T-37A /MODELIK/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 02 Jan 2010 13:15

jedná sa o nejaký ruský tank... asi dvojchlapový... Tolko z histórie a vrhnime sa na model... :vicotry:

Obrázok Obrázok


Korbu až na detaili už mám v podstate hovovú. Ale ako začať túto tému ani netuším. Ani nie tak ako začať, ale odkial začať... :haha:

začnem kostrou......

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

-diera v žltom krúžku W10 je úplne mimo, treba odrezať výstupok pod červeným krížikom W4.
-zakrúžkované modrou farbou W1 a W2 chýbajú otvory pre diel W6
-z dielu W6 treba odrezať prečiarknuté výstupky.
-v dieloch W12 chýbajú otvory pre prevlečenie osky.
-je tam ešte zopár drobných nepresností, preto treba všetko skúšať nasucho a korigovať.

Obrázok

(naskenovaný obrázok zo šmikajdy s naznačenými chybami je zámerne zdeformovaný, aby sa nedal považovať za nelegálne šírenie kópie. Pre ilustráciu, že kde sa chyby nachádzajú to však stačí.)

Ďalej som pokračoval obšívkou. Nalepil som spodnú obšívku, ktorá viacmenej sedela. Pre istotu som si všal nechal presahy, keby mi to náhodou na dĺžku nesedelo. Problém s obšívkou nastal až pri lepení vrchnej. Vzhladom k tomu, že sa jedná o pravouhlé plochy, pri úpravách nieje problém. LENŽE!! Nakolko už mám aj vežu a aj poklop vodiča, tak špekulujem nad tým, že či chyba nieje náhodou práve v šírke tej vane, lebo ak prispôsobím vrchnú obšívku na korbu, tak tá veža a poklop mi tam vošli s odretými ušami. No ale už je to tam....

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

bočnú obšívkou som centroval a prilepoval podla diery pre osku hnacích kolies. Opäť som nechal vonkajšiu časť s presahom, ktorý som orezal až po nalepení na kostru. Bočnú obšívku na kostru som prilepoval pomocou tičinkového lepidla KORES, ktoré som nanášal na kostru, aby vlhkosť nenatiahla obšívku.

Obrázok Obrázok Obrázok

potom následovalo sekunďákovanie a prebrúsenie celého povrchu, skompletovanie veže tanku a poklopu vodiča....

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Ten čelný diel kostry veže, taký ten obdĺžnik v šmikajde nieje. Ten som si vyrobil vlastný...

Obšívka a diely veže v podstate sedeli. Pri poklope vodiča som sice výrazne improvizoval, ale to len kvôli nepochopeniu návodu. Keby som návod pochopil, tak by som to urobil po svojom hneď a bez špekulovania...

.....a také predbežné hodnotenie... model má svoje muchy, ale ich úspešné riešenie za pochodu mne osobne prináša o potešenie naviac. Pre začiatočníka tento model určite nieje, ale inak je to príjemné spestrenie.... tzv. oddichovka....

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T-37A / MODELIK / 1:25

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 02 Jan 2010 14:48

jedná sa o nejaký ruský tank... asi dvojchlapový... Tolko z histórie a vrhnime sa na model...

A Marfuša sedí vevnitř :vicotry: :haha:
Pěkně ti to jde ,ty malé potvory :wink: :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: T-37A / MODELIK / 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 02 Jan 2010 18:51

ELEFANT napísal:
jedná sa o nejaký ruský tank... asi dvojchlapový... Tolko z histórie a vrhnime sa na model...

A Marfuša sedí vevnitř :vicotry: :haha:


ruská trojka....... :vicotry:

Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 02 Jan 2010 19:06

pozerám, že máš tiež dobrého dodávateľa na sekundák... :dhh: :dhh:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Jan 2010 23:21

Patero nevzdava a utoci na dalsi Modelik. Tentoraz nech to vydrzi do konca :wink:

Na zaciatku si rozbehol tak cisto, ze som myslel ze to pojdes retusovat.. ale tym cyanoakrylatom si ma ukludnil :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 03 Jan 2010 00:56

Ako si toto obrusoval?
Pedpokladám, že si to celé nenapúšťal sekunďákom, ale ani ti tam nevidieť tie prechody, kde je a kde už nie je sekuinďák...

Užívateľov profilový obrázok
samo | 28
Príspevky: 621
Meno: Samo
Bydlisko: UK

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa samo » 03 Jan 2010 01:27

sony2310 napísal:pozerám, že máš tiež dobrého dodávateľa na sekundák... :dhh: :dhh:

To hej,Patero objavil čaro najlacnejších čínskych dekunďákov po 30 centov :dhh: ...btw ja používam presne ten istý druh :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Patero » 03 Jan 2010 13:49

petopato napísal:Ako si toto obrusoval?
Pedpokladám, že si to celé nenapúšťal sekunďákom, ale ani ti tam nevidieť tie prechody, kde je a kde už nie je sekuinďák...



Napúšťal som to celé a preto tam niesu vidieť prechody. A napúšťal som to celé preto, aby tam tie prechody neboli vidieť... :haha: Kurňa toto som krásne múdro napísal.... :P

brúsenie....

Osemdesiatkou šmirglom na paklíku prebrúsim plochu tak, aby som mal okraje prebrúsené a hladké. Ak prejdem až do nenapusteného papiera, tak ho dodatočne napustím sekunďákom a opäť prebrúsim. Potom si tú plochu pozriem proti svetlu tak, aby mi to ukázalo tie chraste, čo sú uprostred plochy. Tie vybrusujem dvestoosemdesiatkou šmirglom volne v ruke. Ide len o to, aby som dohladil plochu.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa petopato » 03 Jan 2010 14:41

No dáva to zmysel, najprv som si myslel, že je to o niečo väčšie, až potom som si uvedomil aké je to malé, keď som si ešte raz prešiel fotky a to prcátko som videl vedľa tuby so sekunďákom :P

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: T-37A /MODELIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 03 Jan 2010 14:46

Off topic: z pribaloveho letaku k sekundolepom:
Pri kontakte s očami:
Pri zlepení očí umývajte mihalnice vatovými tampónmi namočenými v teplej vode dovtedy, kým sa lepidlo úplne nerozpustí, zvyčajne 1-3 dni.
Očné viečka neoddeľujte násilím.
:P

To len keby ze nahodou, sledujem to masivne nasadenie sekundolepicskej techniky, :vicotry:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný