Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

KV-2 /free/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Fito | 49
Admin
Príspevky: 5506
Meno: Fito
Bydlisko: Na východ od Blavy
Kontaktovať užívateľa:

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Fito » 19 Apr 2017 09:35

Tak to je pekná ochutnávka, na niektorých fotkách to vyzerá ako render z nejakého 3D programu :P
Parádna robota, som zvedavý, ako sa ti to podarí zašpiniť, ale už teraz je to super model.
...The one who finished the Kriegslok.....................|Blog||Gallery

Užívateľov profilový obrázok
bigpetr | --
Príspevky: 113
Bydlisko: Brno

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa bigpetr » 19 Apr 2017 10:21

Pecka

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 19 Apr 2017 13:21

Klobúk dole, teším sa na patinu. :big smile:

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 23 Júl 2017 16:04

Tak sa hlásim po dlhej dobe, že žijem a sem tam trošku niečo spravím :big smile: Ale naozaj len sem tam :bad smile:

Report
Tí čo boli na výstave v Myjave tak už vedia, že som sa rozhodol nepoužiť laserové pásy ale začal som vyrábať vlastné pásy. Pekne článok po článku. Od posledného príspevku čo bol v apríli som nepokročil vôbec. Dieliky článkov som začal kresliť v počítači až po dokončení všetkých skúšok a odovzdaní projektov (cca polka júla), nasledovalo podlepenie a začal som pomaličky vyrezávať najskôr otvori v článkoch na celom hárku. Ako môžete vidieť na fotkách tak som najskôr ihlou na nity vysekal oblé rohy otvorov a o ostatok sa postaral OLFA skalpel. Jednotlivé dieliky po vyrezaní otvorov impregnujem zriedeným nitrolakom aby bol papier o niečo pevnejší keď budem už finálne vyrezávaj dielik z hárka.
Na ďalšej fotke môžete vidieť že zuby pásu lepím z troch dielikov. Je to síce viac vyrezávania ale zvolil som takýto postup kvôli nasledovnému brúseniu zubu. Na zbrúsené šparátko nasuniem zub a ten potom zbrúsim. Sám som zvedaví či som si to vymyslel dobre alebo nie :haha:
Článkov tuším má byť okolo 200 kusov a jeden článok sa skladá z 5 dielokov + zub z 3 dielikov. Ešte stále nemám všetko vyrezané ale nie kvôli tomu že by toho toľko bolo. Ide to celkom dobre ale času je málo. Vonku pekne tak sa počas týždňa po tom ako skončím na brigáde snažím čo najviac času tráviť vonku a počas víkendov som skoro ani doma nebol doteraz :P

Prvá fotka je taký prototyp článku len z dvoch hlavných dielikov.

Ak by som stihol KVčko dorobiť do výstavy v Nitre tak by to bol zázrak :victory:
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Marmat | 36
Príspevky: 857
Meno: Martin
Bydlisko: Stará Bystrica

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Marmat » 23 Júl 2017 22:26

Nech ti pán boh pomáha. :beat plaster:

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 24 Júl 2017 20:53

Ahoj, možno je to trošku OT, ale mne pri vyrezávaní článkov pomohli dosť vypichovačky z orezávacieho nožíka, dosť to vi urýchliť robotu :)

Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
toudi_sk | 53
Krotiteľ textúr
Príspevky: 12909
Meno: Milan
Bydlisko: u susedky
Kontaktovať užívateľa:

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa toudi_sk » 29 Júl 2017 18:41

Marmat napísal:Nech ti pán boh pomáha. :beat plaster:

ámen a vypálen
žasnem, už sa ničomu nedivím, len tíško žasnem (som zrelý na antidepresíva)
na mierku sa nestažuje, mierka sa mení a radšej napchám prachy do modelov pod postel, ako potom niekomu na aukre do krku

Užívateľov profilový obrázok
Sumec | 30
Príspevky: 830
Meno: Adam
Bydlisko: Trenčín

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Sumec » 10 Sep 2017 17:28

to Kečup: Robil som to len tak po chvíľach po večeroch, takže som moc nehľadal niečo na urýchlenie a s ostrou olfou to išlo dobre.

Report
Dneska som tu len s takým krátkym reportom.

Po chvíľach som vyrezával, lepil a brúsil. Momentálne už mám vyrezané všetky časti pásov, teda nejakých cca 1600 dielikov, z čoho by malo vzniknúť 200 článkov. Zuby mám už aj zlepené aj vybrúsené, viď foto. Teraz je na rade zlepiť dokopy dve hlavné časti článku (tie v dvoch šedých škatuľkách na fotke).


Už teraz viem že do Nitry to nestihnem stopercentne a či vôbec ešte tento rok to dám :P
Na stole: Kamov Ka-29 /Orlik/ 1:33; KV-2 /free/ 1:25
Hotovo: Jak-3; LaGG-3; IL-2M3 Šturmovik; HH-53C Stallion; Tatra 815 NTH 6x6 + SYKO-5M + radlica; 3x Polikarpov I-16 Išak; T-80

"An architect's dream is an engineer's nightmare."

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 10 Sep 2017 19:10

dolezite je nekychnut pri lepeni

Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: KV-2 /free/ 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 11 Sep 2017 11:44

Fajne no :wink: odfoť nám aj ľavú stranu tanku :haha: a dakedy sa pítam či sa môže blázon zblázniť :death: keď vidím tento report tak asi hej čiii?
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných