Nevieš kam dať 2% dane?. A čo tak prispieť na chod našej najväčšej súťaže v Nitre?
Nevieš ako? Napíš správu Radkovi ( RKK) , on ti povie ako na to. Ďakujeme.

Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Moderátor: Oliver

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Carro Armato M14-41/Orlik/1:25 HOTOVO

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 19 Nov 2018 22:40

Ahoj kolegové modeláři :)
Na akci v Neratovicích jsem narazil na tohohle krasavce. Po prolistování bylo rozhodnuto a jelikož pán z betexy nelenil a nabídl mi i lasery tak jsem na ně kývnul a zkusím svůj první model s laserovou pomocí :)
Obrázok
Pořídil jsem si model komplet, laserovou kostru s pásy a po domácím prolistováním jsem si oddechl, protože pásy z papíru mají tři strany :lol:
Obrázok
Mimo to model obsahuje ohromné množství kvalitních návodovek, celkem na osm stran.
Obrázok
Dále jsou tam čtyři strany šablon a jedenáct stran vlastního modelu. Model je možné postavit v celkem třech verzích a jedna strana obsahuje verzové díly a několik dílů je v ní dvakrát asi jako vyplnění místa a pojistka když ujede ruka :)
Obrázok Obrázok

Nedalo mi to a hned v sobotu jsem složil kostru, šlo to jako po másle :)
Obrázok
Pak jsem začal obšívat kostru a rozhodl se, že se pokusím zplastičtit model šrouby a nýty.
Obrázok Obrázok

A tady mi trošku nastalo dilema, kde prosím o názor zkušenější kolegy. Barva kterou jsem použil, je v odstínu, ale je o něco sytější než tisk. Nemůžu se rozhodnout, jestli mám takhle pokračovat dál, nebo ty nýtky přebarvit. Na přímém slunečním světle ten rozdíl zaniká, ve stínu zase vyniká. Na jednu stranu se mi docela líbí, jak to ten model rozbíjí, protože je takový barevně sterilní, bez patiny a kamufláže, ale zase je to jiná barva :)

A druhý dotaz se týká kompletace pásů. Jak se s nimi pracuje? Na foru jsem našel starší návody od Brzdiče a Kováře, ale tam se články skládají z několika kusů. Tady ne, je to vyprofilované už z výroby. Mám tedy články vyloupat, nabarvit a slepit k sobě bez použití osiček, nebo se používá jiný postup?

Díky za rady a tipy :)
Naposledy upravil/-a Bakendrid v 26 Máj 2019 11:33, upravené celkom 1 krát.
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Roman | 50
4K+
Príspevky: 4057
Meno: Roman
Bydlisko: doma

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Roman » 20 Nov 2018 07:35

ahoj
pasy najprv nalakovat nitrolakom,potom vylupat,zlepit,natret nenalakovane hrany lakom ,potom farbou,namontovat

Užívateľov profilový obrázok
Paly | 36
Príspevky: 1791
Meno: Paľo

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Paly » 20 Nov 2018 11:43

Paráda, toto budem sledovať, atraktívna predloha, na talianske tanky sa trocha v modelárstve zabúda :big smile:
Live hard, ride easy.

Užívateľov profilový obrázok
vasik1 | 45
Pán učiteľ
Príspevky: 1835
Meno: Peter Vasaráb
Bydlisko: Partizánske

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa vasik1 » 20 Nov 2018 18:42

Ó, Carro Armato - presne ako hovorí Paly - nemeckými strojmi je modelárstvo zavalené a toto je veľmi atraktívna predloha. Teším sa na report a držím palce,.

Užívateľov profilový obrázok
Kečup | --
Príspevky: 390
Meno: Jožo
Bydlisko: Horná Poruba

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Kečup » 20 Nov 2018 22:24

Teším sa na výsledok! :) Začal si zatiaľ obstojne a ako už chalani hovoria, netradičný kus! Tieto malé tančíky veru majú niečo do seba, možno je to tým nitovaním :haha: Pozorne sledujem :big smile:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:Pz III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, Pz IV, Pz V Panther, Pz I, T-34/76, Sdkfz 251
Pracujem: Pz VI Tiger

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 23 Nov 2018 23:02

Ahoj,
děkuju všem za reakce. Nakonec jsem dvakrát namíchal retuš, než jsem jakž-takž spokojený. Rozhodl jsem se nýty nedělat z ivantovek, ale pomocí kornajsen, jelikož by mi nýty nevyšly a nechci čekat na nové. Uvidíme, jak se mi bude dařit :D Nýtovat mám v plánu postupně, jak budu tank postupně ověšovat.
S čím ale moc spokojený nejsem jsou lasery. Přijdou mi menší než by měly být, tak "o linku" dá se to, jen je otravné pořád doměřovat a přiřezávat.
A tady jsou nějaké fotky :)
Obrázok Obrázok Obrázok
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 11 Jan 2019 00:39

Ahoj všem
Přes vánoční svátky jsem se pro jistotu hodil marod, a proto moc chuti nebylo. Nicméně jsem postoupil kousek dopředu a kompletně obšil kostru.
Dále jsem přidělal osy vozíků, které procházejí celým tankem, náboje hnacích kol a nějaké bazmeky na spodek vany spodek začínám pomalu nýtovat, už to neleží v ploše, tak jsou nýtky v bezpečí Napadlo mě udělat si statistiku dílů, matic a nýtů.
Počet dílů: 78
Počet matic: 14
Počet nýtů: 0

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Dále jsem pokračoval hnacími koly, které jsou vážně chuťovka ale výsledek za to stojí. Na modelu jsou nasazené zatím jen nasucho.
Počet dílů: 38 (celkem 116)
Počet matic: 96 (celkem 110)
Počet nýtů: 64 (celkem 64)

Obrázok Obrázok Obrázok

Další prací jsou kladková kola a jejich osy. Prostě spousta koleček no
Počet dílů: 144 (celkem 260)
Počet matic: 6 (celkem 116)
Počet nýtů: 36 (celkem 100)

Obrázok Obrázok

Teď pracuji na vozících pro pojezdová kola a prvním dokončeným celkem jsou listové pružiny. Mám sice pocit, že mi asi trošku utekla tloušťka jednotlivých pružin, ale s tím teď už nic moc nenadělám
Počet dílků - 60 (celkem 320)
Počet matic - 16 (celkem 132)
Počet nýtů - 0 (celkem 100)


Obrázok Obrázok

Cítím, že se musím zlepšit v řezání, mám to takové okousané a nevím co dělám špatně, kdybyste měli někdo tip jak s tím skoncovat, tak sem s ním
Budu se těšit zase příště, snad dřív ale byl jsem líný fotit
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 29 Jan 2019 08:24

Ahoj všem.
konečně jsem se dokopal k dalšímu postupu. Zkompletoval jsem závěsy kol. Ještě nejsou úplně dokončené ale takové trojúhelníkové závěsy přímo na kola udělám až budu mít kola hotová.

Obrázok Obrázok Obrázok


Obrázok Obrázok

Závěsy jsou zatím nejpropracovanější částí modelu. K modelu tímto přibylo:
Počet dílků - 456 (celkem 776)
Počet matic - 44 (celkem 176)
Počet nýtů - 0 (celkem 100)

V průběhu práce na závěsech jsem v jednu chvíli dostal k jejich lepení hroznou nechuť a tak jsem pro odreagování slepil základ věže. Díly jsem zatím nepočítal, spočítám až bude hotová, dřív to nemá smysl :)
Obrázok Obrázok

To je pro dnešek vše a budu se těšit u dalšího reportu.
Bak
Pro kamarády ;) Bak

Užívateľov profilový obrázok
Oliver | 29
2K+
Príspevky: 2179
Bydlisko: Trenčín/Nová Dedinka
Kontaktovať užívateľa:

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Oliver » 29 Jan 2019 21:10

Moc pekná čistá práca, keep going. :big smile:
Oliver

Na stole: STURMTIGER
Naposledy dokončené: Kawasaki Ninja ZX-RR (PLAST)

GALLERY

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Užívateľov profilový obrázok
Bakendrid | --
Príspevky: 40
Meno: Jirka

Re: Carro Armato M14-41/Orlik/1:25

Príspevokod užívateľa Bakendrid » 12 Feb 2019 19:22

Oliver: Díky :)

Ahoj vespolek :)
pilně pracuji a stále se posunuji v práci. Dokončil jsem kola a závěsy, a byl jsem vážně rád za laserová kolečka :) koleček je celkem 32 kousků, takže to byla výživná práce. I když mě bavila, tak jsem rád, že se budu moct posunout dál. Konečně se mi podařilo udělat fotky za denního světla, tak si můžete udělat představu o barevnosti. Mám jen takový kompatkt, kde není žádné manuální nastavení tak jsem rád, že to aspoň fotí :)

Obrázok Obrázok Obrázok

Na model tímto přibylo následující
Počet dílků - 532 (celkem 1308)
Počet matic - 128 (celkem 304)
Počet nýtů - 0 (celkem 100)

Dále jsem onýtoval boky modelu. Nepoužívám nýtky z ivantovek, sám si je vyrážím kornajsnami. Jak mají krásně půlkulatou hlavu tak se ten papír hodně stlačí a ani nepotřebuje retušovat. Díky tomu jsou nýtky krásně kompktní a nehrozí že by se rozlomily ve vrstvě papíru. Pokud se dobře přilepí, tak díky jejich tvaru po nich prst lehce sklouzne.
Zkusil jsem nasucho sestavit všechny části co mám zatím hotové. Vypadá to hezky, ale proporčně mi ta předloha přijde prostě divná :D. Mám v knihovně objednanou Obrněnou techniku 9 Itálie od Ivo Pejčocha, tak až ji budu mít, tak sem dám víc věcí o předloze, protože italská technika není tak známá jako jiné státy.

Obrázok Obrázok

Na model tímto přibylo následující
Počet dílků - 0 (celkem 1308)
Počet matic - 0 (celkem 304)
Počet nýtů - 160 (celkem 260)

Ještě pár slov o modelu samotném. Autor odvádí velmi kvalitní práci. Ještě jsem se nesetkal s chybou, která by šla za autorem. Zpracování modelu je velice kvalitní a model obsahuje spoustu náhradních částí. Už teď mám odloženo spoustu dílků, které jsou ve vystřihovánce navíc. Model lze postavit ve dvou verzích zpracování nástavby kulometu a třech grafických označení divizí. (jsou na věži.) Podle mě je to výborný model pro někoho, kdo uvažuje nad prvním vyzkoušením složitého modelu. Díky množství náhrad si díly lze vyzkoušet nanečisto a pracovat tak s větší jistotou.
To je zatím vše a budu se těšit u dalšího příspěvku :)

Bak
Pro kamarády ;) Bak

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní