Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 01 Júl 2018 07:55

ahoj
na montaznej linke je druhy tahac. zostava na nom nalepit nity,sroby a spravit podvozok.
na vnutro kabiny neexistuje fotka,spravim to tak ako to robievaju plastaci- kabina je znutra natreta na cierno
dnes este nacvakam nejake nity,malo by ich byt dost. po 2- 3 hodinach robenia nitov z toho pekne bolia prsty

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa vasik1 » 01 Júl 2018 12:39

Vidím, že nie som jediný, kto oživuje staré vlákna. Tvoj práca je neskutočná - myslím, že na slovensku asi nie je väčší "fanatik" (v dobrom slova zmysle) do nemeckej techniky.

Teším sa na toto dielo. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 05 Aug 2018 07:53

zacalo sa farbenie,farba krasne rychlo schne

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Sep 2018 08:07

tahac je zmontovany,este odfotim celu supravu ked bude lepsie pocasie,vonku su mraky a trochu zacina poprchat

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Sep 2018 13:30

Pekne, pekne, ty dokoncujes tie modely ako na vyrobnom pase :victory:

Sice nie som ziadny expert na patinu, ale suhlasim s tym, co napisal Oliver k Bergtigru - chcelo by to nejaku podobnu patinu, aku si dal na podvozky aj na vrch.

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 23 Sep 2018 17:35

-tej nestastnej patiny sa stale bojim, nerad by som znicil model. trufam si akurat na kolesa ,pasy.
-plastak ked pokazi model namoci ho do luhu a moze natierat znovu,u nasich modelov je to nemozne

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa iconmaster » 23 Sep 2018 17:54

To uplne chapem, ze nerad by si pokazil model nevydarenou patinou. No tie pasy mas celkom fajn zaspinene, verim ze by podobne dobre isiel aj zvysok. Navyse existuju pripravky aj na baze vody (Ander74 mi spominal, ze pouzva napr. wash od Vallejo) a tie vies ocistit bez poskodenia podkladu, kym nie su uschnute..
Mohol by si vyskusat na niecom malom, resp. na kusok papiera nalepit dalsie kusky a nejake detaily, a na takej vzorke trenovat patinu.

Roman napísal:plastak ked pokazi model namoci ho do luhu a moze natierat znovu,u nasich modelov je to nemozne

Az take nemozne to neni - pamatam si, ked Miro (Serpens) raz na hvezdarni okupal protitankove jezko v acetone a ocistil farbu az po papier. Po uschnuti tomu na prvy pohlad nic nebolo a mohol zase nafarbit. :)

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Oliver » 23 Sep 2018 19:04

Odskúšať sa to dá najlepšie na nejakom starom kúsku. Len si najprv zalakuj povrch, veď vieš ..
Namiešaj si nejaký tmavý wash z olejových farieb a terpentínu a potri ním kludne aj celý povrch, alebo len okolie detailov. Keď s tým skončíš, môžeš začať utierať zaschnuté plochy .. určite by len toto modelu hodne pridalo podľa mňa. :big smile:
Neviem aké farby používaš, tak pozor na lak .. resp. wash z olejoviek a terpentínu sa nemusí so syntetickým základom.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5503
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Fito » 24 Sep 2018 21:23

Presne tak, tvojim modelom chýba už iba trošku patiny, a bude to úplne iná liga.
Samozrejme že by som to neskúšal hneď na takomto modeli, ale nejakú jednodňovku zlepíš hravo, a na tej sa môžeš potom učiť...
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Panzerfahre lws II /roman/ 1:24

Príspevokod užívateľa Roman » 24 Sep 2018 21:26

raz som si zlepil tester. krabica od caju ,na nej kusky spajdli,sroby,kusky drievok,....cele natrete zltou. asi ho zas vyhrabem z krabice a budem testovat,ale ma to patinovanie vobec nebavi,radsej lepim a montujem

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní