuželoch? :-( Dalších minimálne 10 modelov určite nebude scratch, už mám toho vyrábania dosť :death: :death: :death: :D
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 17 Nov 2018 17:58

Veža a kanón
už tradične sa mi osvedčilo namotávať papier na nejaký štetec, takže som kanón urobil rovnako aj teraz. Je to pevné a nemusím sa báť deformácie, stačí mať len pár štetcov na vyhodenie :P

Pokus o patinu veže, chcel som urobiť jemný wash, striekol som to akýmsi syntetickým lesklým sprejom reku budem môcť nanášať ďalšie vrstvy, a ono sa mi farba popraskala a ukázala sa šedá farba plniču. :victory: Takže som to len oškrábal a nevyzerá to najhoršie :bad smile:


Súčiastky som maľoval štetcom, je to aj vidieť, takže všetko sa ešte musí pekne prebrúsiť.


Ešte si niekde musím kúpiť terpentýn, na riedenie olejoviek, to mi dúfam farbu nepopraská :P
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7433
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 17 Nov 2018 18:09

Kečup napísal:Pokus o patinu veže, chcel som urobiť jemný wash, striekol som to akýmsi syntetickým lesklým sprejom reku budem môcť nanášať ďalšie vrstvy, a ono sa mi farba popraskala a ukázala sa šedá farba plniču. Takže som to len oškrábal a nevyzerá to najhoršie

Vyzera to dobre a navyse pripomina, kolko objavov vzniklo v dosledku toho, ze nieco neslo podla planov.. Ta farba nebola akrylova? Tu synteticky lak rozpusti..

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 17 Nov 2018 19:00

iconmaster napísal:Vyzera to dobre a navyse pripomina, kolko objavov vzniklo v dosledku toho, ze nieco neslo podla planov.. Ta farba nebola akrylova? Tu synteticky lak rozpusti..

Ico pravidelne tu čítam komenty borcov ako ktorá farba na čo, ktorý lak na čo a ja som si vždy tak fajne vravel, že mne sa to nikdy nestalo idem si svoje :haha: :haha: Farba slonovinová kosť je zmesou bielej a bežovej syntetickej revellky, a ten lak bol dupli-color rally clear lacquer. Moja finta je vždy používať laky od Tamiye v spreji, ale na ten wash treba lesklý lak a ten mi predbežne došiel. :P
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Nov 2018 19:36

Počuj, asi si prišiel na novú techniku .. :D
V knihe od J. Vilingra je tabuľka, ktoré farby s ktorými (aj laky) sa ne/znesú. Ak chceš, môžem ti poslať obrázok.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní