Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 12 Okt 2014 18:59

Terenkoza dávam čo to len ide :haha: :D
Konečne som dorobil tie torzne tyče. Vypomstilo sa mi, že nepremýšlam do budúcna a musel som to pôvodné rebrovanie vytrhať, aby som tam tie torzné tyče vôbec nejako dostal. Robil som to snáď 3 hodiny, vymeriaval to na desatiny milimetra a aj tak sa mi to presne urobiť nepodarilo, pol milimetra mi to celé ušlo, čo je vidieť na nepresnom dosadaní torzných tyčí do tých nábojov z ktorých vychádzajú, ale už to prerábať nemienim :P Tyče sú vyrobené z tyčiniek na čistenie uší za 60 centov :victory: . Základnú farbu som zvolil tmavočervenú, namiešanú z Humbrol matt 153 a čiernej matnej (pomer odhadujem tak 8:1) Porovnával som to s klasickou základnou s ktorou som natieral železnú bránu a veru podobá sa. Zvyšok interiéru bude farby slonovina Humbrol gloss 41. Prevodovka a torzné tyče natreté Revell 91 a prímes Revell matt 77 (pomer cca 5:1, vo väčšom pomere sa to príliš leskne). No a ďakujem Romanovi, Pantherovi, Brzdičovi, a Kovářovi za rady ohľadne doterajšej stavby. :wink: . Teraz budem dorábať vnútorné rebrovanie a rozvodové trubky na olej. Patinovať budem až na konci.
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Okt 2014 19:13

genial ,herr kamarad.poznamky k farbam:torzky a prevodovka vyzeraju ako vo farbe kovu.prevodovku by som natrel sedou alebo tehlovlou zakladovkou.torzky by som natrel nacierno.svajcari renovujuci konigstigra ich maju cierne,kovove by hrdzaveli.gulicku na packe prevodovky sprav ciernu/bakelit/.srob na prevodovke kadial sa dolieval olej natri nacerveno.
one to si kreslis v pc alebo tuzkou rovno na material?

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 12 Okt 2014 19:21

Torzne už nechám tak Roman, to ma nepresvedčí ani pán Boh :D musel by som ich vytrhať a to bože chráň. Prevodovka je vo farbe kovu, rozmýšlal som veru nad šedou, no nechám to asi nenatreté, vo farbe kovu (tipujem že bola odlievaná z hliníka?) aj keď sa mi to dokonale naimitovať nepodarilo. (Panther mi poradil že tie neskoré Gčkove kusy Nemci dosť aj flákali a veľa krát ostali nenatreté). Ono môj štýl roboty je dosť aj podľa vlastného vkusu :D Aj keď sa snažím troška robiť aj podľa reality. Guličku a nalievanie oleja urobím až nakoniec, keď budem robiť patinu. :wink: Kreslím všetko sám, mám pero a pravítko. To je jediné čo používam. Keď si tak tu Roman mám otázku, ty kreslíš pentelkou? Zistil som že perová čiara je dosť hrubá a možno mi práve tam uchádza toho pol milimetra.
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Okt 2014 19:34

ano,kreslim pentelkou,.tak uz niesom jediny kto kresli ceruzkou a pravitkom. hlinik asi nie,bol drahy,skor liatina ako na radiatory.a toto poznas?
http://fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Artikel/PzKpfw_5.html

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 13 Okt 2014 09:34

Ak to bolo naozaj liatinové to muselo vážiť aj viac ako tonu :D Roman dobre, dám na teba, premaľujem tú prevodovku na šedo, aj keď mne je to fakt proti srsti :haha: Mechanizmus natáčania veže nechám však tmavočervený, rovnako ako aj všetky tie ovládacie prvky vodiča. A taká otázočka pre skúsenejších. Aký materiál by ste odporučili na tieto rozvodové hadičky?




Skúšal som medený drôtik, no ten je dosť pevný a strkať ho pod tie torzné tyče a potom všeliako ohýbať robí dosť veľký problém. Premýšľam nad cínom, Alebo je niečo lepšie?
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Okt 2014 09:43

No s červenou na ovládacích prvkoch by som na tvojom mieste nerátal.... Jedine s čiernou/tmavošedou.
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 13 Okt 2014 09:54

Prečo Paly? Podľa Panthera Wheatcrofta boli tmavočervené a prevodovka farby akej ju mám teraz :wink:

Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 13 Okt 2014 10:04

S prevodovkou súhlasím, tú som nespomínal, ale madlá ovládacích prvkov by som rozhodne červené nenechával :wink:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 13 Okt 2014 16:10

cin je hruby,skus lankovy drot z predajne elektromaterialov.skus lanko 2,5 rozobrat a pouzit jednotlive fuzy.pripadne hrubsie lanko s vhodnimi drotikmi.alebo cvernu.k tym farbam.vnutro mas cervenohnede/tehlove/ :P tmavocervena farba je trochu ina.cervenou sa znacili miesta kde sa doplnal olej. :haha:

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 13 Okt 2014 18:43

aký priemer by mali mať tie oné, pretože cín je rôznej hrúbky, na letovanie mikropájkou sa používa tenší, ako na
pištoľovú pájku, alebo môžeš použiť olovený drôt, ten je rôznej hrúbky, otázkou je, či ho máš kde zohnať, no na to
naťahovanie si mal asi myslieť ešte predtým, ako si tam narval torzné tyče
;)
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných