Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Stalinets-65 /free/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12910
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 14 Mar 2015 21:17

pekne ti to ide

terenkoza napísal:cerveny je prvy kto nasiel uplatnenie na tie one od toudiho z tej rury na beton

myslíš tú jeho strunu z gitary? ja môžem akurát tak začať vydávať šmikajdu Bendera z Futuramy a dávať to k tomu ako ruky a nohy :big smile:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 15 Mar 2015 21:24

Dik chalani. Hej je to z gitary, tak ako som spominl. Inak ma to aj ine uplatnenie, napr. opletene tlakove hadice. A povodne som to kupoval koli krazovi a jeho odlucovacu vlhkosti zo vzduchu.
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 18 Mar 2015 21:46

Strunaaaa. Paaana. A ja si tu lamem hlavu, ze mi to je povedome, ze kde som uz take nieco videl. No kazdopadne sa tesim na dalsi postup, lebo zatial to mas dost premakane. Aj ked uz asi ani nemusim spominat ze farbene modely nie su mojim salkom kavy...
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 19 Mar 2015 00:29

Dik, strunu som spomenul aj v texte pred tym, stacilo citat :)
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
johnny7 | 39
Wykonawca
Príspevky: 2856
Meno: Jano
Bydlisko: Prievidza

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa johnny7 » 20 Mar 2015 00:08

Off topic: Nemajte tazke srdce na mna, ale nemam tolko casu aby som detailne preskumal cele forum, ked sem raz za cas nakuknem. Vacsinou len rychlo prebehnem fotky a sem - tam nieco prehliadnem. No...Sak...No :red:
Hotovo: M4A3 Sherman GPM, Brabham BT26 Forum Team
Na Stole: Dragon Wagon GPM
Pod stolom: SdKfz 251, Mordin Solus (Mass Effect 2)
Zrusene: Skoda Roomster

Užívateľov profilový obrázok
serpens | 40
a.k.a. hado
Príspevky: 8850
Meno: Miro
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa serpens » 08 Sep 2015 22:37

Report
Stalinets-65

Počas letných horúčav sa mi do lepenia moc nechcelo, ale čas od času sa mi podarilo ku tomu sadnúť a niečo pohnúť ďalej. Dosť dlho mi to tu ležalo bokom, ale Fito ma dnes dokopal ku tomu, aby som sa zas trochu pohol. Netuším, kedy sa ku tomu dostanem znovu, ale kým sa tak stane priávam niekoľko fotiek súčastného stavu.

Motor (čerpadlo+filtre)
Oddýchnutý som sa vrátil ku motoru a snažil som sa na ňom dorobiť čo najviac vecí, ktoré sú umiestnené na pravje strane. Dokončil som vstrekovacie čerpadlo a nejaké drobnosti okolo neho (ešte mu chýbajú tlakové vedenia, ale to neskôr) a pridal som filtre - netuším, či sú to palivové alebo olejové (typujem, že olejové) alebo či je jeden taký a druhý onaký. Všetko sú to malé dieliky, ale celkom sa to dalo zlepiť. Návod miestamy pokrivkával, tak som musel pri niektorých detailoch trochu improvizovať, ale snažil som sa pri tom držať fotografií reálnehjo stroja. Ľavá strana motora je takmer hotová aj keď stále tam čo to chýba. Pribudlo aj pár drobnosti z prednej strany motora, ale tam toho pôjde ešte viac.
Pravá strana je o čosi horšia, je na nej totiž druhý motor (štartovací benzínový). Takže som sa pomaly pustil aj do neho, ale o tom inokedy.

Prevodovka (základ)
Keď už som mal motoru zasa plné zuby, pustil som sa do ďaľšieho veľkého celku, ktorým je prevodovka. Ono je to viac menej prevodovka, diferenciál a aj systém riadenia v jednom. Netuším ako sa to presne volá. Lepilo sa to ceľkom dobre, aj keď čo to by sa dalo konštrukčne riešiť aj trochu lepšie. Narazil som na pár nepresností v obšívke, ale to može byť aj tým, že to režiem z inej hrúbky papiera ako zamýšľal autor. Zatiaľ je to len taká hrubá stavba, na ktorú príde ešte monožstvo drobností (už teraz sa mi nechce). Geometria sa mi myslím podarila dodržať, ale lepšie to bude vidno, keď sa ku tomu pripojí rám. Rozrobil som aj základ hancích kolies, ale to zatiaľ nie je hodne fotenia. Najbližšie by som chcel pokračovať s touto časťou, je na tom ešte celkom veľa roboty. Rozmýšľal som, či to vôbec fotiť, keď je to zatiaľ len taký balvan, ale tak aspoň pár foto pre predstavu.


Chladič (základ)
Rád by som sa ešte vrátil ku chladiču, hlavne ku laserovým nápisom. Atlon mi spravil nové nápisi, tak som staré otrhal dolu, čo to som zabrúsil (keďže som to predtým fixoval sekundovým lepidlom) a nalepil som nové nadpisy. Rozdiel je badateľný hneď na prvý pohľad. Takto sa mi to pozdávo omnoho viac. Týmto by som chcel Atlonovi poďakovať za prejavenú ochotu upraviť tie diely a poslať ich na novo. Pre porovnanie starej a novej verzie písmen som sa pokúsil odfotiť ten chladič pod podobným uhlom ako pred tým a spravil som jednu porovnávaciu foto. Myslím, že po nastriekaní to bude tak akurát a písmena sa budú pekne smerom von zužovať.


"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 09 Sep 2015 09:31

Pripomína mi to staré dobrá časy tvojho detailne vymazleného Kraza
A super, teším sa na ďalšie fotky :victory:
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2789
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa sony » 09 Sep 2015 10:51

ej červený dobre to takto vyzerá s tými novými písmenami...
dones ukázať do Poľska, nejako ti to už poobtŕhame :P
fajn prácička.
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 09 Sep 2015 12:38

Som videl na stretku a poviem vám, je to cukríkové :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: Stalinets-65 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 09 Sep 2015 14:11

Tak veru dovleč do PL a pekne lep :P naložíme do pragy :haha:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní