PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Štefan | 36
Príspevky: 75
Bydlisko: Pezinok

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan » 22 Aug 2017 14:56

Ahoj, tak toto vyzerá byť bomba...ta patina je paradna. Model striekas alebo štetcujes? :jawbone:

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 22 Aug 2017 18:29

Diki za pochvalu chlapi:) a ohladom modelu...štetcujem....mám síce aj dvojčinnú pištol aj kompresor, no neviem...čakám asi na ten moment keď ma osvieti a odhodlám sa...ale chcem robiť určite striekanú kamufláž, takže minimálne na tomto tanku striekať určite budem :big smile: :) najväčší problém asi je, že za tie tri roky mi vyschla polovica farieb :haha: :haha:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 24 Sep 2017 21:17

Ahojte zasa po mesiaci :big smile: Zase niečo naviac, dorobil som boxy na muníciu, nejaké bedničky, maličkosti a skúsil som prvú imitáciu zvarov, aj keď nie som s výsledkom celkom spokojný a nemám keraplast, ktorým by to bolo asi najlepšie. Patina ešte nieje hotová, asi ju budem robiť až na konci, aj keď u väčšiny dielov sa aspoň hneď snažím dorobiť zašpinenie v škárach, rohoch a zašlých miestach. U mňa jednoznačne najpohodlnejšie temperkami a pomalým zotieraním jemne navlhčeného štetca.


Ešte treba zapojiť trošku brainstorming. Napadá niekoho, ako napodobniť takéto malé nápisy na minidieloch ako je tento hasiaci prístroj? Mňa nenapadá nič a za pomoc budem vďačný :wink:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 24 Sep 2017 22:23

Mne sa tvoja robota veľmi páči, klobúk dole. Až to bude hotové, to bude "nářez". :victory:
Čím si doteraz robil tie zvary?
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 25 Sep 2017 16:41

ahoj
-mas to super. napisy na tetru spravis lahko. staci si farebne zmensene vytlacit toto:
http://decals.guenstigergeht.net/images ... p_1248.jpg
http://decals.guenstigergeht.net/images ... p_1249.jpg
tento bude najlepsi
https://www.picclickimg.com/d/w1600/pic ... signia.jpg
- tie temperky by si nakonec mal cele prestriekat nariededenym matnym lakom. za nejaky ca s by chytili plesen.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 25 Sep 2017 20:52

Ďakujem za pochvalu, ono u mňa je to ten efekt, že keď vidím prácu tunajších borcov, snažím sa im aspoň trošku priblížiť : :wink: :wink: No k zvarom....mal som doma akýsi plasťácky tmel, a keď som to už začal, už som to s nim aj dokončil, ale schlo to prekvapivo rýchlo a malo zlú konzistenciu :/
Roman: No, túto variantu som skúšal dávnejšie a nie som príliš spokojný s výsledkom, rovnako ako pri výrobe vysielačiek na Panzer IV, je vidieť textúru tlače. asi to len treba dať vytlačiť niekde na profi tlačiarni s vysokým DPI... Ale vďaka za radu, asi sa k tomu vďaka tebe dokopem :victory: :) Čo sa týka temperiek, lakom striekam vždy až na konci....Môj jagdpanther je natretý temperkami uplne celý, a nestratilo to ani farbu a nechytilo ani pleseň :)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 25 Sep 2017 21:32

skus si to nechat vytlacit v faxcopy,tam maju kvalitne tlaciarne,
mozes si nechat vytlacit vodolepky,na tento papier
https://www.prospektor.sk/biely-obtlack ... e-a4-p2466
- volakedy som natieral pneumatiky temperami,po 3_4 rokoch to zplesniveho. takisto plesnivie aj vodourieditelna farba pamakryl,slovakryl.

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 26 Sep 2017 15:47

Paráda. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Robert Blaschke | 63
Príspevky: 695
Meno: Robert
Bydlisko: teraz Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Robert Blaschke » 27 Sep 2017 17:50

Kečup napísal:
Napadá niekoho, ako napodobniť takéto malé nápisy na minidieloch ako je tento hasiaci prístroj? Mňa nenapadá nič a za pomoc budem vďačný


Ako prvé mi samozrejme napadli plastikárske nálepky (decals, obtisky). Takže som chvíľu hľadal a našiel som napríklad toto:
http://modelweb.modelforum.cz/2012/06/1 ... nt-decals/

Vyberám jednu fotku z tej stránky:


Takže toto by mohla byť cesta... Ono, dekály sa dajú dať si vytlačiť aj súkromne u ľudí, ktorí to dokážu :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 08 Nov 2017 20:35

Nakoľko si chcem na staršie modely podorábať diorámy, mal som chvíľu s Pantherom pauzu. Dekály už som si vyrobil, v najbližšom čase idem dať tlačiť a nainštalujem ich tam, Diki chlapi za dobrý nápad :) Dokončil som ovládacie prvky a sedačky, možno sa to nezdá, no so štúdiom fotiek je to cca 10-12 hodín roboty. Napúšťať sekunďákom je nutnosť, inak by bolo pre mňa nemysliteľné len tak nalepiť také krehké prvky, hlavne pre moju nešikovnosť :death: Za inšpiráciu ohľadom sedačiek ďakujem Oliverovi, nad niečím podobným som už dlhšie premýšlal, ale až jeho SdKfz 251 mi ukázala dobrú cestu. :victory: Takže fotky.

Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní