MT-LB /ORLIK/ 1:25

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
mimapnd | --
Fordsonman
Meno: M.
Kontaktovať užívateľa:

Re: MT-LB /ORLIK/ 1:25

Príspevokod užívateľa mimapnd » 26 Feb 2019 00:00

Ono ten motor zas az tak vidiet nebude :bad smile: a na to, ze si po motore 11 dni zlepil iba sedacky a vetrak, tak nic moc :haha: .
Obdivujem cistotu lepenia, pedantnost a dôraz na detail. Ozaj, ze ano. Tu sa chodim velmi rad pozerat, i ked sa asi nic nepriucim, lebo som lenivy :P .
Davaj het a nesmirgluj sa s tym tolko.
Teraz:
Pred: Snežný pluh, Zeriav Ganz, Fordson F Road Roller, Fordson F Snowdevil,
Po(medzi): nejaky divny Fordson.
E-shop: http://www.papierovy-modelar.sk http://www.papershipwright.co.uk/

Paly | 32
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 05 Mar 2019 15:46

Mimapnd - ale ja lepím, ako keby som bol za to platený a mal hodinovú mzdu.... :dhh:

Tak som neodolal a konečne zlepil kostru. Vpredu som pridal kartón aj do zaoblenej časti, autor to tam vynechal so zámerom aby to celé nesťažil tvarovaním 1mm hrubého kartónu do oblúka, ale ja som to pre istotu vyplnil, aby mi tam po prilepení vonkajšej a vnútornej obšívky nevznikla nepekná hrana. Všetko sedelo fajne, je to vlastne prvý krát, čo na modeli používam laserom pálenú kostru. Model je konštruovaný tak, že sa vrchná a spodná časť olepia doplnkami nakomplet a až potom sa spoja, so strechou bude spojená aj predná časť a boky korby.... bude to zaujímavá operácia :)

Ďalej som doplnil zadné čelo, priečku oddeľujúcu osádku od prevodovky, kryty torzných tyčí a nejaké ďalšie prelisy. Všetko sedelo, prípadné úpravy v desatinkách mm sú úplne bežná vec u všetkých modelov, ktoré som doteraz lepil. Dôležité je len to, aby diely neboli prikrátke :P

Live hard, ride easy.

Paly | 32
Meno: Paľo

Príspevokod užívateľa Paly » 02 Apr 2019 16:34

No, možno tomu niekto ani neuverí (mimapnd :P ), ale na modeli som pracoval podstatne viac hodín, na koľko to vyzerá :haha: :haha: . Mnoho malých dielov, veľa drôtov a potreba všetko zladiť si vyžiadala svoj čas - najprv trebalo vlepiť stredový tunel spájajúci prevodovku s motorom, následne ovládacie páky, od tých prevliecť do prednej časti tiahla a potom pekne až k brzdám. Následne som vlepil prevodovku, vzduchojemy a ďalšie drobnosti. Neupravoval som nič, len k malému vzduchojemu som pridal uzáver a k veľkým potrubia, ktoré som potiahol "do stratena" nakoľko detailné podklady som doposiaľ nenašiel a vrchná časť panciera to zakryje natoľko, že potrubia bude vidieť len čiastočne, tak nech to tam je aspoň naznačené :) . Na nejaké chyby som nenarazil, miestami som z toho celého mal zmiešané pocity, ale nakoniec som s tým spokojný. Týmto je predná časť vozidla hotová. Ďalší na rade je priestor vodiča a veliteľa/strelca a následne motorový priestor. Posledná fotografia ukazuje, koľko z toho asi bude vidieť.

Live hard, ride easy.

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 02 Apr 2019 18:56

Pekne si sa s tým vyhral. Veľmi dobre sa na to pozerá. :big smile:
Oliver

Na stole: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)
Naposledy dokončené: Tw29

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

iconmaster | 30
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 02 Apr 2019 19:43

Paradne to vyzera uz teraz, krasne detaily! V tomto pripade je to v podstate idealne kombo - detailne spracovany model a nadany lepic modelu :victory:

Roman | 45
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 02 Apr 2019 21:52

super,to je ono :victory:

sony | 34
2K+
Meno: Martin Seemann

Príspevokod užívateľa sony » 03 Apr 2019 09:19

Pali výborná práca! super!
BULLDOGFEST XI. ročník 26. máj 2018
Papierový člen plastikového klubu

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní