Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 19 Júl 2018 11:39

Famo Rübezahl

foto predlohy

foto modelu

Ide o model z dielne Orlik. Na výber sú dve varianty tohoto modelu (nie v jednom zošite, každý je vydaný zvlášť), ja som zvolil žltú verziu. K modelu je aj príves Sd.Ah. 35, ktorý ale neplánujem zatiaľ stavať. Za traktor plánujem zapojiť raketomet Nebelwerfer, ale to až neskôr.

Model obsahuje 10 strán návodov (myslím že parádne spracovaných), jednu stranu s obrázkami z betastavby, 10 strán s dielmi(z toho necelé 2 sú diely na príves), polovica strany sú šablóny + bokorysi celého modelu. Náhlad na model si môžete pozrieť TU.

Na úvod, k lepeniu sa vraciam po cca 2 rokoch. Za ten čas som si robil model domu 1:1 a k tomu máme malého syna, takže lepenie muselo ísť bokom. Model Maz 537G skončil za ten čas v krabici, netrúfam si hneď vňom pokračovať, ale dokončiť ho chcem.

Madel som začal stavať pred cca 3 mesiacmi, už ho mám na 95% hotový. Čo sa týka papierových dielov chýbajú mi 2 celky, ktoré mi synátor utopil v lepidle, takže musím kúpiť ešte jeden výtlačok :death:

Report
podvozok


Stavbu som začal, tak ako káže návod, podvozkom. Tu som mal trocha problém správne to natvarovať, stále sa to bortilo a krútilo. Nakoniec sa mi nejako podarilo dať dokopy aj s pomocou tmelu tomu dať nejakú tu podobu. Na začiatok to bol celkom záhul :haha:


kolesá


Pokračoval som kolesami. Najskôr som začal pojazdovými. To sú v podstate len 3 valčeky nalepení na sebe. Určite najjednoduchšie pojazdy aké som kedy skladal :big smile:


Nasledovali hnacie. Tu nebol tiež žiadny problém. Obvod kolies som prelepil pásikom kancelárskeho papiera aby to bolo jednoliate, nakolko to bolo lepené z dvoch celkov. Tu bolo potrebné spraviť na kolese taký prelis, ktorý to oživil.


Nakoniec som si nechal napínacie. Ako nič zložité, ale pracné na presnosť a trpezlivosť. výsledom myslím stojí za to.


pásy


Použil som laserom pálené pásy. Jeden článok pozostáva zo 17 dielikov, celkovo mám zlepených 68 článkov, reálne budem potrebovať asi 60.


zadná časť, sedačka, páky, ťažná sústava


Sedačku som upravil a spravil aj s úložným priestorom. K tomuto celku nemám ani čo napísať, všetko sedí krásne a presnosť modelu je na 1.




nádrž a konštrukcia pod nádržou



chladič


K chladiču by som zopár slov mal. Najskôr bol problém, z čoho urobiť mriežku. Kovová s okom 1mm bola strašne "riedka". Nakoniec som našiel nejakú sieťku čo bolo presne to, čo som potreboval.


Horšia ale bola zadná časť. Tá, ktorá je medzi telom chladiča a kruhom pre ventilátor. Vôbec, aleže vôbec mi to nepasovalo. Neviem či to bolo mnou, ale asi hej. Tu som sa tiež niečo natmelil a nabrúsil.


motor, prevodovka, čerpadlo...


Na motor sa nikdy neteším, aj keď nakoniec je to vždy najkrajšia časť modelu. Ale na žiadny problém som nenarazil. Celkom zabrať dalo čerpadlo a aj ten druhý celok, z ktorého pôjdu káble na zapalovanie.



Nakoniec som poskladal jednotlivé celky dokopy nasucho dokopy. Neodolal som ako to bude vyzerať :)


Toľko ohľadne stavby. Po nastriekaní a patine budem pridávať posledné veci na model ako palivové trubky, káble, tiahla a ostatné veci, ktoré by mi teraz a pri farbení zavadzali.
Nasledovať bude náter nitrolakom.

Teraz model pred nastriekaním odkladám a idem si strúhnuť snežný pluh ako betatest pre braintecha.

Zatím.
M.
Naposledy upravil/-a Matej v 30 Júl 2018 15:30, upravené celkom 1 krát.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
marcello | 32
Príspevky: 383
Meno: Marcel
Bydlisko: KE

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa marcello » 19 Júl 2018 18:50

Prvotriedna prezentácia a aj stavba, radosť pozerať. :victory:

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 19 Júl 2018 19:14

super.len tak dalej
rubezahl je u nemcov velky bradaty chlap ktory zije v lese v krkonosach ,je nieco ako ochranca lesa.
v cechach ho volaju krakonos.

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Príspevky: 2114
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 19 Júl 2018 19:53

Takéto pásové traktory ja veľmi môžem. Oba Rubezahli mám v archíve a možno raz... Po dvoch rokoch veru pekne lepíš, aj ja by som si to tak pekne chcel zlepiť. Len tak ďalej. Vyzerá to veľmi pekne.
Teraz: Fordson F
Pred: Aero 500 Cililink, Rusnovy zdvihak, Snežný pluh,
Po(medzi): Miro mi uz nieco posle.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster | 35
Last man standing
Príspevky: 7431
Meno: Peter Jankovič
Bydlisko: Želiezovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa iconmaster » 19 Júl 2018 21:31

Wow, takato krasna praca sa velmi prijemne pozera :jawbone:
Lepit si veru nezabudol, o tom zadna! Fakt spickove detaily ale aj ako celok to posobi paradne.

Drzim palce do farbenia :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 20 Júl 2018 09:49

Toto bude masaker, držím palce. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Brzdič | 38
2K+
Príspevky: 2947
Meno: Ondra
Bydlisko: Brno

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Brzdič » 22 Júl 2018 12:04

Máš to moc pěkně zpracované, těším se na to, jak to bude v základu. :)

Užívateľov profilový obrázok
Matej | 36
Príspevky: 1129
Meno: parkourista
Bydlisko: Mojtín, okres PU

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Matej » 12 Okt 2018 15:20

Brzdič napísal:Máš to moc pěkně zpracované, těším se na to, jak to bude v základu. :)


Tak dnes si sa dočkal.. :wink:

Takže som si konečne našiel čas a včera som model natrel nitrolakom a dnes som ho strekol primerom. Robil som naraz aj Famo aj Nebelwerfer..
Prvýkrát som použil primer od Ammo of Mig Chimenez..



Musím povedať, že super vec..Stačí pretrepať a kvapkať rovno do pištole..Nakoľko ja som ho mal kúpený dlhšie bolo ho treba najskôr riadne premiešať pretože pigment už bol naspodku usadený..Schne veľmi rýchlo, v podstate už po 3 minútach som mohol daný diel chytať bez toho, aby som urobil do farby odtlačky..
Veľmi dúfam, že cez víkend budem pokračovať prvou vrstvou farby.. :big smile:



M.
Naposledy upravil/-a Matej v 12 Okt 2018 16:29, upravené celkom 1 krát.
Aktuálne: Maz 537g / A-10 Warthog

Hotovo: BAT-M

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2178
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 12 Okt 2018 16:07

Už teraz to dobre vyzerá. :-)

Off topic: Ten styrodur by sa mi zišiel, už druhý deň hľadám po meste domy s lešeniami.. :haha:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4052
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Famo Rübezahl / Orlik / 1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 12 Okt 2018 17:35

super,to je ono, cim sa riedi /umyva ta seda farba senora jimeneza?
oliver: ked pockas tyzden a dojdes do nr donesem ti nejake kusky polystirenu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: iconmaster a 4 neregistrovaní