PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 04 Feb 2014 11:14

Nemohol som sa doma nudiť, tak som sa pustil do niečoho nového. Teraz to však bude z iného súdku, pretože ide o scratch a ja dúfam, že som si nenaložil viac ako unesiem. :beat plaster: Každopádne, tank vám predstavovať nejako nemusím, určite ho každý milovník zeleniny dobre pozná. Na rozdiel od Pz IV k nemu existuje výborná fotodokumentácia. Veľa ľudí určite pozná seriál renovácia tankov,kde v prvej časti bol rekonštruovaný Panther A Jacquesa Littlefielda. Na stránke svsm.org je niekoľko stoviek fotiek práve tohto tanku, z ktorých sa bude dať dosť dobre vychádzať. Iný zberateľ Kevin Wheatcroft má rovnako jeden zrenovovaný Panther, ktorého fotky som našiel rovnako na internete (stránku už neviem). Ak by sa teda niekto niekedy v budúcnosti podujal robiť Panthera, nech sa kludne ozve, podkladov mám habadej. Čo sa týka stavby, začal som kostrou. Snažím sa napodobniť aj hrúbku panciera. Bohužial som musel urobiť výnimku pri podlahe, ktorá mala hrúbku 16 mm a to by bolo príliš chabé, tak som to dal hrubšie. No nič, tu sú fotky :big smile:
Naposledy upravil/-a Kečup v 25 Jan 2019 21:38, upravené celkom 2 krát.
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: PzKpfw V - Panther G /schratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Panther » 04 Feb 2014 13:13

No toto bude premňa ako sa hovorí povinná literatúra. Panther je totižto moja srdcovka (kto by to bol povedal žejo :P ) A samozrejme že ho mám v pláne len som ešte nedozrel natolko aby som ho postavil v takej kvalite ako by som si predstavoval :red: . Budem sledovať a držať palce.

Užívateľov profilový obrázok
Miso122 | 25
Príspevky: 352
Meno: Michal
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: PzKpfw V - Panther G /schratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Miso122 » 04 Feb 2014 13:54

Tak toto si rád pozriem :big smile: Ďaľší model v tvojom podaní a samozrejme v perfektnej kvalite. Držím palce a dúfam, že v decembri uvidíme hotový model :haha: :P
Na stole: San Salvador
Hotovo: Nautilus, Michalská veža, Kaiten-1,...

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /schratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 05 Feb 2014 21:19

nech sa ti dari. vies o tom ze j. littlefield zomrel v 2006, mal zbierku 240 vozidiel. 80 vozidiel predali do muzea v massachusets,ostatne sa budu predavat na drazbe v auguste 2014.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /schratch/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 18 Sep 2014 10:20

Tak po dlhej dobe sem opäť niečo pridám, aby sa nevyhlásilo po mne pátranie ako po nezvestnom:) Na mojom zvieratku robím samozrejme ďalej, len je to vlastná stavba a tá ide tak tri krát pomalšie ako klasická. Momentálne riešim interiérovú farbu, torzné tyče a prevodovku.

Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 26 Sep 2014 18:04

Prevodovka a.................. hnacie rozvody(v skutočnosti neviem ako sa to presne volá, ale určite to ženie aj rozvádza :D)...
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 26 Sep 2014 18:17

super,zahnradfabrik alebo amphon?,bude to do posledneho srobu? musis mat dobre vykresy na vnutro tanku. tie kruhove casti by mohli byt brzdove bubny.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 26 Sep 2014 19:30

Roman netuším čo to je, staviam to podľa fotiek pantherov Kevina Wheatcrofta a Jacquesa Littlefielda. Netuším aké tam majú presne prevodovky. Pripadajú mi však obe rovnaké (AK 7-200 zahnradfabrik), aj keď ide o Panther A. Som odkázaný aj na takéto fotky, aj keď rovnaký model ako môj Géčkový to nie je. Do šróba to určite nie je, ale snažím sa opäť o niečo zdvihnúť o úroveň vyššie ako keď som staval Panzera IV. Keď porovnáš obrázky origo prevodovky a tej mojej, nájdeš tam rozdiely:) Keby to staviam na 100 percent, tak môjpanther by bol hotový asi presne v deň môjho vstupu do dôchodku, lebo už teraz je to nadlho, všetko vyrábať podľa fotiek :) Ale príjmam akúkoľvek kritiku a budem jej rád :)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 01 Okt 2014 20:14

Mechanizmus poháňania veže, ktorý je napojený na hriadeľ od motora, ktorý pokračuje ešte k prevodovke. Ešte dorábam vecičky na prevodovke a plánujem najbližšie dorobiť torzné tyče:)

Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: PzKpfw V - Panther G /Kečup/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 02 Okt 2014 09:24

halo :victory:

davaj, davaj, toto sa mi moc paci :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní