Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg /roman/ 1:24

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Re: Funkmeßgerät FuSE FMG 39 T/R Wurzburg /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa serpens » 18 Feb 2013 07:58

Podla obrazku na prvej strane zrejme pat vagonov.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

laki | 38
Meno: laki

Príspevokod užívateľa laki » 18 Feb 2013 09:05

hezky. kedy bude antena radaru? :)
old skin papermodelers.sk R.I.P.

Burton | --

Príspevokod užívateľa Burton » 18 Feb 2013 11:26

A jejej, uz sa nemozem dalej hrat na mrtveho chrobaka... :red:

Laki, ten sketchupovsky subor, z ktoreho Roman vychadza, je pri konstrukcii anteny uplne mimo. Tak to vsetko prekreslujem. K mojej skode, tvar paraboly som hned na zaciatku prevzal z vykresov montaznej prirucky. A hoci som vedel, ze jej tvar nie je celkom presny, naivne som si myslel, ze to zvysok konstrukcie ovplyvni minimalne. Bohuzial, rozdiely sa zacali akumulovat a ked mi v 2/3 kreslenia vysiel jeden konstrukcny prvok cca 1.5x vacsi ako je na dostupnych foto, tak som sa nasrdil a kreslim vsetko odznova. :beat brick: :beat plaster:
Inak ta antena bude dobre monstrum...

toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 18 Feb 2013 11:30

Obrázok to nepoteší, bude niečo na pravidle, rob to čo najpresnejšie, aby si mal v závere čo nejmenšie nepresnosti :-(
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

laki | 38

Príspevokod užívateľa laki » 18 Feb 2013 11:32

no ved prave, ja som ten sketchup rozkladal a ocividne to nebolo kreslene kvoli tomu aby to potom niekto smahol do 2D. tvarom to bola nejaka divna elipsa.

Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Feb 2013 17:05

zatial spravim 3 vagony.rozobraty radar sa prevazal na 4 vagonoch.prvy vagon vozil bocne casti zrkadla. je najdlhsi,ako model by mal okolo 80 cm.ten zatial montovat nebudem. druhy vagon vozil strednu cast zrkadla.dlzka 42cm. treti vagon je podstavec radaru.dlzka 42cm.stvrty vagon vozil domcek obsluhy,dlzka 42cm.vagony su typ ommr. cely radarovy vlak mal cca 26 vagonov a lokomotivu. fungoval ako samostatna bojova jednotka. boli tam ubytovace vagony,kuchynsky,generatorovy,vagon nahradnych suciastok,palivovy,velietelsky,niekolko protilietadlovych vagonov,plosinove vagony z autami,sifrovaci vagon,a dalsi radar freya na vagone.bojove meno celeho radaroveho vlaku je raubvogel 1 / dravy vtak 1/.v csr po vojne jeden zostal v ceskej obci ostrovany. obidva radary z neho su dodnes funkcne v hvezdarni ondrejov pri prahe. velitelsky vagon je zas v muzeu v lesanoch.to jen ten maskacovy maly hranaty vagon.

Roman | 44
2K+

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Feb 2013 09:09

vagon na prevoz obsluzneho domceka je hotovy. este by tam mali byt polozene dve ramena z kladkami,tie dorobim az zozenem drot priemeru 5mm ktory momentalne v obchode nemaju. teraz si dam od radaru nejaku prestavku a pojdem lepit nejake auto alebo tank.s zeleznicou a vagonmi sa mi uz pomaly zacina aj snivat. :P

Paly | 30
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 24 Feb 2013 12:22

Ono.... pokiaľ sú v tých snoch aj plošinové vagóny s naloženými Tigrami, Panthermi a kadejakými inými Panzermi, tie sny nemusia byť až tak zlé :victory:
Live hard, ride easy.

laki | 38

Príspevokod užívateľa laki » 24 Feb 2013 12:58

je to paradne, tesim sa na final celu supravu

Roman | 44
2K+

Príspevokod užívateľa Roman » 03 Nov 2013 09:22

vonku bolo v poslednych dnoch pocasie vhodne na natieranie tak som postupne ponatieral vagony. kedze nemam poriadne obrazky vnutra obsluzneho domceka spravil som zatiahnute rolety. zem na podlozke okolo nasypu je preosiata hlina zo zahrady ,nasypana a vyrovnana stetcom.tu som opotom pozalieval vodou s herkulesom. teraz to drzi ako hluchy dvere.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný