Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg /roman/ 1:24

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Dec 2012 09:43

ahoj
dalsi model na montaznej linke je Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R. zacal sa vyrabat od leta 1941.sluzil na zachytenie letiaceho vzdusneho ciela. zariadenie sa otaca v dvoch osiach a parabolicke zrkadlo je sklopne medzi 0 a 90°a ma priemer 7,5m.samotne zrkadlo vazi 11t.zariadenie vyrabal telefunken.vaha je 18 t.dosah je cca 70km.impulzny vykon je 8kw. vyrabalo sa nieklko mierne od seba odlisnych verzii.montaz zariadenia trvala do 3 hodin a vykonavalo ju 20 vojakov.obsluha bola 6 vojakov.radar pracuje na 380 V. najblizsie k nam sa jeden wurzburg nachadza v muzeu v lesanoch a druhy v hvezdarni ondrejov.ten sa doteraz pouziva a je mozne ho vidiet v znelke reklamy na tv barrandov.dalsie su vo francii,nemecku,holandsku,anglii/ vrak/.montujem podla nejakeho 3d modelu z internetu ktory mi laki rozobral na jednotlive kusy.este pouzivam montaznu prirucku z roku 1944 a fotky z internetu. kedze sa mi betonovy podstavec zdal malo zaujimavy montujem verziu na vagone. tato verzia sa dochovala v ondrejove. najhorsia cast bude konstrukcia zrkadla,zatial som sa k nej nedostal.este som poriadne nevymyslel ako to zmontujem. kabina obsluhy nebude mat spravene vnutro,je na to velmi malo fotiek.spravim stiahnute rolety. nater bude trojfarebny maskac.
Naposledy upravil/-a Roman v 01 Nov 2017 09:52, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Burton | --
Príspevky: 608
Bydlisko: Nemecká

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa Burton » 09 Dec 2012 10:34

Roman, tebe treba dat medailu za originalny vyber modelov. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa Paly » 09 Dec 2012 10:40

Tak to je nádhera :victory: . Vagón, keď bol radar finkčný, mal ešte nejaké operné nohy? Lebo na plošine vagóna vidím spravené nejaké podložky na rozloženie hmotnosti.
....Bude nasledovať niekedy aj Freya a Wassermann ? :P
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 09 Dec 2012 10:53

uzasny model, tesim sa na finalny nastrek

Roman napísal:najhorsia cast bude konstrukcia zrkadla,zatial som sa k nej nedostal.este som poriadne nevymyslel ako to zmontujem

neskusis napisat borogovi, ci by ti to podlľa planiku/ nacrtku neskusil spachat v sketchupe? :wink:
hlavne by ma zaujimalo, ako sa popasujes s tym sitom
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Dec 2012 16:02

paly mas pravdu vpredu su nahadzane nohy ktore som vcera spravil.budu podopierat vagon

aby sa nestalo toto:

chcel by som spravit cast radaroveho vlaku.len niekolko vagonov.cely vlak by bol velmi dlhy/ cca 26 vagonov a lokomotiva./

na freyu nemam vykresy.inak bola tiez v tom vlaku. ale je dost pravdepodobne ze bude Fu Se 62 na 4 kolesovej vlecke.
to sito je najmensi problem,nieco mam uz vo vyhlade.vasci problem je to zrkadlo.v detaile vyzeraju nosniky takto

Užívateľov profilový obrázok
laki | 45
Príspevky: 692
Meno: laki
Bydlisko: BA - okolie

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa laki » 09 Dec 2012 16:06

paradny postup

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 09 Dec 2012 18:37

no ak sa uskromníš že to nebude všetko ručná práca tie nosníky by som si nechal spraviť laserom :) alebo si pripraviť nervy, ihlu a vypichovať otvory :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa Roman » 09 Dec 2012 18:44

nad tym som rozmyslal,lenze laser nemam,ani nepoznam nikoho kto ma laser a chut sa s tym zaoberat.

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa terenkoza » 09 Dec 2012 21:16

bonzujem na burtona, on je zasvateny :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
balu11 | --
Príspevky: 844
Meno: Milan Martinec
Bydlisko: Doksy

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg 1:24 /roman/

Príspevokod užívateľa balu11 » 12 Dec 2012 00:11

Tak tohle je drba do hlavy, parádní model Romane. :still dreaming: Jak psal Burton, ta medaile by byla zasloužená.
"O, homo si scires, quantum doctrina valeret, numquam dormires, nocte dieque studeres." (Walter)
( Člověče, kdybys věděl, jak mnoho vědění zmůže, nocí i dnem by ses učil, vůbec bys nechodil spát. )

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní