T-34/76 / GPM / 1:25

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
lowi | 38
Meno: Vilo

Re: T-34/76 / GPM / 1:25

Príspevokod užívateľa lowi » 30 Okt 2019 21:07

Kečup napísal:Ja som ťa videl Ico, ale všetci z fora s niekým skoro stále kecali, nechcel som sa tam len tak zrazu zjaviť:)

A toto je chyba... prídeš do hrče ľudí a "Nazdar lásky" ja som ten a ten... takto sa nadväzuje družba... :haha: návod máš tak sa to nauč... :bad smile: a príď na hvezdáreň.. nás sa nemusíš báť, mi sme dobrí ujovia... :P

iconmaster | 31
4K+
Meno: Peter Jankovič
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa iconmaster » 30 Okt 2019 21:15

lowi napísal: a príď na hvezdáreň.. nás sa nemusíš báť, mi sme dobrí ujovia... :P

tak, tak!

A postaráme sa o teba. (teda okrem sexu tam dostaneš všetko) :haha:

Kečup | --
Meno: Jožo

Príspevokod užívateľa Kečup » 30 Okt 2019 21:16

Ako správny modelár som nerád stredobod pozornosti :D Ja to robím v tom zoznamovaní ako s modelárčinou, najskôr minibox, až neskôr katedrála Svatého Petra :haha: Ale hlavne sa pokúsim poučiť a nechať frajerku doma :haha:
Jedného dňa pripláva moja loď,no pri mojom šťastí budem práve na letisku..
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Dokončené:PzKpfw III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, PzKpfw IV, PzKpfw V Panther, PzKpfw I
Pracujem: T-34

Kečup | --

Príspevokod užívateľa Kečup » 05 Nov 2019 21:42

Na porade dňa dioráma. :big smile: Jednak preto, že tam je najviac roboty a jednak preto, že niektoré veci nemôžem patinovať popredu, ale až keď tank posadím do diorámy. Najskôr som na podložku skúsil nagebriť overenú kombináciu hlina+herkules+voda. Všetko fajn, ale po prvom dni sa mi tam začala chytať pleseň :bad smile: odstrániť sa to dá jendnoducho nagebrením farby, takže nefeť pleseň..... Navyše, asi som dal veľa vody, takže mi to popraskalo. Preto som skúsil zas čosi nové. Ani nevime ako ma taká blbosť napadla, ale skúsil som strúhanku s duvilaxom. :beat plaster: nerobí sa s tým dobre, doma tento trik neskúšajte ani so skúseným odborníkom :beat plaster: ale bolo mi to lúto vyhodiť, tak som to tam aj tak dal :haha: . S textúrou som ale spokojný a tak zatial fajn...Kým to nezaschne :haha: Na gulometné hniezdo som umiestnil na predprseň vrecia s pieskom. Je to klasicky tmel milliput odtlačený textúrou ľubovolného textilu, čo nájdete doma. Švíky sú napodobnené odtlačením nitky priamo na vreco. Sám ešte neviem ako to dopadne. Po uschnutí prvej vrstvy ešte nejakú hlinu doplním....Začal som aj s vybavením zákopov....nejaký ten nemecký kvér a staré dobré emgéčko. Najhoršie sa mi bude robiť nábojový pás do MG42. Zatiaľ to robím z cínového drotika, ktorý si ostrím, takže všetky dobré vylepšujúce nápady sú prudko vítané :victory:

Dokončené:PzKpfw III,Jagdpanzer IV,Jagdtiger,Jagdpanther, PzKpfw IV, PzKpfw V Panther, PzKpfw I

Oliver | 25
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Oliver » 05 Nov 2019 21:51

Tie vriecia vyzerajú (aspoň z fotky v mobile) veľmi dobre!
Ja som kedysi na T-55A robil niečo ako pás nábojov. Použil som špičky špendlíkov. Príde mi to jednoduchšie zbrúsiť do rovinky ten odcvaknutý koniec ako ostriť cín. :)

Tu som našiel aj fotku:
Oliver

Na stole: Podvozok lokomotívy Albatros (BETA)
Naposledy dokončené: Tw29

"The master derives from his art."
https://www.youtube.com/channel/UC_SxcjiHlDsTQJ1yC951EKA

Fito | 44
Admin
Meno: Fito
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa Fito » 05 Nov 2019 22:06

Pekne ideš.
Ja keď som robil terén, tiež som prišiel na to, že veľa vody škodí. Vytvárali sa potom trhliny.
Namiesto Herkulesu som ale potom použil Duvilax, a nedal som takmer žiadnu vodu.
Vyzerá to tak že Duvilax v sebe obsahuje aj nejaké fungicídy, keďže pleseň sa mi na podložke zatiaľ nevytvorila.
A to som zeminu vôbec nesterilizoval, ako som našiel v niektorých návodoch.

Som veľmi zvedavý na tvoje finále, už teraz sa na to veľmi dobre pozerá.

Kečup | --

Príspevokod užívateľa Kečup » 05 Nov 2019 23:11

Oliver napísal:Tie vriecia vyzerajú (aspoň z fotky v mobile) veľmi dobre!
Ja som kedysi na T-55A robil niečo ako pás nábojov. Použil som špičky špendlíkov. Príde mi to jednoduchšie zbrúsiť do rovinky ten odcvaknutý koniec ako ostriť cín. :)

Ja som vedel že sa ktosi ozve s dobrým nápadom :) Dakujem zaň. Ja som premýšlal skor takým štýlom, ako urobiť menší patrón a k tomu jasne rozlíšiteľnú nábojnicu. Ale nič také ma nenapadlo a lepiť to oddelene mi príde zvytočne papravé :big smile:

Fito napísal:Pekne ideš.
Ja keď som robil terén, tiež som prišiel na to, že veľa vody škodí. Vytvárali sa potom trhliny.
Namiesto Herkulesu som ale potom použil Duvilax, a nedal som takmer žiadnu vodu.
Vyzerá to tak že Duvilax v sebe obsahuje aj nejaké fungicídy, keďže pleseň sa mi na podložke zatiaľ nevytvorila.
A to som zeminu vôbec nesterilizoval, ako som našiel v niektorých návodoch.

Som veľmi zvedavý na tvoje finále, už teraz sa na to veľmi dobre pozerá.

Opróbujem..určite..mne to vždy urobí takú neforemnú hmotu ktorá sa ťažko nanáša....asi zvýšim podiel duvilaxu.... Taktiež pánbohzaplať za nápad :)

Roman | 46
2K+
Meno: Roman

Príspevokod užívateľa Roman » 06 Nov 2019 18:49

-natrenie zaplesneneho miesta moc nepomoze,plesen casom prerazi.
na zlikvidovanie plesne na modeli sa mi osvecila chemikalia urgo na smardlave nohy,dostat v lekarni,je v oranzovej flasticke
-na mg42 mozes spravit nabojovy bubon, alebo plechovu krabicu na naboje
- pekny doplnok by bol maskacovy panzerschreck,ten co spravil panter,je tu volakde v oddeleni na stiahnutie
-spravis aj vydrevu zakopov?

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný