Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 26 Feb 2013 23:17

tak si ešte počkám na toudiho kabínku a opravím zistené nedostatky a potom ju "dorazím"

Týmto pádom sa chcem veľmi pekne poďakovať jednému "záchrancovi" tohoto projektu.

A je to: QUASI

ĎAKUJEM ZA POMOC S KABÍNOU !!!
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa QUASI » 26 Feb 2013 23:38

Prave som atlonovi pisal, ze nejake veci ohladom tvarovania bude treba vysvetlit. Ale kedze ma zverejnil, tak zajtra od compu popisem nejake veci s obrazkami k tomu ako na to.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa pet1972 » 26 Feb 2013 23:54

Ako tak pozerám, trošku mi tam nesedí maska, podľa mňa by mal byť ten oblúk v horných rohoch viac oblejší a tiež boky okien, tie sa mi práve moc zdajú oblé, mali by byť hranatejšie, ale môže to byť len dojem ako si tak obzerám fotky

Užívateľov profilový obrázok
QUASI | 43
Príspevky: 512

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa QUASI » 27 Feb 2013 09:46

Tak skusim nejak strucne opisat aka je moja predstava o lepeni kabiny.
Na zaciatok davam fotky kabiny ktoru som lepil ja, hadam nieco prezradia o spravnom tvarovani a ukazu, ze sa to da.



V principe sa jedna o to aby tieto krivky (na niektorych usekoch samozrejme casti priamky-sklo, stlpiky, kapota) boli plynulo krive.

Lebo vam vznikla strecha ako ciapka, teda ako umelo prilozena s inou krivostou. Teda v principe si treba pozriet fotky skutocnej v3s a dotvarovat to.
Pripomeniem, ze zelena krivka (teda spodok strechy) nie je v rovine!!!. V miestne priesecnikov s cervenou krivkou to ma byt nizsie ako zadok a boky. Predny stred (priesecnik s modrou) je niekde medzi tym.


Este nieco pre tmelicov a brusicov. Ked sa budete snazit viac ako ja (softwareovo), tak sa z tej kabiny da dostat nieco take. Nieje tam nic posuvane doladovane, iba odmazane spoje lepenia.


A este pre atlona – ja by som dvere nechal spolu s plastom a naopak dno kabiny od plasta oddelil.

EDIT:
Este poznamka. Je to kreslene podla tohto vykresu: http://www.palba.cz/forumfoto/albums/CSSR_po_roce_45_stare/V3S_vykres01.jpg
Nepresnosti oproti skutocnej kabine neriesil - islo mi o to aby sa to co najviac podobalo vykresu.
Naposledy upravil/-a QUASI v 27 Feb 2013 13:23, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 27 Feb 2013 10:41

s tými dverami je to tak, že tam bude možnosť spraviť kabínu s otvorenými dverami pretože bude aj interiér , čiže tak či tak sa dvere budú oddelovať od plášťa, ale môžem to prekresliť tak aby to bolo spolu a bude naznačené že sa to dá oddeliť.
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 27 Feb 2013 14:09

Tak ako píše Quasi, všetko sa dá, strechu treba trpezlivo tvarovať a ide to :victory: , ale stĺpiky by prečnievali spoza okien aj jemu, keby ich robil s fóliou, to je viac-menej jediná vec čo treba opraviť :big smile:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
pet1972 | 51
2K+
Príspevky: 2085
Meno: Peter Kováč
Bydlisko: Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa pet1972 » 27 Feb 2013 17:31

Tak kvôli maske sa ospravedlňujem, mala by byť ok, ale tie okná sú trošku viac do oblúku ako na originále....nafotené dnes na dvore



P.S.
Fotky vo veľkom ti posielam na mail.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 27 Feb 2013 22:34

Pozerám, že ten lem okolo masky aj s tými bočnými časťami, pretiahnutými po bokoch kapoty dozadu, je dosť výrazný a nebolo by na škodu ho na modeli stvárniť :)
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
atlon | 46
Pán laserov
Príspevky: 1685
Meno: attila
Bydlisko: Nitra, Levice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa atlon » 27 Feb 2013 22:42

lemy sa určite budú dorábať do finálnej podoby :wink:
Armin is the best

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Praga V3S /atlon - beta/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 13 Mar 2015 19:53

Ahojte vospolok, tak sme sa s Atlonom pustili do motora :victory: a je to na dobrej ceste. Nejaké drobné nedostatky na modely alebo na plánoch boli ale už nie sú a zatiaľ to je f takomto stave
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní