HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
dante111 | --
Meno: vadimir

Re: HMMWV Humvee /dante111/ 1:25

Príspevokod užívateľa dante111 » 18 Jan 2010 14:31

Tak pockaj Patero ja nechcem a ani nebudem a ani by som nerad aby toto bral niekto ako zhadzovanie akeho kolvek autora ci uz na Slovensku alebo kdekolvek inde pre kazdy model nech uz je akykolvek sa najde priaznivec a ja som sam neprisiel rozoberat ci ten alebo tamten ja som len podotkol ze na slovensku sa toho roby malo. Prepac ale napisal som si len to co si myslim a nevravim ze poliaci alebo iny autory modelov su nekvalitny ja som len napisal ze mne osobne nesedia a to je vsetko A prepac nikomu tu nemazem med okolo ust ale myslim si ze pochvalit niekoho za jeho pracu je normalne a ty co nieco v papierovom modelarstve dokazaly si to zasluzia
Co sa tyka Venezuely alebo ako si ty Venezuelskej telenovely na to nech ti odpovie niekto inny na to niesom opravneny odpovedat a myslim ze spominany clovek tu nieje registrovany tak myslim ze nema vyznam o tom pisat na toto forum

To toudi sk
Ano mas pravdu povodne som sa o mierke nebavil a prerabat modely do innych mierok ma neoslovuje

Nechcem sa tu znikym dostat do akehokolvek sporu a tak mi moj prispevok o modeloch a ich kvalitach prepacte napisal som len to co si o tom myslim
prepacte mi este raz budem sa nadalej venovat uz len modelu a svoje uvahy si radsej necham pre seba

dante111 | --

Príspevokod užívateľa dante111 » 18 Jan 2010 14:53

Daky ten pokrok co som zatial zvladol neviem sice ty je to spravne ale to sa uvidi nespor

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

Michal Kalina | --
Meno: Michal

Príspevokod užívateľa Michal Kalina » 18 Jan 2010 18:51

prosim ta, v akom programe to robis?? a ked to urobis, tak to rovno model akoze na papier urobi?? alebo len 3D model robis? ja by som tiez nieco take chcel, zato sa pytam

sony | 33
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 18 Jan 2010 18:54

zatial sa na to dobre pozerá... i ked velmi Humvee nemusím
BULLDOGFEST X. ročník 21. máj 2016
Papierový člen plastikového klubu

dante111 | --

Príspevokod užívateľa dante111 » 18 Jan 2010 20:00

mk6p1 napísal:prosim ta, v akom programe to robis?? a ked to urobis, tak to rovno model akoze na papier urobi?? alebo len 3D model robis? ja by som tiez nieco take chcel, zato sa pytam

Program ,kazdemu vyhovuje nieco inne mne konkretne Rhinoceros4 kreslim vnom v krivlach alebo v plochach ktore sa jednoduchym sposobom potom daju preniest alebo rozbalit na lochu a samozrejme vsade je nutne pocitat z hrubkov papieru
Na rhinoceros nie je potrebne mat bohvieako vykony pocitac len dostatok operacnej pamete dobre je mat nejaky Quad ale nemam a nie je podmienkou ak je Quad a vista alebo Win 7 64 niej problem postavit akykolvevek model len z ploch neskot ak chces tak mozem dat ukazku ako je naptriklad poskladana ta predna naprava

Michal Kalina | --

Príspevokod užívateľa Michal Kalina » 18 Jan 2010 20:14

v´daka za radu, aaaaa ta naprava by sa zisla : :wink:

dante111 | --

Príspevokod užívateľa dante111 » 18 Jan 2010 20:50

Dobre zajtre ti to spravim

macinko | 36
Meno: marek
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa macinko » 18 Jan 2010 22:51

waaaau tak toto vlakno budem sledovat a pevne verim ze sa dostaneme do zdarneho konca...len tak dalej jupiiiii
Cizáci vraždíci cizáky, v pořádku.My vraždíci cizáky, dobrá.Ale cizáci, kteří nám pomáhají zavraždit cizáka, to sa mi zdá trochu podezřelé.

dante111 | --

Príspevokod užívateľa dante111 » 19 Jan 2010 12:15

Takze mali navod ako na Rinoceros alebo ako na model pre mk6p1, alebo kohokolvek
Naistalovat Rhino4 kedze je to program ktory nie je Free jeho ziskanie necham na vas existuje vela moznosti

V prvom rade je si treba uvedomit ze tento program je mozne pouzivat niekolkymi moznostami da sa vnom modelovat poligonalne ako aj v NURBS ale ja pouzivam jednoduche modelovanie a to jednotlivimi plochami a je to koly tomu aby sa dal model co najednoduchsie rozlozit a zviknut si na pouzivanie 4 pohladov a je potrebne pracovat vo vsetkych 4
Obrázok
Po naistalovani a spusteni programu sa objavy okno v akych jednotkach chceme pracovat , pre nas su aktualne , Velke alebo male objekty v milimetroch
je dobre zacat z niecim jednoduchym a tak najprv vysvetlenie zakladnych pojmov

Prva lista programu obsahuje skoro vstko co potrebujeme na toto modelovanie a najdolezitejsi je prikazovy riadok pod touto listou treba mu venovat velku pozornost pretoze tam sa nas bude program pytat co chceme stym ci onim obiektom urobit Bocna lava lista nam ponuka nejake tie hotove obiekty a krivky
tak ako aj pracu snimi terba si proste vyskusat jednotlive veci nasledovne postupujte podla obrazkov
Obrázok Obrázok Obrázok
Nasledne si zvolime vysku tohoto kvadra alebo lepsie povedane dielu pocitam vzdy hrubku papiera kedze pouzivam papiet o rozvych hrubkach tak napriklad pre papier 160 gm2 plati 0,16mm a obdobne 0,18 pre 180,0,20pre 200 atd po zadani stlacime enter alebo prave tlacitko misi, tymto sposobom vytvorime vecsinu ploch ktore potrebujeme napr podlozku
ObrázokObrázok
Teraz si ukazeme ako napasovat nejaky dielec tam kam potrebujeme predvediem na uz spracovanej casti modelu
Vytvoril som zaklad uchytu karoserie lepsie povedane silenbloku na ktory potrebujem do stredu umiestnit silenblok ak ho tam len tak hodime nebudeme nasledne na modely vediet kam ho mame nalepit a tak si musime najprv vytvorit cely uchyt takze podla toho aky ho chceme mat nakopirujeme jednotlive diely na seba. Rino ma vlastnost ze vie uchytavat jednotlive obiekty na seba , v spodne liste si zaklikneme kolonku KON co je koniec a pokracujeme podla obr
Obrázok Obrázok Obrázok
Prevedieme si krivku silenbloku na uz spracovany uchyt postupujte podla obrazkov pri tomto postupe si vsimnite prikazoveho riadku pretoze je treba zadat kam ma program tuto krivku premietnut a to jednoduchym kliknutim na plochu kam chceme premietnut tuto krivku
Obrázok Obrázok Obrázok

Vytvorime si silenblok a kedze musime pocitat hrubku papiera pouzijeme odsadenie krivky viz obrazok stale treba sledovat prikazovy riadok

Obrázok Obrázok Obrázok

z tychto dvoch kriviek vytvorime plast silenbloku obdobne ako sme spracovavaly prvu plochu , podrzime klavesu sift a misou klikneme na obidve krivky ,po oznaceni klikneme na hornej liste na teleso, nasledne prejdeme misou na vytiahnut rovinnu krivku a klikneme na priamo do prikazoveho riadku napiseme vysku napriklad 3 mm stlacime enter alebo prave tlacitko misi
ObrázokObrázok Obrázok
Uzavrieme a mozeme si vyskusat prenos obiektu to jest prenesieme silenblok na drziak v spodnom riadku zaskrtneme KVA coz je kvadrant a kazdy kruh ma ako vieme 4 kvadranty postupujeme podla obr
Obrázok ObrázokObrázok Obrázok
Teraz vam ukazem ako spravyme napriklad dieru do silenbloku pre uchytenie karoserie postupujte podla obrazkov a pouzijeme funkciu rozdiel

Obrázok Obrázok ObrázokObrázok
Obrázok ObrázokObrázok Obrázok
Ako vytvorit parabolu svetla postupujte podla obr

Obrázok ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázok ObrázokObrázok Obrázok

To je asi v skratke pri pouzivani tohoto programu je este dolezite ako dostat 3d obiekt na papier alebo ako rozlozit plochu treba si zapametat ze v pripade modelu ppati vzdy vonkajsi rozmer plochy ukazem rozklad valca silenbloku pre lepsiu predstavivost viz obr
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Toto su take male zaklady a pri pouzivani tohto programu intuitivne najdete sposob ako snim pracovat len je potrebne sledovat prikazovy riadok a stale skusat co a ako sa da spravit po urcitom case uz to ide samo a dostatocne rychlo Napriklad vytvorenie podvozku mi trvalo asi 2dni cca 8-10 hodin bez rozkladu , co je celkom casovo narocne ale inak sa to da veci na seba nasledne sedia velmi presne

Este nieco asi to nepatri sem tak poprosim admina nech to da niekam kam to patri

Michal Kalina | --

Príspevokod užívateľa Michal Kalina » 19 Jan 2010 14:46

vďaka za tento navod myslim ze za vsetkych, aa ja som skusal uz nejake veci, ale zatiaľ len bednicky a pod. :D

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný