PzKpfw III Ausf. J - STALINGRAD /GPM/ 1:25

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 24
Kontaktovať užívateľa:

PzKpfw III Ausf. J - STALINGRAD /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Jún 2014 17:21

Dnes som sa po niekoľko týždňovej pauze strávenou lepením plastového modelu opäť vrátil k milovanému papieru. Voľba modelu bola jasná páka a keď sa mi Matej ozval s jeho ponukou, neváhal som ani chvíľu. Takže ďakujem Matej ešte raz. :wink:

Stavbu na fóre prezentoval ešte začiatkom roka 2010 Vasik, takže o pomocné fotografie nebude núdza - http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=25&t=2353.

Obrázok Obrázok

Ako Vasik avizuje vo svojom vlákne, model nie je nepresný, avšak má svoje muchy. Azda tou najväčšou je prevodovka, ktorá je už ale mám taký pocit pravidlom. Ináč by to malo byť relatívne v pohode. Pre mňa bude na tomto modely novinkou interiér - teda prvýkrát sa stretávam s prácou v interiéry (ak nerátam interiér Sdkfz 251). Taktiež som bol prekvapený, že model ponúka svojmu staviteľovi aj viacero variantov pásov. Normálne pásy v celku a pásy do snehu, + pásy s možnosťou výroby po článkoch --> rovnako normálne a do snehu, teda tie širšie. Mojim plánom je dokončiť model do októbra - do Nitry, potažmo do zimy, resp. do snehu - aby sa dali vonku spraviť fotky spolu s 251/1 v snehu. Rovnako v pláne je skúsiť prvýkrát článkové pásy do snehu, uvidíme ako to dopadne. Zaužíval som si totiž pravidlo nenakupovania laser pásov, ale ich poctivú a pracnú výrobu. Asi toľko moje očakávania od modelu.

Model obsahuje:
16 strán modelu
4 strany návodoviek
1 strana fotiek modelu
2 strany dielov na podlepenie

No a aby som obhájil originálnosť modelu prikladám aj fotku:
Obrázok

Ako je z nej vidieť, dnes sa mi podarilo len vyrezať a zretušovať vnútorný a vonkajší diel obšívky. Bola snaha skompletovať vaňu, ale podlepené diely sa mi zväčšili pri ich podliepaní - čo sa mi zatiaľ nikdy v živote nestalo. Takže ďalší postup bol pozastavený, musím podlepiť nové - už na normálny kartón, nie na sendvičový. Avšak na model sa moc teším, mám teraz dosť času, takže elán a eufória nechýba. Ostáva len držať palce. :P
Naposledy upravil/-a Oliver v 15 Sep 2014 14:11, upravené celkom 2 krát.
Oliver

Na stole: Tw29
Naposledy dokončené: '68 Dodge Charger R/T

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Paly | 31
Meno: Paľo

Re: PzKpfw III Ausf. J - STALINGRAD /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 17 Jún 2014 17:48

Krása, krása, už to chcem vidieť odfotené aj s polopásom :still dreaming:
Live hard, ride easy.

Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 17 Jún 2014 18:18

budes aj prerabat nepresnosti ,/ci ti mam do toho brblat/? co som cital tie rozsirene pasy boli v dvoch verziach:
blatovky - ostketten
snehovky - winterketten
len nikde sa neunuvali nenapisat v com sa lisia.

Panther | 27
PinkPanther
Meno: Palo Višňovský

Príspevokod užívateľa Panther » 17 Jún 2014 18:47

K tým pásom len tolko. Ostketten-pásy do blata dole, Winterketten-pásy do snehu hore. Rozdiel je myslím jasný. (fotky sú z netu )

A k modelu ak ho zvládneš tak ako SdKfz tak sa máme na čo tešiť bude to parádna kolekcia.

Matej | 30
Meno: parkourista

Príspevokod užívateľa Matej » 17 Jún 2014 20:05

Vôbec nie je začo ďakovať Oliver..Ja by som ho pravdepodobne nelepil a v Tvojich rukách vznikne z toho ďaľší super model..Budeš mať peknú sériu a 251kou.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

Oliver | 24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 17 Jún 2014 22:27

Roman: A aké prerábky máš na mysli konkrétne? Ja sa priznám, že o nejakých extra prerábkach neviem, mám naštudovanú len Vasikovu stavbu, kde mám pocit, že o prerábkach nie je reč. Takže tvoje "brblanie" minimálne nás všetkých poučí ako v skutočnosti tank vypadá. Teda kludne môžeš písať. :big smile:

Matej a Panther a Paly: Vďaka za vaše slová, ja sa budem snažiť nech mám aspoň taký pocit ako po Sdkfz. :big smile:

A k pásom len toľko, že model obsahuje správne pásy do snehu, pokúsim sa ich spraviť po článkoch - pravdu-povediac netuším ako to ešte budem robiť, ale budem bojovať.

A opravujem predchádzajúce tvrdenie - kostra sa mi nezväčšila válčekovaním, ale keďže vždy si robím kópie takýchto dielov a pracujem s nimi, tak kopírka bola nastavená na mierne zväčšenie, čo som si ja nevšimol..
Oliver

Roman | 44
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 18 Jún 2014 17:39

ahoj
popozeral som narychlo vasikov panzer a uchmatol niekolko fotiek ,je tam niekolko chyb.
oznacene A: tam maju byt otvory na vzduch do motora
? : to tam vobec nema byt

C: to su dierky,pozorovacie otvory
B: tazne koleso ma vyzerat takto,v strede kolesa je kuzel ,nie valec
http://fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Bilde ... a_21-1.jpg

X: tieto suciastky tam nemaju byt,vrchny plech mal 3 zdvihacie haky,jeden vpredu a dva vzadu

D: notek ma byt na malej nozicke,pozicne svetlo je trochu velke,
F: toto su sroby
E: toto je pacidlo ,ma uplne zly tvar

v bocnych priezoroch na karoserii by si mal vyrezat otvory,priezor z ciernou ciarou ako sklom to veru nieje moc pekne

vasik1 | 40
Pán učiteľ
Meno: Peter Vasaráb

Príspevokod užívateľa vasik1 » 18 Jún 2014 17:49

Á, moje alter ego :wink:
Teším sa, že si si vybral tento model. V mojej zbierke patrí k tým najkrajším. Prerábky som nerobil žiadne, ale to je asi tým, že ja ich nerobím nikdy. Model som si zlepil tak, ako bol nakreslený a i keď nespĺňa kritéria originálu, mne to nevadí. Dôležitejšia ako veľkosť pozičného svetla bola pre mňa presnosť a zlepiteľnosť modelu a tie sú na vysokej úrovni. Neviem sa už dočkať prvej sady fotografií. :victory:
vasik nie je vašík!

Oliver | 24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Jún 2014 18:20

Roman: Tak to je veľa dosť prerábok toto, zaujali ma pozorovacie otvory, ktoré možno skúsim spraviť, aby bolo viac "dier" na nakuknutie a presvetlenie vnútra, aj keď cez konkrétne tieto 2 veru nič neuvidím asi. Dúfam, že na to nezabudnem. :bad smile: Asi tak ako píše Vasik, dôležité je či je zlepiteľný vrámci mojich možností a jeho presnosť.

Prvá séria? No dúfam, že nesklamem, stále je to len ten úbohý mobil, takže .. najlepšie fotky budú nakonci. :big smile:
Oliver

Oliver | 24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 18 Jún 2014 18:25

Dnes som porobil vaňu tanku, trochu mi to nesedelo, na prvý pohľad vypadá jednoduchšie. Na pravej strane mám štrbinu cca 0,5mm, ako hovorím moc mi to nesadlo. Našťastie je to úplne dole, na hrane boku a spodku tanku, takže to v konečnom dôsledku nebude vôbec vidieť. Použil som všetky diely, ale diel T4 a T5 som podlepil len na 0,5mm kartón, lebo 1mm bolo moc. A obšívku som vnútornú lepil v celku, vonkajšiu som orezal o jej pravý bok a ten som nalepil samostatne.

Obrázok Obrázok

Ďalej by som chcel nalepiť na spodok podlepené časti a vyrobiť torzné tyče. K ním sa viaže aj môj prvý dotaz. Mám vynechať prvé dva páry tyčí a polovicu z tretieho (ten čo je bližšie k prevodovke - to je ta pomyselná polovica)?
Oliver

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný