M4A3 Sherman /GPM + scratch/ 1:25 - by johnny7 - HOTOVO

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa johnny7 » 24 Nov 2013 21:49

Dik Roman, hlavne za tu dlzku anteny, lebo navod v modeli nema sablonu. Ale dolezita otazka je : sklapala sa, alebo inym sposobom odpajala antena pri prevoze?

Off topic: Poprosim potom moderatorov a admina o premazanie prispevkov, ked bude moja otazka zodpovedana, nechcem aby to tu malo milion stran a zo stavby modelu nic...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Nov 2013 22:33

antenovy prut sa len nasuva do puzdra /hniezda/co som videl fotky , na usa technike zvykli na konec prutu anteny uviazat spagat a antenu zohnut a uviazat.mohli ju aj odmontovat. nemci mali na prevoz prutu puzdro.pri usa veru neviem.pokukaj pre istotu fotky

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Brzdič » 26 Nov 2013 15:50

Já jsem na shermenovi dělal anténu z plastového rámečku nataženém nad svíčkou. Když se podíváš na nějakou fotku je tam vidět že anténa se výrazně zužuje a to ti drát rozhodně neudělá. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Nov 2013 15:54

V prvom rade som sa opat pousmial (trochu cez slzy :beat plaster: ), ze naposledy som mal progres zo stavby este niekedy v maji. Nuz ale pome dalej. Hadam sa na mna Sony nenahneva, ze sa snazim kopirovat jeho upravu prispevkov zo stavby, ale ked su take dobre...

Takze Shermanova pata celeho modelu - veza. Obsivka nalepena, ale napriek mnohym pokusnym meraniam z kopii to dopadlo ako to dopadlo. Napriek tomu som sa aspon detaily snazil dat dokopy co najlepsie, aj ked je pravda ze na nejake cakance od lepidla a "ulety" stetca som si az tak pozor nedaval. Niekolko nahladov na kompletnu vezu:



Nuz a co sa tyka jednotlivych detailov:



Ovalny poklop na vezu je obycajna placka s naznacenou kresbou. Takato uprava je pre lepicov ktori budu prefarbovat priam nevyhnutna a cistolepici nech zvazia, ci to stoji za to. Lebo mne osobne dratencina velmi nevonia a dost som sa pritom zapotil. Dorobil som aj ochranny kryt na priezor a povodny valcek - drziak anteny som nahradil namotanym drotom 0,5mm. Podla originalnych fotiek je to akasi pruzina, ktora tlmi vykyvy anteny.



Kryt dela a samotny kanon - kryt je cista katastrofa a kazdy jeden diel je potrebne upravovat. Na fotke to nie je vidno, ale hore je to tak divne konstrukcne riesene, ze to by ani autor nedal dokopy. Kanon celkom v pohode, aj ked na zosulkanie su potrebne silne nervy. Zvnutra som ho este spevnil ciernym vykresom. Trochu som aj tunil a opat pridal nejake skrutky, aby to vyzeralo...



Velky okruhly poklop sa neda zlepit bez uprav, ale celkom sa mi to podarilo hned na prvy krat. Len je potrebne trosku zvacsit vyrezy, aby to dosadlo do tvaru kruhu. Panty som podlepil asi na 2mm, lebo 0,5mm podla navodu vyzeralo smiesne a bolo to nepouzitelne. Pri okruhlom prieduchu (asi vetracka) nesedeli priemery obvodovych pasikov a vonkajsie oplastenie si vyziadalo zapas koloru, aj ked tuto pripustam ze mohlo dojst k nepresnosti z mojej strany



Este som sa celkom dlho bavkal s mriezkou, nahradil som kresbu mriezky chladica. Je vyrobena z 0,5mm kartonovyh pasikov. Presne odstupy som sa snazil spravit pomocnymi kratsimi pasikmi, ktore som potom vybral. Dorobil som matky a upravil panty, ktore v originali opat vyzeraju ako placka a to este aj biedne nakreslena. Hotovy je este len jeden, lebo je to dost drobotina.

Teraz idem pokracovat gulometom a volajakym svetlom na vezi, aj ked myslim, ze je to skor nejaka technicka serepeticka. Sak poviete ked to uvidite. Oboje sa samozrejme nevyhne malym upravam. Potom budem dokoncovat detaily na korbe a zaroven dumat na sietovinou. Dost mi robi starosti zamok na kanon, ktory pravdepodobne budem musiet vyrovit nanovo, aby sa dal pouzit...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Paly » 30 Nov 2013 16:19

Je to parádne postavené, zaretušované, poupravované aj odfotené :victory: ...teda až na to, že je to Tommy - Kocher :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Brzdič » 30 Nov 2013 16:39

Týjo vždyť jsi to zmákl perfektně. Musím s tebou souhlasit, těch chyb kdy je pořád něco potřeba upravovat, je tam nezčetně a modeláře to dost ubíjí.

Mě osobně tam přijde rušivá ta retuš na místech kde ti obšívka nesedla 100%, ale u takového modelu se nad tím dá lehce mávnout rukou. Zbytek detailů jsi zmákl perfektně. :wink: Teď už to bude brnkačka. :)

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa petopato » 30 Nov 2013 17:14

Myslím, že ty sa môžeš pustiť do hocijakého modelu, tvoja čistota lepenie je ukážková, mal by si zmeniť nick na : johnny1 :wink: :victory:

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa johnny7 » 30 Nov 2013 17:15

Tie miesta, kde nesadla obsivka som tak uz zatrel zamerne. Bola tam nepekne vystupujuca hrana. To som uz vedel, ze vyuzijem maskovaciu siet a radsej som to zaoblil ziletkou a zatrel. Podobne na pravej strane, kde ten polmesiacovity tvar obsivky, ktory navazuje na velky kruhovy poklop absolutne tvarovo nekorenspondoval, som to zatrel zamerne aby spod siete nesvietilo lepidlo.

Paly: fotit ja neviem a preto si potom dopomaham s orezanim a upravou farieb vo photoshope
Brzdic: kazdy detail je inspirovany aj tvojou stavbou
Petopato: dakujem, ale budem nadalej skromny a nemyslim si ze sa mozem pustit do cohokolvek, lebo este je mnoho postupov, ktore neovladam. Lode a lietadielka su pre mna strasiakom, ale casom nieco okusim. A geometria ma tiez vie pekne potrapit.
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Roman » 30 Nov 2013 17:48

este jedna prezivka shermana: ronson. podla znacky zapalovaca na cigarety.stacil jeden vystrel uz aj horel.

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1790
Meno: Paľo

Re: M4A3 Sherman /GPM/ 1:25 - by johnny7

Príspevokod užívateľa Paly » 30 Nov 2013 17:52

Áno, vraj to bol dobrý zapaľovač..a rovnako ako Sherman, vždy chytil na prvý krát :victory:
Live hard, ride easy.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 neregistrovaní