LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16 553

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 16 Nov 2008 18:11

juraj_ziacik napísal:Napiš mi prosím ťa presné znenie tejto publikácie, vydavaťeľa a rok.....ďakujem :dhh: ...teda ak sa k nej ešte dostaneš..

v tej predajni maju regal siroky 5, vysoky 2 metre a PLNY bojovej literatury, asi by si tam bol ako doma :haha:
ked som uvidel hned vedla monografiu PANZERHAUBITZ, tak som radsej zbabelo prchol, lebo by som tam mozno aj gate nechal
ale cez tyzden tam mozem zabehnut a pozriem ti to :vicotry:

Off topic: jo a este toto som chcel, nevydrzal som a kupil si toto:
ObrázokObrázok
88 str. historia a popis v CZ/EN , krasne perokresby v mierke 1:20, 1:35, farebne kamuflaze a dobove fotografie
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
jozkin | 39
2K+
Príspevky: 2338
Meno: Jozef
Bydlisko: Martin

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa jozkin » 16 Nov 2008 21:51

Off topic: Tak to je skvely vyber, ako zanieteny tatrovak ti to schvalujem (a mozno sa ju budem snazit aj zohnat)
Lepim preto, ze ma to bavi, tak ako ma to bavi a to, co sa mi paci.
Normálne je vlastnit (viac) originál(ov).

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 16 Nov 2008 23:27

najprv reku kašlem na to, ale... kde je akože tento raj na zemi???? :still dreaming:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12895
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Nov 2008 19:46

juraj_ziacik napísal:Napiš mi prosím ťa presné znenie tejto publikácie, vydavaťeľa a rok.....ďakujem :dhh: ...teda ak sa k nej ešte dostaneš..

tak pre teba extra tema: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=75&t=356
jozkin napísal:
Off topic: Tak to je skvely vyber, ako zanieteny tatrovak ti to schvalujem (a mozno sa ju budem snazit aj zohnat)

tak ta sklamem, maju tam este diely 2 a 3, ja mam diel 1 :vicotry:

Patero napísal:najprv reku kašlem na to, ale... kde je akože tento raj na zemi???? :still dreaming:

predajna MagnetPress- Šustekova 8, Bratislava Petržalka
ako pozeram na tu stranku, asi pojdem navstivit aj dalsie predajne :boss:
sak naco su mi chechtaky v pancuche, ved ojro je za dverami :haha:
(ale potom mi moc nenadavaj, ak tam aj ty pustis zilou) :beat brick:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Lubosch | 49
Príspevky: 295
Bydlisko: Sobotište
Kontaktovať užívateľa:

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa Lubosch » 19 Nov 2008 09:55

Tá kniha je o sFH 18, čo je úplne iné delo ako LeFH 18. sFH 18 je 150mm húfnica a LeFH18 je 105mm húfnica.

Užívateľov profilový obrázok
ELEFANT | 52
Príspevky: 1267
Meno: Radek Lamche
Bydlisko: Dolní Benešov ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa ELEFANT » 21 Nov 2008 10:14

Čo dodať..............od Patera štandartná a opět kure..ky dobrá práca!!!!!!!!! :vicotry:

Off topic: Doufám,že necháš kolegy v BB vyhrát to znamená,že necháš modely doma!!!!!!! :haha: :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 13 Dec 2008 22:28

takže takmer po mesiaci sa môžem prihlásiť konečne aj s niečim konštruktívnym. Pribudli nejaké dieliky. Kolesá mám už obe. Bola to dosť magorina, tak doporučujem neodkladať to na koniec a proste sa s tým potrápiť, aby to mal človek za sebou. Času je momentálne pomenej, chuti tiež a to sa aj podpísalo na kvalite práce a fotografií. Takže len takto.

Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

diely 35kL a 35kP sú pravdepodobne zle nakreslené. Predpokladám, že autor sa sekol na tom spojovacom pásiku (na obrázku je to ten dolný) a tie čiary, ktoré treba narihovať, aby sa to ohýbal dal zrkadlovo orientované. Takže ak to chcete dostať na model, tak to nerihujte a postupne to tam prilepte. Ja som ich tam nelepil, lebo diely som napustil sekunďákom a prebrúsil. Takže to tam nepotrebujem.

A ďalej, tento celok mi nesadl na hlavný diel podvozku. Z oboch strán som mal medzeru 0.7mm, čo predstavuje dva diely podlepené na **. Buď to chyba šmikajdy, alebo som zase niečo nepochopil. Každopádne som to vyriešil nalepením dvoch okrúžkov na obe strany a sedí to ako..... proste dobre... Budúci týždeň dodám foto..

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 30 Dec 2008 09:29

a ďalší maličký posun....

Obrázok

Tie zadné vzpery niesu ešte zlepené na pevno. Budem ich zlepovať až budem mať vyrobený a nasucho osadený záklz, aby som mal istotu, že to zlepím vystredené. A zatial to pôjde do farby panzergrau. Pôvodne som aj špekuloval nad nejakých waschom, ale asi sa vykašlem na to.

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 19 Apr 2009 11:59

zatial sme v takomto štádiu. Vo finálnej podobe je len tá lesklá časť podvozku s kolesami. Nastriekal som to akrylovým lakom TAMIYA a velmi s tým spokojný niesom, lebo je to aj na moje pomery dosť lesklé, ale prerábať to už nebude. Na ďalšom modely to už bude dúfam lepšie.......

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: LeFH 18/40 /Drafmodel/ 1:16

Príspevokod užívateľa petopato » 19 Apr 2009 14:25

Aj si si zapálil pri fotení? :P

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný