Sd.Kfz-251 Asf.C /Patero/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 25 Júl 2008 23:50

Vyzera to neskutocne dobre, aj to vieko ventilov je krasne :dribble:
Uz sa tesim sa na vyfuklove potrubie :)

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 26 Júl 2008 14:31

a je to tu. Papier. Áno, to je ten materiál z ktorého sa dá kúzliť... :) Výfukové potrubie zatial bez sebemenších problémov. Je to vyrobené zo zmesky papiera, herkulesu a sekunďáku. Brúsené osemdesiatkou šmirglom a potom dvestoosemdesiatkou. A aj sekunďák začínam dostávať do ruky. Zatial náhlady v bielej podobe. Uvidíme, čo s tým urobí farbenie.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa serpens » 26 Júl 2008 14:44

Paradne to je :dribble:
Takto nejako som to robil aj ja, len ja som si do vnutra nasypal sodu bikrabonu a aj tu som zakvapol skeunkadom, (tzv. - sonyho metoda) aby to bolo pevnejsie pri bruseni, lebo som to potreboval mat oblejsie.
Fakt som zvedavy, ako to bude vypadat po farbeni :scorn:
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 26 Júl 2008 16:24

a tu už sme vo farbe. Použitá farba Gunze. Ešte tam prídu šrúby uchytenia potrubia na hlavu valcov a a také trubky, od výfuku k saniu. Petopato ked to skladal, tak nevedel, že čo to je a nevedel, že či to tam vôbec patrí. Ja sa na základe obrázkov domnievam, že je to ohrievanie nasávaného vzduchu. Ale niesom istý... :big smile:

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 30 Júl 2008 21:36

pomaly bojujem ďalej. Motor je v podstate hotový. Takže asi môžem začať kompletovať motorový priestor pred nasadením pancierov. Zatial stále pohodka, až na tie nešťastné nepapierové diely lepené sekunďákom..... :cry:

Obrázok Obrázok

Off topic: To pridávanie obrázkov maká bombasticky. Kde sa hrabe kadečo iné, trebars aj pod pruhovanou zástavou.... :haha:

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Júl 2008 00:27

Pateeerooo, nerob si tazku hlavu z tych nepapierovych dielov! Podla mna to vypada fantasticky, aj ked nie je z papiera ale (tusim) si to vyrobil dvoma rukama.. U mna je to aj tak este pred tymi dielmi ktore su z papiera, ale vyrezal ich stroj :look down:

Ja mam vyfuk na Scanii z papiera, ale j tak to vyzera - aj po impregnovani-smirglovani-natreti sa daju vidiet hrany kde su tie kolena poskladane.. Tuto take proste nenajdes :)

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Júl 2008 10:58

tak mne ani nejde tak o to, že tie diely niesu priamo z papiera. Skôr ide o to, že sa mi nerobí práve najlepšie so sekunďákom. A tiež káblovanie nieje zrovna moja parketa. Nikdy som to nerobil, tak budem musieť vymyslienť niečo jednoduché, čo sa bude vyrábať doslova samo.

a ešte jedna predbežná novinka. Zajtra sa plánujem zastaviť v predajni kde miešajú farby a chcem si nechať vyrobiť orig. odtieň farby nemeckú európsku pieskovú. Včera som robil pokus so striekaním farby Royal Blue, čo je tiež miešaná v tom obchode. Len je to vrchná lesklá farba na auto. Ale kryje dobre, dobre sa strieka a má aj tenkú vrstvu a aj celkom rýchlo schne, takže uvidíme čo z toho bude. Každopádne 2dcl miešanej farby ma výjde podstatne lacnejšie ako to isté množstvo farby Gunze za 1200,-. Takže podám report akonáhle to budem mať na stole a doskúšané.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Júl 2008 14:40

V tom mas pravdu, ze sa s plastovymi dielmi robi tazsie, a suhlasim v tomze to kablovanie nie je vzdy najprijemnejsia zalezitost - ale modelu to dava vela!

Co sa autolakov tyka, podla mna ich kvalita je aspon na urovni modelarskych farieb. Volakedy vsetky autolaky sa striekali vo dvoch etapach - prva bola farba, ktora po uschnuti zostala matna. Potom prichadzal priesvitny lak, a potom sa to uz lesklo. Teraz uz iba metalicke odtiene su taketo (neviem preco, ale asi kvoli tym metalickym pigmentom).
Hlavnou vyhodou autolakov je po striekani su krasne leskle, odolne a maju jemnejsie pigmenty oproti syntetikam alebo nitrocelulozkam. Dalej vam namiesaju hocijaky odtien za celkom priaznive ceny (od 150-400 sk / 0,1 litrov) hlavne ked to prepocitame ze ani modelarske farby nie su najlacnejsie. A pre modelara deci autolaku je neskutocne vela :)

Neviem co by si mohol spravit tym aby nebolo take leskle, napr. prestriekat nejakym matnym lakom?! :confuse:

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Júl 2008 15:03

no ja som počul, že údajne sú schopný namiešať aj polomatné a aj matné oddiene. Tak uvidíme ako pochodím. Každopádne na tvoje kamiony je to podla mňa jasná volba....

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa serpens » 31 Júl 2008 15:19

Teraz ma napadlo nieco k tej elektroinstalacii - neviem ako to mas v plane robit, ale tie zvazky kablov byvaju obtocene takou paskou, aby drzali po kope. Idealna v tvojej mierke by mohla byt (treba odskusat) ta maliarska maskovacia zlta paska (je papierova, co je plus :), nie je extremne lepiva, je dost tenka a da sa lahko rezat). Narobit z nej dlhe uzke pasiky, kabelaz pekne obtocit a mohlo by to mat ziaduci efekt.
Co ty na to?
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný