DUKW / Draf Model / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 06 Júl 2018 14:52

Takovej roztomilej kříženec pramice a náklaďáku. Americký obojživelník, vyráběný od roku 1942, vyrobeno přes 21 000 kusů, kromě USA používaný taky ve Velké Británii a přes Lend & Lease i v Rusku (tam ho po válce okopírovali a vyráběli jako ZiL-485). Bojové nasazení v Pacifiku, při invazi na Sicílii i při operaci Overlord, po WW2 byly používány ještě v Korejské válce.

A vůbec, víc třeba na valka.cz - https://forum.valka.cz/topic/view/12715/DUKW

To byl nějakej naprosto impulzivní nákup z nějaký sběrky, vůbec nevim, co to bylo za nápad, jsem si myslel, že velkou zeleninu nelepím :) Nicméně sešit je pěkně tlustej a jsou k němu podobně tlustý lasery, tak jsem na to chvíli koukal a pak si řek, proč ne.

Takže mám zatím vyloupané a sestavené lasery, to je taková radost, že to bylo pohromadě za jeden večer a kousek dopoledne. A bude to hezky velký, celá ta pramice má 37 na 10 cm. Jsem zvědavej, jak se to bude obšívat (narazil jsem na jednu stavbu, kde s tím měl kapku problém), ale zatím to sedí. A nakonec, když odhlédneme od spodku, kde je takový tunel na šroub, tak je to všechno rovný jako když střelí, žádnej složitej tvar...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4050
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Júl 2018 19:35

nazivo je toto vozidlo velmi velke,o dost vyssie ako ja,necakal som ze je to take velke
vozidlo som videl a pofotil nazivo ,raz doslo do vojenskeho muzea v piestanoch.ma ho ten ujo co renovuje vojenske usa vozilda, z noveho mesta nad vahom

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 20 Júl 2018 21:16

Hurá, skoro poobšíváno :)
Tak v zásadě to nedopadlo úplně špatně. Divokej tvar na zádi se celkem nechal přesvědčit:
Obrázok
Malinkou úpravu potřeboval tunel v přední části, kde to bylo zároveň "přes" a "pod". Špatně se to vysvětluje, ale nasílené čelo mělo přijít pod podlahu, ale boky se měly lepit na hranu. Vyřešilo to vyříznutí dvou zoubků, jednoduchoučký. Nicméně líp by se to dělalo _před_ sesazením laserové kostry. Příště. Nebo až to bude dělat někdo jinej.
Obrázok
Spodek komplet, v zásadě v cajku, nic co by se nedalo doretušovat...
Obrázok
Zvrchu taky asi dobrý. Překvapil mě čistě bílý vnitřek motorového prostoru, ale fakt to tak bylo. http://i1061.photobucket.com/albums/t46 ... 5e777e.jpg že nekecám. Akorát tady je zrcadlově obrácený vnitřek proti tomu, co je na modelu. Bojovat s tím nebudu, dělaly se údajně i pro Anglii a ty měly v motoru leccos obráceně, tak je to možná tím... Taky bude potřeba lehce zaretušovat retušování rubu, no...
Obrázok
Bočnice jsem ještě nenasazoval, protože není úplně jasný jak. Teď mě čeká žebrování stran a spodku, což je tahle hromada dílů (pámbu zaplať za ty lasery, protože řezat tyhle tenký věci z kartonu by se mi fakt nechtělo). A k těm žebrům se dopasovávají ty bočnice. Takže napřed žebra a k nim pasovat bočnice.
Obrázok
Příště ;)

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 03 Aug 2018 09:16

Zvolna vpřed, vypadá to jako ožebrovaný spodek :)
Je to peklo, udržet ty hrany nějak zaretušovaný a rovný, ale zatím to nevypadá zle. Už mám teda místa a úhly, ze kterých to detailně fotit nebudu :D
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Jak to provedu s těmi vnitřky blatníků se taky uvidí...
A finální retuš taky bude, teď jak se na to furt hrabe, tak se to maže...

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 16 Sep 2018 13:50

Velmi, velmi zvolna vpřed. Ožebrované už jsou i borty, začalo se na korbě. V zadní části jsem to už zkusil i onýtovat a nevypadá to špatně, takže holt budeme pokračovat všude. Všechno sedí, chyby jsou jenom mezi židlí a nožem :) Překvapilo mě, jak sedly ty hvězdy na bocích i vzadu :)


Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 08 Okt 2018 11:17

Další postupné zprávy z boje. Borty dokončeny, na řidiče už nefouká. V pořadí jsou vnitřky (řešený je tady jenom prostor řidiče a motor, korba podle modelu zeje prázdnotou. To bude chtít nějak kreativně pojednat.)
Kdybych měl vlhké dioramatické sny, tak třeba...

(via http://www.armorama.co.uk)
Bane, podruhý už bych to stavět nechtěl :D A zvětšovat si Lightninga o třetinu, na to se můžu taky...


Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Okt 2018 17:50

Tak to je zaujímavá fotka, ono by sa dalo ich spraviť aj na súši, než vlezú do vody :wink: a namiesto lietadla vojenské auto alebo čo.
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 08 Okt 2018 18:05

Tak určitěěěě :D & :D


Užívateľov profilový obrázok
Štefan Húska | 42
2K+
Príspevky: 2624
Meno: Štefan Húska
Bydlisko: Saalbach Österreich

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Štefan Húska » 08 Okt 2018 22:38

Dobre ty :wink:
Keď je model hotový, môžete ho postúpať :#)
Musím lepiť kým mám slinu

Užívateľov profilový obrázok
Vojta Č. | 45
Príspevky: 273
Meno: Vojta Čaban

Re: DUKW / Draf Model / 1:25

Príspevokod užívateľa Vojta Č. » 05 Nov 2018 13:05

Velký díly aspoň načas došly, hrabeme interiér. Makro je v tomhle případě dost nemilosrdný, navíc jsem si hrozně dlouho takhle nehrál (a předtím taky ani jednou :D Na měsíc práce nic moc, dost to flákám :D

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní