Sd.Kfz-251 Asf.C /Patero/ 1:16

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Júl 2008 15:29

nieje problém narezať pásiky z čohokolvek a zafarbiť akoukolvek farbou. U mňa je problém v materiáli na kabeláž. Požiadavky ktoré na to kladiem sú tie, že to musí byť hladké, pružné a ohybné. Niečo ako rybársky silón, ale jemnejšie na ohyb a plnofarebné. Kabeláž čo je na obrázku som vyrobil s hrubšieho tmavého silóna, ale nieje to ono. Chcem to mať čierne, alebo červené a aby to malo aj prirodzené poprehýbanie. Skrátka zmenšené káble. Drôtiky sa mi velmi nepáčia, lebo ich treba farbiť a tvarovať. Takže sa poohliadnem po nejakej alternatíve. Keby som motor striekal jednofarebne aj s kabelážou, tak by to mohlo byť aj z medeného drôtu, lenže keď to mám čisté, tak červený kábel k sviečke by mal byť červený. Tak nad tým musím ešte pošpekulovať....

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa serpens » 31 Júl 2008 15:35

Tak jedine izolovane lankove kabliky, tie sa ti budu prirodezene ohybat, su farebne a je to zmensenina originalu! :)
Kabliky sa daju zohnat tenke skoro ako vlas :) len treba vediet, kde na ne :)

Ak mas doma staru mys od pc, skus jej oddrapit kabel a pozriet dnu, tam by si mal najst relativne tenucke kabliki, este tensie najdes napr. v sluchadlach, alebo v dakej starej handsfree sade od mobilu.
Vsetko su to lankove (cize ohybne kabliky).
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa WanRayen » 31 Júl 2008 17:00

Inac parada ach kedy ja tak budem lepit? asi ked moja dcéra bude mať bradatých vnukov :doubt:
Ale tie kabliky zo sluchadiel su celkom fajn.

Off topic: Alebo vytrhaj vlasy z niekoho co ti ide na nervy a budes mat idealnu hrubku
:dhh:

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa serpens » 31 Júl 2008 17:13

Cvakol som ti kabliky, co som narychlo nasiel doma. Su to kabliky z mysky. Jedni su hrbsie jedny o cosika tensie. Isto sa daju aj tensie zohnat, len treba obetovat sluchadka alebo take daco. Tieto su moc hrube?

Obrázok Obrázok

Tak este edit - nasiel som doma starsiu handsfree sadu a poslal som ju na milost Boziu :) Ten oranzovi dartik je ten z predchadzajucej foto. Je to asi minimum, k comu by sa ti podarilo bezne dostat. Tensie kabliky, sa uz potom robia bez plastovej izolacie a su len nalakovane, takze to sa asi moc nehodi.
Obrázok
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa iconmaster » 31 Júl 2008 19:32

No Patero, aj ja som sa trapil uz nejaky cas s tymi kablikmi, tu su moje skusenosti:
1. Celkom dobre su tie tenke kabliky ake tu ukazoval Serpens, na podval som pouzil tiez taketo kabliky z mysi.
2. Rybarsky silon je dobre na imitaciu vzduchovych hadic, je to aktualne hlavne u nakladiakoch.. Nie su prilis ohybne do malych radiusov, ale zas ani tie vzduchove hadice (plastove) maju podobne vlastnosti...
3. Od plastikarov som pocul este nieco take, ze namiesto silonu pouzivaju gumene nite (cierne alebo sede) kvoli ich lepsim vlastnostiam, hlavne pre dobru tvarovatelnost. V cesku to predavaju v modelshopoch, ale niekto mi uz doporucil pozriet sa v obchodu krajcirskych potrieb. Niektore tie gumove pasiky (co idu do siat) obsahuju totiz prave taketo cierne gumove nite, treba to trosku roztiahnut a uz vidis ci su to biele alebo cierne nite v tom :)

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 31 Júl 2008 19:47

áno, presne takéto nite som mal na mysli. Lenže problém je v tom, že som prebehol doma také všelijaké handry vrátane ponožiet, tak buď tam bola taká pružná spletená niť, alebo gumové pásiky, ale maly tvar hranolčeka. A neboli ani pravidelné. Proste nejaká odpadová guma. Každopádne nejakú galanetériu navštívim v dohladnej dobe a zistím situáciu.

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa petopato » 31 Júl 2008 20:48

Ak by si mal záujem, viem ti poslať opt. káble, ktoré sú hrubé (tenké) 0,18 mm, po prepočte do tvojej mierky to vychádza asi na 3 mm, tak neviem...

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Patero » 01 Aug 2008 21:49

tak po dnešnom "plodnom" dni podávam hlásenie!

tie gumové nite takmerčiernej farby som sice zohnal, ale ešte budem musieť vymyslieť spôsob, ako ich dostanem z obšívky, lebo sú opletené takou látkou. Ale v nútri sú a to je hlavné. "Velmi ochotná" pani predavačka nadomnou krútila hlavou keď som jej objasnil, že čo zháňam, tak som to musel objaviť sám.

miešanie farieb. Prešiel som dve "miešačky". V jednej miešajú len autolaky, takže smola. Nič matné som tam nezohnal. V druhej super, namiešajú tam hocaký pigment do ktorejkolvek kilovky, na ktorú si ukážete v regáli, lenže sa im nepodarilo namiešať to, čo som potreboval, takže toto dokopem farbou Gunze. Každopádne do budúcna nad tým pošpekulujem.

to->Petopato: tie optické vlákna preberieme niekedy súkromne. Už som o nich hodne počul, ale ešte som to nevidel na živo, tak pokecáme.

k modelu: motor aj s chladičom sú už na svojom mieste. Teraz tam ešte naimitujem nejaké hadice a káble odniekial niekam a hotovo. No vlastne ešte rôzne držiačiky, tiahla atď. Skrátka mr... ehm... mno.... Toť fotky.... Aj s náhladom, že čo z toho bude vidieť pod pancierom...

Obrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok Obrázok

a samozrejme: Opäť ten prekliaty sekunďáááák!!!! :ah: :ah: :ah: ALE! Ni krok späť! :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
Rado-Wan | 32
Príspevky: 410
Meno: Radovan
Bydlisko: PreŠhoW
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa Rado-Wan » 02 Aug 2008 00:29

jednym slovom: WaW!!! :eyes bleed:
ved lepime pre radost :)

Užívateľov profilový obrázok
juraj_ziacik | 41
Príspevky: 1232
Meno: Gergej
Bydlisko: Turčiansky Svätý Martin/Zvolen/Babiná
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz-251 Asf.C /Scratchbuild/ 1:16

Príspevokod užívateľa juraj_ziacik » 02 Aug 2008 09:39

No čo ti poviem, sám vieš že je to dokonalé, a takisto sám vieš čo mi tak chýba :dhh:
Nenormálne je to fakt, musím sa aj ja naučiť takto čisto modelovať!!!! Akosi mi nejde napodobiť takúto čistú povrchovku!!!
Hey Hou, Let´s Go!

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní