Krupp Kfz.70 /Modelik/ 1:25 - by Patero

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Patero | 46
Príspevky: 1418
Meno: Jozef Kráľ
Bydlisko: Lakšárska Nová Ves

Krupp Kfz.70 /Modelik/ 1:25 - by Patero

Príspevokod užívateľa Patero » 07 Máj 2009 14:06

zahrabaný do vlastných výtvorov už ani nepamätám kedy som naposledy dokončil nejaký model a ešte to dorazil Petopato svojou rýchlovkou. Tak si teraz idem trochu spraviť chuť aj ja nejakou malou rýchlovečkou.

Obrázok

Jedná sa o model lahkého nákladného auta z druhej svetovej vojny. Tech. záležitosti sem vypisovať nebudem, lebo by som aj tak len kopíroval veci z netu, takže do googla treba zadať: Krupp Protze , alebo Kfz.70 a informácií budete mať habadej.....

Model staviam v mierke 1:25 a zatial sa to stavia doslova samo. Jedinou úpravou prešiel rám, ale to len preto, lebo sa mi nechcelo trápiť s tým modelikovským. Môj rám je v podstate U-profil zlepený z troch pásikov papiera. Proste jednoduchosť sama.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

ďalej máte na fotkách možnosť vidieť pravdepodobne už dokončený motor. Tú vrchnú časť na to nemám v pláne lepiť, lebo kapota bude zlepená na pevno, takže to aj tak nebude vidieť. Ďalšie drobné úpravy boli prelisi na prevodovkách a motore. Inak valím podla šmikajdy a zatial je to radosť....

Ale na jednu drobnosť by som upozornil. Jedná sa o diely, ktoré sú podlepené 0.5mm a treba ich ohýbať. Deformáciou sa diely natiahnu a zmenia svoj rozmer. Preto namiesto ohybu diel rozrežiem a do finále upravím podla potreby, aby mi pnutie v papieri nerozhadzovalo geometriu......

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa vasik1 » 07 Máj 2009 14:34

tak nad tymto autickom som tajne rozmyslal - tiez mam chut lepit nieco, coho nie su plne fora - za to mas plus :greedy: (a preto daj podrobnu reportaz s mnozstvom fotiek)
snad znacka modelik nebude problem
dovolim si este link http://modelik.nazwa1.pl/sstore/0601-kr ... p-123.html
P.S. co sa tyka zacatych a nedokoncenych modelov...kto si bez viny prvy hod kamenom :vicotry:

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 42
Príspevky: 1301
Meno: Vilo
Bydlisko: Závažná Poruba

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa lowi » 07 Máj 2009 15:10

No tak si ma predbehol. Po Tigrovi som to chcel začať aj ja. Ale chvíľu počkám, kým neprejde ošiaľ !! :P :dhh: Určite by sa mi to tak nepodarilo a aspoň bude dáky návod! :vicotry: Tak nech sa stavba podarí, ale vlastne v tvojom podaní to bude samozrejmosť. :P

Užívateľov profilový obrázok
petopato | 52
11 násobný gulášmajster!
Príspevky: 4356
Meno: Peter Židuliak
Bydlisko: Šahy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa petopato » 07 Máj 2009 18:40

A ja len v kútiku duše dúfam, že to bude ozaj rýchlovka, a potom minimálne jeden rozrobený model dokončíš, lebo losllanosov podvozok som dal kocúrovi na hranie, ale toho agropodvozku by mi bolo ľúto... :eyes bleed:

Užívateľov profilový obrázok
sony | 39
2K+
Príspevky: 2787
Meno: Martin Seemann
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa sony » 07 Máj 2009 18:43

Patero napísal:Tak si teraz idem trochu spraviť chuť aj ja nejakou malou rýchlovečkou.


tak toto si zapamataj na konci tohto vlákna.. :dhh: .. inak toto je mašina, kerá mi určitú dobu nedala spávať.. ale pred nou určite dáke lietadlo bude. :D
skvelé to máš rozbehnuté.. tak budem sa tu určite obšmietať.. :vicotry:
Papierový člen plastikového klubu

Užívateľov profilový obrázok
SCaRY91 | 33
Príspevky: 649
Meno: Domino
Bydlisko: Trencin (Juh)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa SCaRY91 » 07 Máj 2009 21:28

Jeeezis maria :eyes bleed: Patero toto nam nerob! :bad smile: Najprv to bude iba rychlovka potom sa ti nieco nebude lubit prerobis to podla seba zrazu je tu namakana 1:16 a zas nebudeme spavat :dhh: nechces zliepat radsej minioboxy? :)
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Panther | 32
PinkPanther
Príspevky: 1260
Meno: Palo Višňovský
Bydlisko: Kuzmice

Re: Krupp Kfz.70 / Modelik / 1:25 / by Patero

Príspevokod užívateľa Panther » 07 Máj 2009 22:22

Rychlovečka čo? Však vieme ako dopadol kubelwagen :shocked:
Ale zatial v pohode,predpokladam že to budeš striekeť že?A bude to leštenka alebo aj nejaku patinu skusiš?

Užívateľov profilový obrázok
dj.patyzon | --
Príspevky: 66
Meno: Pavel Drahošan
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krupp Kfz.70 /Modelik/ 1:25 - by Patero

Príspevokod užívateľa dj.patyzon » 08 Máj 2009 11:47

Taky se přimlouvám za PATINU! V Tvém podání to musí být dokonalost sama. Hlavně hodně BAHNA! :greedy:
Má galerie modelů ZDE

Užívateľov profilový obrázok
WanRayen | 46
Papierovy Kopernik
Príspevky: 3220
Meno: Tino
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krupp Kfz.70 /Modelik/ 1:25 - by Patero

Príspevokod užívateľa WanRayen » 08 Máj 2009 15:00

Nie patinu nie :ah: :ah: Jožino pekne čisté to sprav PLEASE :unhappy:

Užívateľov profilový obrázok
Dody | 34
Príspevky: 1285
Meno: Dominik
Bydlisko: Borský Mikuláš / Ružomberok
Kontaktovať užívateľa:

Re: Krupp Kfz.70 /Modelik/ 1:25 - by Patero

Príspevokod užívateľa Dody » 08 Máj 2009 17:15

Moja rec, len to nechaj pekne ciste, mozno jemne zaprasit, ale urcite nie blatit :big smile:

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný