152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1:25

Moderátor: serpens

Užívateľov profilový obrázok
Jan Noga | 31
Meno: Jan Noga
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jan Noga » 06 Feb 2016 21:04

Ahoj,
před nějakou dobou jsem se rozhodl říznout do téhle modeláři opomíjené krásky - sovětská 152 mm kanónová houfnice vz. 1937.
Model jsem zakoupil v provedení s pneumatikami (kola jsou stejná, se kterými se lze setkat při stavbě modelu KRaZ 255B od fi. Renova Model, takže provedení by mělo odpovídat modernizaci polskou armádou z let 1980-1985), samozřejmě jsem nezapomněl opomenout i nabízenou sadu laserů, která stavbu hodně usnadní a urychlí. Bohužel, některé díly které bych v laseru uvítal v sadě nejsou a které bych naopak ani nepotřeboval tam jsou.
Momentálně jsem asi na 75% stavby, zbývají detaily na "ramenou" kanónu, a kola. Pak bude následovat barvení, patina, weathering...a nakonec to snad bude trochu hezký.
Jako doplňky jsem zvolil matice Ivantovky. Je to má první zkušenost, a musím uznat, že kvalita je suprová a ani jsem je nemusel nijak připravovat, prostě vezmu ivantovku, plácnu ji tam a pohoda. Za celou dobu se mi roztřepila možná jedna?
Dalším doplňkem jsou nýty vyráběné pomocí kornováků (mimochodem doporučuji pořídit, injekční jehly a podobně se můžou jít vycpat...), které model neskutečně oživí, ale práce je to šílená....
Stavbu jsem začal, dle mého, nejtěžší částí - samotným kanónem. Volil jsem tak záměrně, tato část modelu totiž není tak rozsáhlá, o to více však náročnější na udržení geometrie. Pokračoval jsem lafetou, systémem řízení palby, a rameny kanónu...jak se mi zatím vede můžete posoudit z fotek níže. Za vaše názory a postřehy budu rád...
P.S.: snímky jsou foceny mobilem (Sony Xperia Z1, tak kvalitu berte prosím s nadsázkou... :wink: )
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Na stole :
Hotovo :
KRAZ 255 B / Renova Model / 1:25
Daimler-Benz DB 601 / KartonModels.cz / 1:33

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Re: 152 mm kanónová houfnice vz. 1937 / GPM+Renova Model / 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 06 Feb 2016 21:16

paráda, držím palce, model mám tiež a chvíľu som len pozeral na lasery kolies, kým som pochopil, že sú v šmikajde 2 verzie, sranda je hlavne to, že tu sú laserom pálené diely na kolesá kraza, ktoré ku krazu samotnému idú (ak vôbec) zohnať veľmi ťažko
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Jan Noga | 31
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jan Noga » 07 Feb 2016 11:51

Ahoj, diky...
kola ke KRazovi má v nabídce myslím GPM, nebo už ne? Každopádně pokud pokud máš někoho kdo umí gravírovat, a doneseš mu sešit s modelem, měl by umět ti ty dezénky vypálit. Já to tak s Krazem dělal taky...
No a pokud máš tento model houfnice tak můžu jen doporučit, není nijak těžký, za celou stavbu jsem objevil asi dva díly které v sešitu chybí. Jeden je nepodstatný a lze vyrobit smotáním válečku z papíru a druhý je v sadě laserů...
Jinak je to jako Lego...
Na stole :
Hotovo :

terenkoza | --
2K+
Meno: marek

Príspevokod užívateľa terenkoza » 07 Feb 2016 11:54

halo :victory:

pekne :victory: mozno nity trochu vacsie ako maju byt ... ci ??
aku dad kamuflaz?? diorama ?? :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

toudi_sk | 48
.
Meno: Milan
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 07 Feb 2016 12:09

Jan Noga napísal:... kola ke KRazovi má v nabídce myslím GPM, nebo už ne? ... No a pokud máš tento model houfnice tak můžu jen doporučit, není nijak těžký ...

ponuka je jedna vec, realita druhá, chalani ich objednávali, aj dvakrát a stále časť kolies poliaci nedodali, zvlášť je dezén a zvlášť kruhy a myslím, že práve s kruhovými dielmi bol problém, s Fitom sme to preberali minule na stretku, on to bude vedieť presnejšie, lebo to objednával a Jolaus bola zase obeť, ktorá tie diely nie a nie zohnať, samozrejme, že sa to dá vypáliť, tu išlo o princíp

tých plánov, čo by som chcel lepiť je veľa (a modelov pod posteľou ešte viac), nakoniec aj tak skoro vždy zakotvím pri nejakom free nedorobku z netu, kde si pol modelu dorábam a prerábam sám :beat plaster: :haha:
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

atlon | 40
Pán laserov
Meno: attila
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa atlon » 07 Feb 2016 12:17

Jan Noga napísal:kola ke KRazovi má v nabídce myslím GPM, nebo už ne? Každopádně pokud pokud máš někoho kdo umí gravírovat, a doneseš mu sešit s modelem, měl by umět ti ty dezénky vypálit. Já to tak s Krazem dělal taky...

dezény sú v ponuke a kruhy nie je problém tiež vypáliť, len potrebujem presné rozmery :wink:
Armin is the best

serpens | 34
Admin
Meno: Miro
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa serpens » 07 Feb 2016 13:01

Ak sa dobre pamätám dezény na KrAZ dala Renova zadarmo na stiahnutie...
"Art without engineering is dreaming. Engineering without art is calculating." Steven K. Roberts

Jolaus | 39
Meno: Martin

Príspevokod užívateľa Jolaus » 07 Feb 2016 13:10

Presne ako píše toudi. A zadarmenko určite neboli, lebo som za ne musel vyblvať 15€. A vypáliť niečo podla niečoho už vypáleného tiež nieje umenie. Ja tie dezény mám ale nikomu z toho rozmery na čínske kopie dávať nebudem. To je ako naskenovať originál vystrihovačku a predávať kopie.
Pracujem tak dokonale,že každé jedno zlepšenie by znamenalo krok späť.

atlon | 40
Pán laserov
Meno: attila
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa atlon » 07 Feb 2016 13:46

nikto ťa nenúti poskytnúť mi rozmery, je to každého osobná vec či poskytne alebo nie.
A dezény na kraza som si prekreslil sám z modelu ktorí som vlastnil a nie z už vypáleného , takže ani to nebolo už podľa vypáleného :wink:

95% dezénov si kreslím sám a tak isto doplnky , to že sa pýtam na rozmery je samozrejmé, lebo kvôli tomu aby som vytvoril dezén, si predsa nebudem kupovať každý jeden model kvôli šírke a dĺžke dezénu, poprípade priemeru kružnice
Armin is the best

Jan Noga | 31
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Jan Noga » 07 Feb 2016 14:28

Teda vy jste se mi tady rozjeli...člověk chvíli vstane od stolu, jde s dětma na hřiště...

Terenkoza : nýty větší nejsou - alespoň co se týče průměru. Když jsem volil velikosti, vždycky jsem si nýt přiložil k tomu co je natištěno na papíru a dle toho zvolil ten správný kornovák...kamufláž bude zelená, akorát nevím odstín, buďto XF-67 NATO Green, nebo jsem přemýšlel o XF-49 KHAKI, na které by lépe vynikla rez...nevím, ale měl bych se rozhodnout, protože v pátek budu objednávat barvy - bude po výplatě, tak bude chvilku sranda...:) dio nebude, od začátku zamýšlím stand-alone model, dio mám v plánu až na další obludku
toudi_sk mě dezény vyrábí TEO z CZ fóra, jsme docela v kontaktu, vždycky mu pošlu oscanovanou část vystřihovánky, řeknu na jakou tloušťku to chci a nemám problém, kvalita parádní, cena ještě lepší...kruhy jsem neřešil, mám kruhový vyřezávač OLFA...a když objednávám laser set pro celý model, tak výhradně od Michala Dostála (Kartonmodels), protože mi právě spoustu lidí říkalo to co ty, že objednat něco z GPM je skoro 100% jistota že to nikdy nedojde....
Na stole :
Hotovo :

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní