Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 03 Okt 2017 14:05

Report
Ďalej som svoje kroky smeroval k dokončeniu prednej časti vozidla. Rozhodol som sa zabojovať s krytom motora. Nakoniec sa po troške sekundového lepidla kryt nechal presvedčiť a držal. Objavil sa ale ďalší problém - medzi ním a predným pancierom ostala asi 1mm široká medzera.


Dlho som dúmal ako ju vyplniť. Skúšal som tam vlepiť pásik z nepotrebného dielu, ale strašne to bilo do očí. Tak som sa rozhodol pre radikálne riešenie - odtrhnúť (odrezať) predný pancier a nanovo ho prilepiť. Keďže dovtedy bol lepený len herkulesom, išlo to veľmi ľahko a nenarobil som si žiadne škody. Nalepil som ho na nové miesto s tým, že spodok som musel ohnúť asi o 1mm nižšie ako je nakreslená čiara. Ale to je podľa mňa prijateľná cena ..

Nasledovalo prilepenie ostatných častí na tento diel a došlo aj na pánty. Tie som pri Wurfrahmenovi nedokázal spraviť funkčné, teraz som si dal záväzok, že sa mi to podarí. Postupoval som nasledovne:
Vedel som, že originál diely je treba malinko upraviť. Tak som z dielu 1h2 zrezal z každej "nožičky" asi polovicu (myslím z jej šírky). Druhú časť pántu (s jednou nožičkou) som neupravoval. Obe nožičky som ohol na 0,2mm drôt a zalepil. Lepil som sekundovým lepidlom a nebál som sa drôt prilepiť napevno. Následne som oba dieliky zretušoval a zo správnej strany som ten druhý vložil na správne miesto a opatrne ohol a prilepil. Tu už je potrebné dávať pozor na to, aby sa nenalepil o drôt. Potom by sa stratila funkčnosť pántu. Posledným krokom bolo odrezať prebytočný drôt a zafarbiť jeho konce. Prilepiť pánt na miesto už nebol žiadny problém.



A takto model teraz vypadá v celku:


Ospravedlňte kvalitu fotiek, ale zobral som si model do BB, aby som tu cez voľný deň mohol lepiť. Foťák ostal doma..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 14 Okt 2017 12:27

Report
Posledné dva týždne som po troche pracoval na blatníkoch a musím povedať, že to bola zatiaľ tá najhoršia robota na celej stavbe. Samotné blatníky sa dajú zložiť relatívne jednoducho a rýchlo, ale problémy prichádzajú v momente, keď sa ich človek snaží nalepiť na svoje miesta.
Podľa mňa tie čiary, podľa ktorých sa majú lepiť (čiary vpredu) sú dosť mimo, celé sa to robilo zle. Kto raz lepil tento model, tak vie o tom asi svoje ..



Najprv som začal ľavou stranou, ktorá mi nevyšla úplne podľa predstáv a objavila sa mi 0,5mm medzera medzi oboma časťami blatníku, musel som to vyriešiť handrou. Druhá strana už potom bola lepšia.
Som rád, že to už mám za sebou a to som sa celkom na tieto väčšie diely a ich spracovávanie tešil, no myslel som si, že ich nebudem musieť tak moc presviedčať. :scorn:
Dalo mi to celkom práce a som veľmi zvedavý, či nie na úkor podvozku..
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Okt 2017 18:49

Report
Posledná dvojica kolies, ktorá mi chýbala je po dnešku hotová. Aj napriek tomu, že Matej avizoval, že sa zapotím, myslel som, že to bude ťažšie. Najviac zabrať mi dalo nalepiť diel 82b. Nakoniec som to riešil tak, že som ho natlačil do priestoru a prilepil až následnými dielmi 82d. Tie som lepil sekundovým lepidlom.



Matej tiež vo svojom vlákne nahral celkom užitočný obrázok ako kolesá zlepiť. Pomôže hlavne tým, čo takéto koleso ešte nelepili. Ja som ale diel 82d lepil inak - rovnou stranou navrch. Prišlo mi to tak správne.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
tatra813 | 28
Príspevky: 443
Meno: Peter
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa tatra813 » 20 Okt 2017 19:49

radosť pozerať :wink:
Jeden musí robiť vždy,to čo sa páči ostatným .. V suchom doku -> SCHARNHORST 1/150 ..... áno, mám doma laser

Užívateľov profilový obrázok
terenkoza | --
2K+
Príspevky: 2305
Meno: marek

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa terenkoza » 20 Okt 2017 23:18

halo :victory:

som rad, ked mi dvihnu tlak taketo veci :victory: cim dalej, tym lepsie :victory:
T.E.R.E.N.K.O.Z.A. : Těžkotonážní Efektivní Rychlý Elektronický Náhodně Kráčející Obrovský Zabíjecí Automat

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 28 Okt 2017 19:49

super si to dal..asi mas lepsie nervy ako ja.. :wink:
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 29 Okt 2017 11:55

Ďakujem chalani. Do cieľa mi už ostáva len jediná prekážka - pásy. Teraz bude pár dní voľno a rád by som začal na nich pracovať. Môj skromný plánik je do Vianoc mať hotovo. :victory:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 09 Nov 2017 22:34

Report
Priebežne pracujem na pásoch, ale ide to strašne pomaly. Momentálne mám vyrezané a zlepené všetky pásy, čakajú na malý tuning a ostáva mi len spracovať jednotlivé články. Ďalej mi treba ešte nafarbiť MG-34 a vlastne potom už len model zostaviť. Najbližší príspevok by mal byť s hotovými pásmi a potom už snáď finálny. :big smile: Zatiaľ len taký celkový náhľad na všetko čo mám postavené:



Ak máte fotky ako vypadá plachta prehodená cez vrch interiéru sem s nimi. :P
Edit:
Naposledy upravil/-a Oliver v 09 Dec 2017 22:00, upravené celkom 3 krát.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 09 Nov 2017 23:08



Nie je to vždy presne tvoj typ vozidla, ale aspoň niečo málo som našiel :)
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Sd.Kfz. 251/1 Ausf. C /GPM/ 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 10 Nov 2017 09:14

To nevadí, ďakujem. :big smile: Rozmýšľam totiž, že by som čiastočne interiér zakryl aj ja.
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný