Sturmtiger /Answer + scratch/ 1:25

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
Kovář | --

Re: Sturmtiger /Answer/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kovář » 15 Júl 2014 20:15

Ahoj,
na velké plochy jsem použil faiding - tečkování. Nejdříve na povrch nanesu černé, hnědé a bílé tečky z temper, a pak to vlhkým štětcem stírám odzhora dolů, jako by to smáčel déšť. Pod výstupky (nýty, háky atd.) pak ještě stečeniny více zvýrazním. Pigmenty použiju až na konec na závěrečné zaprášení. Malé drobné odřeniny dělám tupováním molitanem a větší pak tečkováním štětcem...

Jinak jsem dokončil hnací a napínací kola - zatím bez patiny...

Obrázok Obrázok

Obrázok

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 30 Júl 2014 21:14

Pásy. Tak jsem se na jejich výrobu těšil a už to mám za sebou. Postup je více méně stejný jak u Tigera.
Udělal jsem pár fotek během stavby:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Pak foto po nasazení na model. Tuhle fázi mám ze všeho nejraději, tank se stane tankem. Už to není jen modýlek...

Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 05 Aug 2014 07:36

Vypada to super.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 05 Aug 2014 20:14

Díky.
Jak už jsem na začátku avízoval, chtěl jsem u tohoto modelu poněkud rozšířit práci na podložce. Začátek je stejný: olištoval jsem kousek dřevotřísky a na ni normálně naplácal sádru smíchanou s pískem, do ní pak jednoduše vyryl dlažbu. Protože byl Sturmtiger určen zejména pro boj v ulicích měst, kde měl poskytovat podporu pěchotě proti nepříteli ukrytému v budovách a opevněních, chtěl jsem tam mít kousek polorozbořené zdi. Opět jsem použil sádru. Vyrobil jsem také asi dvěstě cihel, dále pak kryt na kanál. Snažil jsem se vhodně doplnit podložku o množství suti… Vzorem mi byla knížka Modelování terénu od Richarda Windrowa, tzn. že podložka je teď tak na půli cesty, v žádné případě není hotová. Na podložku jsem se dlouho chystal, ale pak šla práce docela rychle od ruky.

Obrázok Obrázok Obrázok ObrázokObrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok

Někde tady by měla padnout obligátní věta o světle na konci tunelu…
Lidi, já to asi fakt dodělám. :big smile:

Paly | 31
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 05 Aug 2014 22:09

Model je úžasný a teší ma, čo dokážeš napriek tomu, že "len" štetcuješ, aj mne to dodáva viac odhodlania do práce a radosti, že to nezatracuješ a nevynášaš striekaciu pištoľ do nebies :wink: . Podložka sa mi zatiaľ páči, keď sa ešte pohráš s tou dlažbou a pridáš aj ďalšie sutiny (najmä prach) tak to bude paráda. Mňa onedlho čaká moja prvá podložka, tak sa zídu aj tie najmenšie poznatky :)
Live hard, ride easy.

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 26 Aug 2014 18:43

Po 16 měsících práce můžu konečně oznámit, že MODEL JE HOTOV! Tento model mi dal opravdu hodně zabrat. Vlastně jsem to stavil nejdéle ze všech svých modelů. Začal jsem 4.4.2013 a skončil 8.8.2014.

Dovolím si shrnout pár základních věcí kvůli kterým jsem se do modelu pustil: radost mám z vlastní interiéru nástavby, vytvořeného jen z fotografií, převodovku a motor jsem převzal po úpravách od Halinského. Také kola jsem musel hodně upravovat podle sebe, tak aby byla co nejvíc podobná reálu. Kola tak jak je navrhoval vydavatel, jsou podle mě nevyrobitelná…
Velmi zajímavou částí modelu pak bylo ztvárnění zimmeritu a odlévaných částí tanku, jako třeba štít hlavně.
Drážkováni hlavně pak bylo třešničkou na dortu. :wink:

Jedním z klíčových momentů stavby byla výroba podložky. Šlo mi hlavně o to jestli dokážu postavit kousek ulice zasypané sutí. Sturmtiger pak byl jaksi navíc. :wink: Posuďte sami jak se to povedlo.

Chtěl bych zde poděkovat Teovi za vypálení některých dílů laserem.
Velký dík však patří Sarothovi za pomoc s patinou. Byl mi při stavbě velkou oporou a rádcem. Opět jsem při patinování narazil na některé věci, které jsem musel konzultovat. Něco mi jde líp něco hůř. Tenhle model je opravdu samé hranici mých možností. Udržet motivaci po 16 měsíců když vlastně ani nevím jak to celé dopadne... Uff. S výsledkem jsem ale spokojen.

No dost řečí, podívejte se na fotky.

Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok

Obrázok

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 26 Aug 2014 18:44

Model pak můžu vystavit i jako otevřený:

Obrázok

Obrázok

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 26 Aug 2014 18:44

A závěrečné hraní s foťákem dopadlo takto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Kovář | --

Príspevokod užívateľa Kovář » 26 Aug 2014 18:45

No a na úplný závěr pár dobových:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Celá galerie je zde.

Krátké video ze stavby je pak zde.

Těším se naschle u dalšího modelu. :big smile:

Kovář

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sturmtiger /Answer + scratch/ 1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 26 Aug 2014 19:02

:jawbone: masaker a ten otvorený interiér je tiež výživný, vlastne ako celý model :dribble:

paráda, gratulujem k dokončeniu
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní