Tatra 815 VV 4x4 / Ripper Works / 1:32

Moderátori: serpens, Oliver

Užívateľov profilový obrázok
krejcak | 30
Meno: Tomáš

Tatra 815 VV 4x4 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa krejcak » 11 Máj 2019 21:20

Vítám vás u stavby dalšího modelu.

Na úvod informace, proč po dvou zemědělských strojích následuje vojenské vozidlo. Nemohl jsem se rozhodnout do jakého modelu se pustím a tak jsem o výběr z archivu požádal manželku. Prohlásila, že by to chtělo nějakou tatrovku a vybrala právě tento model. Půjde tedy o můj první model od RW, ale věřím že se s ním úspěšně poperu. Naštěstí manželka nesáhla po T148, které také mám v archivu :D . Již jsem si procházel stavby na fórech a věřím, že to bude na první RW dobrá volba.

Informace k předloze:
Vlastní infromace žádné nemám, takže ideální bude vložit odkaz na stránku, kde je o tomto autě uvedeno více informací. Přijde mi zbytečné to sem celé kopírovat. Informace ZDE

Něco málo k plánované stavbě:
Určitě chci opět stavět čistostavbu a nebudu se pouštět do žádného přebarvování ani patinování. Jediné díly, které přebarvím, budou pneumatiky. K tomuto modelu mám také laserové dezény a už se těším, jak si vyzkouším práci s tímto doplňkem. Největší strach mám z retuše světle šedé barvy, ale snad se mi povede chytit odstín. Ze začátku mi asi bude také trochu dělat problém jiná tloušťka papíru, než byla u dvou modelů zemědělské techniky. Protože půjde o můj první RW, tak se budu držet návodu a nebude předbíhat a stavět celky na přeskáčku, mohl bych toho posléze litovat. Model plánuji dělat s interiérem. Také bych rád upravil přední světla a udělal nové majáky na střechu. Plány to jsou velké tak nebudu zbytečně zdržovat a jdu se pustit do práce.

Náhled originálu modelu:
Obrázok
Na stole: UNHZ 750 / Agromodels / 1:32
Hotové modely: Galerie

tom | 24

Re: Tatra 815 VV 4x4 / Ripper Works / 1:32

Príspevokod užívateľa tom » 14 Máj 2019 16:46

keď predvedieš to čo s nakladačom tak to bude pekná stavba, ktorú sa oplati sledovať. držim palce :victory:

martin1807 | 24
Meno: Martin Bilý
Kontaktovať užívateľa:

Príspevokod užívateľa martin1807 » 14 Máj 2019 20:46

Teším sa na túto stavbu.:) Je to fakt jeden z tých jednoduchších modelov, ktoré ale vo finále je veľmi pekný.
Tak nech sa darí :bad smile: :still dreaming:
na stole: QUEEN 69
naposledy dokončené: Tatra 815 ZTZ 12.2, Stavostroj VV100, Tatra T2-148 NTP+HIAB670+DAV-7, Motorový čln MO-634
zmrazene: Bazilika v Trnave
Martin1807

krejcak | 30
Meno: Tomáš

Príspevokod užívateľa krejcak » 01 Jún 2019 23:01

Ahoj,

tak jsem konečně také pohnul s modelem a mohu ukázat začátek své práce. Snad nezklamu očekávání

Po dvou model agromodels, jsem si musel chvilku zvykat na jinou gramáž papíru a ze začátku mi to dělalo trochu problém (rýhování, "máčení" jazykem před kroucením - světla atd..). Také podlepování a slepování rub-líc je na papíru o menší gramáži odlišné a více jsem bojoval s kroucením. Po pár dílech se to srovnalo a snad to dál již bude v pohodě. Protože jde o můj první RW tak postupuji přesně podle návodu a dělám vždy jednotlivé celky. Aktuálně mám hotovu část 1 - nárazník a část 2 - rám. Trochu se stále peru s retuší světle šedé barvy, ale není to snad tak zlé (fotky to více vytahují). Celý model opět plánuji lepit bez chlopní.

1 - nárazník

Lepil se poměrně bez problémů a snadno. Myslím si, že se mi i povedlo pěkně chytit tvar a nikde jsem nenarazil na větší nepřesnost. V předním nárazníku jsou také světla, která jsem mírně upravil. Paraboly jsem vytvořil pomocí papíru potaženého hliníkovou folii a korálky jsem použil jako imitaci žárovek. Na fotce to moc nevynikne, ale ve skutečnosti se mi tam líbí. Na světla jsem přidělal folii. Přemýšlel jsem nad rýhováním folie, ale nakonec jsem se rozhodl pro "hladké" sklo. Nyní to již předělávat nebudu, ale nevidím to jako velký problém. Nyní několik fotografií světel a nárazníku.

2 - rám

Druhý celek, který je potřeba podle návodu sestavit, je rám. Četl jsem zde na foru několik rad, jak rám sestavit, aby se nekroutil. Rozhodl jsme se použít dřevěný základ a ten oblepit díly z vystřihovánky. Protože jsem doma neměl 2,5 mm balzu, tak jsem dřevěnou kostru vyráběl docela zvláštně. Vzal jsem kousek borovicové palubky, stolní pilu a vytvořil jsem si lištičku o tloušťce 2,5 mm a potřebné šířce - byla to sranda, ale prsty mám všechny. Následně jsem na takto vyrobené díly přilepil pomocí tyčkového Herkulesu papírové díly. Musím říci, že rám mám dostatečnou pevnost a také krásně drží rovinu. Po dokonalém proschnutí následovalo přilepení příček a zadního nárazníku. Ani u rámu jsem nenarazil na větší problém a vše zatím krásně sedí. Opět několik fotografií.

1+2 rám s nárazníkem

Nakonec jsem dokonale proschlé celky slepil dohromady a vše ještě zatížil, aby došlo k dokonalému vyrovnání rámu.

Zatím jsem s modelem spokojen a staví se dobře. vše sedí a vše je přehledné označené. Ještě musím doladit retuš a bude to fajn.
Na stole: UNHZ 750 / Agromodels / 1:32
Hotové modely: Galerie

Návrat na "Vojenská technika // Military Vehicles"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní