Historické delá /toudi_sk/ 1:30

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 47
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Historické delá /toudi_sk/ 1:30

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 19 Júl 2014 22:47

pri neúspešnom pokuse nájsť pre Jackyho MPR-ku som som listoval v šmikajdách z ABC a padli mi do oka 2 delá, tarasnica z husitského voza
(to som už kedysi lepil) a plánik na bombardu z diorámy Dobývání hradu v 15. století, chytil som slinu, naštartoval sketchup a poďho robiť
cirkus pre turistov z česka, oskenoval som si plánik, nalepil na plochu a začal si to z časti obkresľovať a z časti cucať z prsta
(lebo je to vlastne iba náčrtok a nie trojpohľad) :P

pre zaujímavosť, zatiaľ viacmenej len sproste násobím rozmery 1000 a 3D model vychádza na 20:1, konečná mierka bude 1:30 a kaliber 400mm
(bombardy boli kalibru 300-900mm)

a teda ešte nejaké to historické info, bombarda bola v podstate predchodca mažiaru, len hlaveň bola na lafete upevnená pevne a nie otočne,
aby mohla meniť námer a posielať kamenné, železné, prípadne olovené gule horným uhlom padáčikom na hlavy nepriateľov za hradby
na obrázku je vidieť vzadu zúženú časť, kde je komora, ktorá sa plnila čiernym prachom špeciálnou poľgulatou lopatkou na dlhej rúčke
(to si nakreslím potom zvlášť), dala sa upchávka, do prednej časti sa dala guľa obalená kúdeľou a prásk, poďho búrať hradby, akurát rýchlosť
streľby bola vtedy niekoľko rán za deň, pretože gule boli ťažké a tie najväčšie vážili okolo 400kg a celá lafeta ležala na zemi, proti spätnému
rázu pri výstrele bola zakotvená drevenými kolíkmi do zeme
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 25 Aug 2014 21:39, upravené celkom 7 krát.
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Re: Historické delá

Príspevokod užívateľa terenkoza » 19 Júl 2014 22:49

halo :victory:

uz som to raz vravel.. je to snek do mlynceka na maso 32ka :victory: :wink:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Historické delá 1:30

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 20 Júl 2014 17:55

delo nakreslené, "už len" rozložiť

Naposledy upravil/-a toudi_sk v 25 Aug 2014 21:39, upravené celkom 1 krát.
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

maaaslo | 37
Meno: pavol
Bydlisko: 13 lapwing road, wickford, ss117js, UK. alebo dunajska 23 tomasov 90044 SK.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa maaaslo » 21 Júl 2014 08:35

a po rozlozeni otexturovat...

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Historické delá 1:30

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 21 Júl 2014 15:18

však hej, jerklover :D (ak sa tak ďaleko dostanem, "ukradnem" ich z husitského voza a tarasnice, nech sú do série)
ale najprv to treba zlepiť a vychytať muchy, v tomto prípade mäsiarky, ako .pdo to zrejme nedám, delí mi to diely strašne ďyvňe :beat plaster:
prvotné rozloženie dielov bolo divoké, ale nejako som ich podelil, no a o umiestňovaní chlopní je škoda sa baviť, teda designer to umiestňuje
"logicky" tak, aby sa pri lepení diely nedali zameniť, čo ale u mňa v praxi znamená, že skoro všetky chlopne by bolo treba presunúť

teraz ich režem tak, ako by mali byť, proste alfa stavba so všetkými radosťami :victory: (zbytky dielov v konštrukcii po prieniku, čo treba zmazať,
nevyrezané diery, ktoré tam ale treba, aby som vedel, kam umiestniť príslušné výstuhy apod.)

panák je v mierke bombardy 1:30, vláčiť by som ju teda rozhodne nechcel

Brzdič | 32
2K+
Meno: Ondra

Príspevokod užívateľa Brzdič » 22 Júl 2014 15:25

Doufám že to bude i střílet. :P

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 22 Júl 2014 15:42

:haha: na to mám naozajstné

vôbec ma nebavilo rezať krúžky, hlaveň som zmastil po svojom, 3 prúžky na dĺžku A4 navinuté na 12mm vrták, komora na prach na 4.5mm a vybavené

ale že si to ty, tak PÁĽ

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 23 Júl 2014 18:19

tak popojedem, základ bariéry, tú som prekopal, pretože v dioráme bola len taká obyčajná, 2 samostatné stojky
s 2 výstuhami, to by im padlo pri silnejšom závane vetra, ani ostreľovať by to nebolo treba

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 24 Júl 2014 21:48

a tak jdeme do finále, alfa postavená

len všetky diely môžem prekresliť, pretože šmikajda z pepakury je naozaj iba polotovar, ale to až po víkende, lebo idem zajtra na čunder
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 25 Aug 2014 21:40, upravené celkom 1 krát.

toudi_sk | 47
.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 25 Júl 2014 11:58

prekresľovanie dielov je vopruz, chcel som niečo "ľahšie" na medzičas, ale neviem, kam som založil husitskú tarasnicu, tak ju skúsim zmastiť po svojom

Obrázok

Obrázok

myslím, že viem, čím sa inšpiroval p. Vyškovský :D
Naposledy upravil/-a toudi_sk v 25 Aug 2014 21:40, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný