Wirbelwind /GPM/ 1:25 Hotovo !

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 33
2K+
Meno: Ondra

Re: Wirbelwind /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 18 Aug 2015 14:08

Vasiku je fakt že nechodím do všech témat, ale toho robota si matně pomatuju takže pardon. :D Každopádně raději bych tě viděl zase v bojovce. :wink:

Sumec | 26
Meno: Adam

Príspevokod užívateľa Sumec » 18 Aug 2015 23:51

Filip.TO napísal: tak 3-4 články denne

Tak to si sa veru neflákal a sú naozaj perfektné, držím palce pri druhom páse :big smile:
Na stole: KV-2 /free/ 1:25, Jak-3 /Orlik/ 1:33
Hotovo: LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Filip.TO | 33
Meno: Filip

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 20 Sep 2015 17:53

Tak som tu s ďalšou várkou fotografií.
Report
Dorobil a osadil som pásy, trvali mi aj s osadením približne 10 týždňov.

Vrhol som sa na bočné plechy po bokoch vane tanku, podlepil som ich výkresom, podlepoval som bcg-čkom a tak hoci boli pod záťažou, keď som ich vybral boli dokrútené

Verezal som diely, zároveň som vyrezal aj čiarkovanú linku znázornenú na obrázku. Táto linka vychádza tak 2mm mimo do von, preto ju treba odstrániť. Hrany cez stred som neretušoval len som to zlepil.

Na fotkách ten spoj možno ešte vidno ale na dennom svetle je skoro neviditeľný.
Aby som odstránil to pokrútenie dielce som natrel zriedeným nitrolakom (čo som odkukal od Brzdiča :)) a hneď ako sa nitrolak vsiakol som dielce v rukách vyrovnal a vložil pod záťaž. Nitrolakom som natrel aj rám:

Takto ošetrené diely sa mi nedajú lepiť bcg-čkom ale herkulesom to lepiť ide, bolo to dosť náročné lebo diely sa po sebe šmýkajú. Keď som mal bočnice kompletne zlepené, tak som to zase celé natrel nitrolakom, zospodu sa nenachádza textura, musia sa preto farbiť. Keďže boli natreté tým nitrolakom tak už to potom išlo dobre, nedošlo ku žiadnemu skrúteniu. Bočné plechy mi zabrali asi týždeň času. Ešte to neskôr odfotím aj odspodu.

Ako je pre niekoho dôvod k oslavám nasadenie pásov, tak pre mňa nasadenie práve tých bočníc, model získal svoj špecifický tvar a tak už sa ma žiaden ujo alebo teta nebudú pri predvádzaní pýtať: "A to čoo jeé?" :)

Report

Model ešte stále stojí na pomocnej konštrukcií z kartónu, vrchný kryt sa dá zosadiť z tanku a tak to aj ostane.
A keď som sa s tým toľko narobil tak si dovolím ešte nejaké detaily

Na fotkách vidno že napriek mojím obavám tie plechy mi nakoniec vyšli dosť rovné, s tým nitrolakom sa mi nakoniec oplatilo. Jedno čo považujem za nezvládnuté sú tie háky na zadku vane, umiestnenie nieje úplne správne podľa skutočnosti, lepil som to na znázornené biele miesta a oprava by zabrala príliš veľa úprav a retuše, tak som to nechal tak ako to je.

:big smile: Ešte doplním počty dielikov.
Hotové: BMW M3 GTR /W.M.C./ 1:25 Wirbelwind /GPM 284/ 1:25
Na stole: MPR + scratch 1:140
Pozastavené (do času): Aston Martin DBR-9

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Sep 2015 20:06

Toto je masaker a naživo to vypadá ešte lepšie! Super robota! :big smile:
Oliver

Na stole:
Naposledy dokončené: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

serpens | 36
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 20 Sep 2015 20:13

Vypada to super a report tag sa celkom chytil :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

vasik1 | 41
Pán učiteľ
Meno: Peter Vasaráb

Príspevokod užívateľa vasik1 » 20 Sep 2015 23:07

Presne ako napísal Oliver - masaker. Toto ma nikdy neprestane baviť. Vaňu z tejto mašiny sme už videli viackrát a o to viac sa teším na vežu s guľometmi (či skôr kanónmi? :shocked: ). Pri tvojom vysokom štandarde lepenia to bude paráda.
vasik nie je vašík!

Filip.TO | 33

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 03 Okt 2015 21:06

Ďakuem za pochvalu chalani :big smile:
Report
Tento týždeň pribudlo zopár náčinia:

Filip.TO | 33

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 16 Nov 2015 12:10

Som tu s ďalším postupom, vonku je zamračené, žiadne prirodzené svetlo, tak prinášam len viacmenej pracovné fotky pri umelom osvetlení.

Report
Osadil som bočné plechy rôznym náradím:

Vežička ešte schne:

Vpredu mi ešte chýba osadiť náhradný pás, ale zháňam extra jemnú retiazku na závlačky, takú čo používajú na plastovách lodiach, len som ju ešte nezohnal.

Matej | 31
Meno: parkourista

Príspevokod užívateľa Matej » 16 Nov 2015 12:50

krása.. :)
Aktuálne: Maz 537g
Hotovo: BAT-M

Filip.TO | 33

Re: Wirbelwind /GPM/ 1:25 Hotovo!!

Príspevokod užívateľa Filip.TO » 14 Feb 2016 17:36

Tak som dobojoval tento model do zdárneho konca, som rád že som si tento model postavil, ešte na základnej škole som mal postavaný Wirbelwind z ABCčka, takže to bola taká trochu srdcová záležitosť, keď som videl ten model od GPM tak som si povedal že si ho musím postaviť.
K modelu: so spracovaním predlohy som spokojný, je to pekne spracovaný model, avšak veľa vecí je skopírovaných zo starších modelov a preto je tam viacero nelogičností, a zopár očividných nepresností. Ako najväčšiu slabinu vidím návodné kresby, sú skutočne v zmysle "čím menej informácií tým lepšie". Bez predchádzajúcich fotoreportov (najlepší je ten od Mary: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... highlight=) by som to snáď ani nedal dohromady. Za najťažšie považujem pojazdové kolieska, ani tie napínacie kolesá vzadu mi neprišli také náročné ako tie pojazdové. Taktiež použitie matiek ivantoviek sa mi veľmi páči. :big smile:
Aj dieliky mám spočítané, zastavil som sa na čísle 3560 dielikov.

A teraz už len záverečné foto:

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný