Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

ZIS-3 /patero/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

ZIS-3 /patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Aug 2008 22:43

ÁNO!!! :vicotry:

tak ako každý slušný modelár, mám aj ja rozrobených viacero modelov. No a toto je jeden z nich. :big smile: Proste neobsedím pri jednom.... :devil:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Rado-Wan | 32
Príspevky: 410
Meno: Radovan
Bydlisko: PreŠhoW
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS-3 /1:16 / scratchbuild

Príspevokod užívateľa Rado-Wan » 16 Aug 2008 23:01

asi to vyzera nejako tak...

Obrázok
ved lepime pre radost :)

Užívateľov profilový obrázok
Dejv | --
Príspevky: 260
Bydlisko: Benešov, Česká republika

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa Dejv » 17 Aug 2008 08:44

Mno, dezén i ostatní jako obvykle extratřída, ale překvapil mně dílek mezi kolama, že by nějaká patina?

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 17 Aug 2008 09:13

situácia je asi takáto:

ico: nejaký stručný popis a históriu dodám až keď dám niečo hlavopätové do kopy...

serpens: to rameno je rovné len kvôli jednoduchej pomôcke vo vnútri toho ramena. Jednu A4 som rozrezal po víške na tri pásiky a jednotlivé pásiky som navinul na osku 2mm. Tým mi vznikol valček s priemerom 6.6mm, čo je vnútro ramena, ktoré má celkovú hrúbku 7mm. No a A4 som rozrezal na tri kusy len preto, aby sa to lepšie rolovalo. Potom som to zlepil do jedného celku a obalil dielom z vystrihovačky.

dejv: ten stred je preto taký divný, pretože je vytlačený vo farbe na čiernobielej laserovke. Je to tlačené z formátu *.jpg. Dôvod je ten, že som skúšal tlač z tohto formátu, či sa to dá presne vytlačiť a či mi obšívka pokryje celú plochu. Potom som to natrel nitrocelulózovým lakom a ten rozpil tú laserovú tlač, tak to dostalo taký divný odtieň a povrch....

toudi: díky starý brachu... :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa vasik1 » 17 Aug 2008 09:49

oooo :eyes droped: :eyes droped: :eyes droped: tak totok pluvatko vyzera paterovsky dobre
ak ho dorobis daj ho ale na dva dni ziacikovi :vicotry:

nevidel som to celkom presne ale je ten dezen na 3x podlepenom papieri ci to je len podlozene kvoli foteniu?

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 17 Aug 2008 09:54

no jasnéééé.... a ako sa teraz chystá na tú túru po stopách SNP, tak to môže autenticky zagebziť od autentického blata..... :haha:

jo a dezén..... ten je vytlačený na 160g. a podlepený dvomi 160g. Lepidlo som použil PRITT. Výhodu tohto lepidla je, že sa nerozpustí okamžite pri kontakte s Herkulesom. Takže sa tie dorbné kocky nerozpadávajú. A ako je vidieť na fotkách, postupne som vyrezával pásiky a podlepoval to 80g. papierom. Potom som to celé orezal a nalepil na pásik s bočnými zubami, tak ako som to robil na kybelwagene. Teraz som to taknejak zabudol nafotiť. Potom som dopižlal ostatné štvorčeky, po koncoch dezén prilepipl na pneu a zvyšok dezénu po obvode pneu je prilepený len bočnými zubami. Potom som tie bočné zuby napustil sekunďákom a prachsprosto vybrúsil osemdesiatkou šmirglom. Proste ŽaVeS........

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa petopato » 17 Aug 2008 10:00

Nechápem ako niekto toto dokáže vyrezať s tým neohrabaným olamovacím nožom, ja to neviem ani skalpelom, možno trik je v tom, že skalpelom sa to ani nedá :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 17 Aug 2008 10:09

špičková OLFA čepelka do skalpela má hrúbku 0.5mm.... ulamovacia čepelka OLFA ktorú používam má hrúbku iba 0.3mm. Menší pluh robí menšiu brázdu. Skalpel olfa s čepelou tuším č.11 používam len na vypichovanie menších priemerov kružníc zhruba pod 1mm, čo sú v podstate len písmená. Ten skalpel mám uschovaný ako cennosť. Je to fakt úžasný nástroj. A ulamovacia čepelka je taký univerzál. Dá sa s tým robyť všetko. Jo a ešte mám jeden lacný skalpel na "špinavú" robotu. Sekanie drôtu, oreyávanie papiera na ocelovej oske a pod.....


ocelová oska "petopatovka" : Je výplet y bicykla. Proste dokonalý materiál. Nedám naň dopustiť. Dajú sa s tým krásne centrovať rôzne zostavy jednotlivých celkov do finálnej podoby....

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Aug 2008 16:20

tuto na DF CPM sa rozoberal nejaky Ral 5450

a este najdolezitejsi vycuc z tych 5-tich prispevkov :vicotry:

JakubK napísal:Jinak jsem ještě při prolézání našel docela dobrou pomůcku pro převody RAL, Pantone.... do RGB, CMYK, Lab, web barev. tak kdyby někdo potřeboval je to zde : http://www.avas.cz/nastroje/barvy/index.php ale ani tam jsem klasickou khaki nenašel.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1234
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: ZIS-3 /scratchbuild - patero/ 1:16

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 18 Aug 2008 18:57

No nádhera, vidím že si už rozmery zohnal, lebo ja nie!!! :confuse:
Ináč na tom výstupe by som to aj pomeral, budeme prechádzať cez dve ZIS-3.... a čo sa týka patiny!!!!!!
Čo ti poviem, pozri si foto z minulého roku!!!
Obrázok
....ten kto pojde s nami má sa načo tešiť!!!!!
Obrázok
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných